مجله آلامتو

چگونه استرس خود را مهار کنیم؟

بهترین راههای مهار استرس
(امتیازی ثبت نشده است)

stress-control

اگر هر روز با استرس سروکار دارید بهتر است به فکر مهار کردن آن باشید چون ممکن است علاوه بر سلامت بدن‌تان در سلامت کارتان هم اختلال ایجاد شود.

استرس می‌تواند با مشکلات جدی برای سلامت روح و جسم همراه باشد و بنابراین یادگیری چگونگی کنترل آن می‌تواند از پیامدهای منفی این وضعیت نامطلوب روانی بکاهد.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، سایت “هلث دی نیوز” به نقل از آکادمی پزشکان خانواده در آمریکا توصیه‌های زیر را برای کاهش سطح استرس و عوارض جانبی آن پیشنهاد کرده است:

  • وقت‌ خود را برای نگران شدن در مورد موضوعاتی که از کنترل شما خارج هستند تلف نکنید.
  • روش‌هایی را برای غلبه بر مشکلات کوچک پیدا کنید.
  • خود را برای رویارویی با حوادث استرس‌زا آماده کنید.
  • تغییرات را همچون چالشی در نظر بگیرید که باید از آن استقبال کرد و آنها را تهدید به حساب نیاورید.
  • به دنبال روش‌هایی باشید تا مشکلات خود با دیگران را برطرف کنید.
  • اهداف خود را به واقعیت نزدیک کنید.
  • به طور مرتب ورزش کنید، از مواد غذایی مغذی و سالم مصرف کنید و خواب کافی داشته باشید.

علاوه بر این ممکن است گاهی اوقات با استرس رابطه مواجه شوید که به وسیله آموزش های ارتباطی یا تمرینات تنفسی (یکی دیگر از عوامل مؤثر بر استرس) قابل کنترل نیستند. تصورات هدایت شده برای قبل از خواب فوق العاده هستند، در حالی که بازی ها به عنوان یک راه مطلوب برای غلبه بر استرس در نظر گرفته می شوند که می توان آنها را به وسیله ی همکاری با دوستان انجام داد.

لیست زیر با در نظر گرفتن همه این موضوعات طراحی شده است. اثبات شده که این عوامل کاهنده ی استرس دارای تاثیر زیادی هستند و می توانند در شرایط مختلف مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید هر بار یکی از آنها را امتحان کنید و ببینید چه تاثیری بر روی شما خواهند داشت یا برخی از موارد دلخواه را در روال روزانه خود بگنجانید و بعضی از موارد اضافی را در صورت نیاز مورد استفاده قرار دهید.

ادامه در مقاله: بهترین روش های کاهش استرس
به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید