nail-biting

جویدن ناخن یکی از عادات بدی است که ممکن است شما از آن رنج ببرید اما هر عادتی را میتوان شکست داد فقط کافی است که مدتی روی تغییر آن تمرکز کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ اگر گهگاهی ناخن های تان را می جوید مشکلی نیست می توانید از همین حالا این کار را متوقف کنید. اما این مسئله در مورد کسانی که جویدن ناخن به دلیل استرس برای شان عادت شده است فرق می کند. می دانیم که شکستن این عادت زیاد هم راحت نیست اما غیر ممکن هم نیست. اخیرا این عادت به عنوان اختلال وسواس فکری عملی شناخته شده است. پس بیایید دیگر وقت را تلف نکنیم و به فکر درمانی برای این مشکل باشیم.

مقاله مرتبط: دلایل جویدن ناخن در کودکان

روش ۱:

می توانید برای جلوگیری از جویدن ناخن از استون یا لاک پاک کن استفاده کنید. به این صورت که انگشت ها را آغشته به استون کنید. استون طعم بسیار تلخ و بدی دارد و بای این کار به محض این که تصمیم می گیرید ناخن ها را بجوید احساس تان مانع آن می شود. حتما این روش را امتحان کنید که به دردتان می خورد.

روش ۲:

یکی دیگر از روش هایی که مانع جویدن ناخن ها می شود این است که دور مچ دست کش ببندید. هر زمان که احساس کردید می خواهید ناخن ها را بجوید با کش به مچ دست ضربه بزنید. بنابراین دفعه بعد که خواستید ناخن ها را بجوید نا خودآگاه ذهن تان دردی که دفعه قبل کشید را یادآور می شود و این باعث می شو د دیگر این عادت را تکرار نکنید.

روش ۳:

یک عدد فلفل را بردارید و روی انگشت ها بمالید. تندی فلفل باعث می شود حتی فکر جویدن ناخن ها را هم نکنید.

روش ۴:

اگر حوصله هیچ کدام از روش های بالا را نداشتید می توانید این روش را امتحان کنید. ناخن مصنوعی بکارید و آن را طراحی کنید. با این کار از ناخن های خود مراقبت کرده اید.

روش ۵:

اگر در لحظات پر استرس شروع به جویدن ناخن ها می کنید یک سرگرمی لذتبخش و آرام بخش پیدا کنید. به عنوان مثال گوشی را بردارید و به یکی از دوستان تان تماس بگیرید یا این که به آهنگ مورد علاقه تان گوش بدهید.

روش ۶:

هر زمان که به سمت جویدن ناخن ها می روید خیلی راحت می توانید این کار را متوقف کنید. فقط کافی است به باکتری هایی که زیر ناخن های تان هستند فکر کنید و آن ها را در ذهن مجسم کنید. به کارهایی که امرز با دست های تان انجام داده اید فکر کنید بدون شک حتی رغبت نمی کنید به سمت ناخن ها بروید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

2 دیدگاه

نظر خود را بیان کنید