مقاصد گردشگری کمی را میتوانید پیدا کنید که شرایط سفر به آن از همه نظر ایده آل باشد، سریلانکا یکی از آنهاست؛ کشوری که باید آن را تجربه کنید.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ می خواهیم با شما درباره کشوری صحبت کنیم که زندگی افراد زیادی را به شیوه های مختلف تغییر داده است. کشوری که بعد از سفر به آن، شما می مانید و کوله باری از خاطرات خوشایند. طبیعت منحصر بفرد و سواحل خیره کننده ی این کشور تنها چیزهایی نیستند که شما را متحیر می کنند، مردم فوق العاده ی این کشور اصلی ترین اند. سریلانکا سرزمین لبخند است، جایی که در آن جز شادی چیز دیگری پیدا نمی کنید. گردشگری که به این کشور سفر کرده است، خاطرات خود را با ما در میان گذاشته است. با ما همراه باشید:

۱. مردم سریلانکا

سریلانکا کشوری است که بر خلاف خیلی از کشورهای دیگر، شما هیچ وقت در آن از روبرو شدن با افراد محلی واهمه ای ندارید و اصلا این حس را پیدا نمی کنید که به شمایی که توریست هستید، به چشم یک کیسه ی پول نگاه می کنند. انگار لبخند در این کشور واگیردار است، از یک صورت روی صورت دیگر…آنها همیشه دوست دارند تا لبخندشان را هم با شما قسمت کنند. مردم این کشور آنقدر بخشنده اند که گاهی خودم را نیشگون میگرفتم تا باور کنم همه چیز واقعی است. وقتی سوار تاک تاک فرد محلی ای در آنجا شدم، او مرا به خانه اش دعوت کرد و این تجربه، شاید احساسی ترین تجربه ام در سریلانکا بود. او چیز زیادی برای تقسیم کردن نداشت و حتی سقف خانه اش هم پر از حفره و سوراخ های بزرگ و کوچک بود و با خانواده ی کوچک چند نفره اش در یک مکان کوچک زندگی می کردند، اما همچنان با ما مثل یک پادشاه رفتار می کرد. این واقعا تجربه ای بود که بعد از سال ها هنوز در ذهن من مانده است و تازگی دارد و حتی بعد از گذشت چند روز از آن، این همه مهربانی زبان مرا بند آورده بود…

۲. فرهنگ وسیع سریلانکایی ها

من این فرصت را داشتم تا در Ambalagoda که به مناسبت تولد بزرگترین فرد مذهبیشان بود، شرکت کنم. مراسمی بزرگ که در آن شعله های عظیمی روشن کرده بودند و مردم در آن با لباس ها و پارچه های رنگین رژه می رفتند. تمام ویترین فروشگاه ها، پنجره ها و حتی نرده های کنار خیابان در طول این جشن چراغانی بود. در جشن همه خوشحال بودند و به هر طرف که رو می کردم جز خنده و لبخند چیز دیگری نمی دیدم. از اینکه توانسته بودم جزیی از این جشن بزرگ و فراموش نشدنی باشم، واقعا خوشحال بودم. در طول سال، فستیوال ها و مراسم مذهبی زیادی دیگری در سریلانکا برگزار می شود که مهمترین آن Kandy Tooth Relic نام دارد.

۳. سواحل حیرت انگیز

دیدن سواحل سریلانکا روح انسان را جلا می دهد و فرقی هم ندارد که به شرق، غرب یا جنوب بروید. آب گرم اقیانوس، موج های خروشان و شن های قهوه ای به رنگ پوست نارگیل، این سواحل را به بهشتی برای افرادی که عاشق ساحل هستند تبدیل کرده است و این ساحل به راحتی می تواند با بهترین سواحل دنیا رقابت کند و برخلاف دیگر کشورها، سریلانکا در تمیز نگه داشتن سواحلش بسیار جدی است. سریلانکایی ها درباره ادای دین به طبیعت، احترام ویژه ای قائلند.

۴. طبیعت وحشی سریلانکا

خفاش های در حال پرواز، میمون های بازیگوشی که از یک طرف به طرف دیگر می پرند و فیل ها تعداد کمی از حیوان های بودند که من در طول سفرم با آنها روبرو شدم. سریلانکا از نطر طبیعت و محیط زیست یکی از بزرگترین موهبت های الهی را دارد. می توانید در ساحل از خواب بیدار شده و سوار ماشین شوید و بعد از ۲ ساعت رانندگی خودتان را در جنگل های انبوه یا کوه های بلند پیدا کنید. من صبحانه ام را با میمون ها در Ambalagoda تقسیم کردم و به تماشای وال ها در گاله نشستم. در سریلانکا چیزی وجود ندارد که نتوانید تجربه کنید!

۵. زیباترین مسیرهای قطار دنیا فقط در سریلانکا

فقط کافی است ۳ دلار بپردازید تا به یکی از زیباترین قطار سواری هایی که در رویاهایتان هم تصور نمی کردید بروید! کوه را بیشتر دوست دارید یا دریا؟ سریلانکا همه ی این ها را با هم در خود دارد. مسیر کوهستانی شما را از کلمبو به کندی می رساند؛ در طول مسیر از مزارع سرسبز چای و رودخانه های زیبا عبور می کنید. این قطار سواری از آنهایی است که تا آخر عمرتان لحظه ای از آن را فراموش نمی کنید، قول می دهم… اگر عاشق ساحلید و از آن دسته افرادی هستید که بوی دریا از خود بیخودتان می کند باید از گاله به سمت کلمبو سفر کنید. اگر خواستید این مسیر را انتخاب کنید، پیشنهاد می کنم قطار بعدازظهری را سوار شوید تا غروب خورشید و آرام پایین رفتن آن در دریا را هم ببینید…

۶. عشق مردم سریلانکا به کریکت

چه به پیاده روی در خیابان های کلمبو بروید و چه در ساحل Ambalagoda قدم بزنید، در همه جای این کشور پسر بچه هایی را می بینید که در حال بازی کریکت هستند و تعجبی هم ندارد چون کریکت ورزش ملی این کشور است. می توانید شما هم با آنها بازی کنید و در شادی آنها سهمی داشته باشید.

۷. غذاهای متنوع

از لیست غذاهای متنوع و فوق العاده خوشمزه ای که با تاریخ و فرهنگ این کشور شکل داده شده است، شگفت زده می شوید. در سفر به این سریلانکا، تعدادی از غذاها را تحت هیچ شرایطی نباید از دست بدهید و از جمله آن دسری بسیار لذیذ به نام curd and treacle است که از شیر بوفالو و تکه های کوچک نارگیل درست می شود. غذاهای سریلانکایی علیرغم اینکه منحصر بفرد و خوشمزه اند اما در دنیا شناخته شده نیستند پس فرصت را از دست ندهید و در همانجا امتحانشان کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید