مجله آلامتو

عجیب ترین مناظر طبیعی دنیا + عکس

جاذبه های دیدنی سراسر دنیا
(3 رای, امتیاز میانگین: 3٫33 از 5)

صحرای موج، چاه آبی بزرگ، صخره فیلی، و دریای صورتی از جمله مناظر عجیبی است که دیدنی هستند.

استخرهای یلواستون

پارک ملی یلواستون یکی از مراکز شگفت انگیز دنیاست که موارد خاص در آن زیاد دیده می‌شود؛ یکی از این موارد استخرهای آبی هستند که در رنگ‌های مختلف قرار دارند و دلیل اصلی آن نیز وجود جلبک‌ها و باکتری‌های متفاوت در آن است.

مناظر زیبا

دریاچه‌های انفرادی

این اصطلاح برای جریان های آبی هیدرولوژیکی که است که وارد محفظه‌هایی می‌شوند و راهی به جز تبخیر ندارند؛ بعد از تبخیر به خاطر املاحی که دارند در جای خود رسوب می‌کنند و باعث به وجود آمدن صخره‌های شگفت انگیزی شده‌اند؛ این صخره‌ها در ایالت نوادای آمریکا قرار دارند.

مناظر زیبا

سنگ‌های تخم مرغی

یکی دیگر از جاذبه های توریستی و همچنین نقاط عجیب دنیا نیوزیلند سنگ‌های تخم‌مرغی هستند؛ این سنگ‌ها که در اندازه‌های بسیار بزرگ قرار دارند در دوره‌های پیشین در کف دریا بوده‌اند که البته به علت تغییرات شرایط زمین به ساحل آمده‌اند.

مناظر زیبا

آبگرم رنگارنگ

در منطقه زمین گرمایی “وایتاپائو”در نیوزیلند میزبان یکی از عجیب‌ترین نقاط روی زمین است؛ جایی که استخرهای آب گرم در رنگ‌های مختلف وجود دارد؛ این استخرهای رنگارنگ به علت وجود موادی مانند طلا، نقره، مس و ارسنیک به این رنگ‌ها درآمده‌اند.

مناظر زیبا

هرم بالس

این هرم دقیقاً در میان دریایی در جنوب استرالیا قرار دارد و با 562 متر به عنوان بلندترین صخره آبی دنیا شناخته می‌شود.

مناظر زیبا

سنگ‌های متحرک

در ایالت کالیفرنیا آمریکا دره‌ای وجود دارد که از آن با نام دره مرگ یاد می‌شود؛ سطح این دره بسیار هموار است و البته سنگ‌ها نیز در آن وجود دارند که گاهی وزن آنها به 300 کیلوگرم نیز می‌رسد؛ نکته شگفت انگیز این است که این سنگ‌ها ثابت نیستند و همیشه در کف دره در حرکتند.

مناظر زیبا

دریای صورتی

در غرب استرالیا یک دریاچه قرار دارد که رنگ آن کاملاً صورتی است؛ این دریاچه صورتی این روزها به یکی از عجیب‌ترین نقاط زمین تبدیل شده است و دانشمندان علت رنگ آن را حذف جلبک‌های زیاد صورتی در این منطقه می‌دانند.

مناظر زیبا

صخره فیلی

در پارک دره آتش در ایالت نوادا صخره‌ای وجود دارد که چند سالی می‌شود توریست‌های زیادی به خود جذب می‌کند؛ این صخره که بر اثر گذر زمان تغییر شکل داده است بسیار شبیه به یک فیل با خرطوم بلند است.

مناظر زیبا

چاه آبی بزرگ

در میان دریایی در “بلیز” واقع در شرق آمریکا یک سوراخ بزرگ وجود دارد که به چاه آبی معروف شده است؛ این سوراخ نزدیک به 300 متر عرض و همچنین 125 متر نیز عمق دارد؛ بهترین زمان برای مشاهده این چاه آبی زمانی است که سطح آب دریا در پایین‌ترین نقطه خود رسیده است.

مناظر زیبا

صحرای موج

در یکی از صحراهای واقع درایالت یوتا صخره‌های خاصی وجود دارد که بر اثر فرسایش‌های زمین در تاریخ به صورت امواج دریا در آمده‌اند؛ بسیاری از باستان شناسان اعتقاد دارند که این صخره‌ها به دوران ژوراسیک باز می‌گردد و نزدیک به 190 میلیون سال عمر دارد.

مناظر زیبا

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید