مجله آلامتو

ارتباط طول عمر و زندگی اجتماعی

هرچه در زندگی اجتماعی فعال‌تر باشید بیشتر عمر می‌کنید

socialize-to-live-longer

خبرخوب برای برونگراها: تمام وقت ارزشمندی که برای معاشرت با دوستان، اعضای خانواده، و حتی غریبه‌ها صرف می‌کنید، به شما کمک می‌کند که بیشتر عمر کنید. سوزان پینکر، روانشناس و نویسنده The Village Effect, دربرنامه زنده کارولین مدرسی تهرانی در هافینگتون پست، درمورد تحقیق جدیدی که یافته‌هایش نشان دهنده ارتباط قوی میان رفتارهای اجتماعی و طول عمر است، بحث و گفتگو کرد. پینکر می‌گوید:

” زمانی که با مردم رو به رو می‌شوید، زنجیره‌ای بیولوژیک از حوادث روی می‌دهد، و ما دریافتیم که این حوادث بیولوژیکی، مانند هورمون‌هایی که ترشح می‌شوند، به حفظ سلامتی شما کمک می‌کنند. ما اکنون می‌دانیم که برای مثال مردهایی که روابط صمیمانه‌ای دارند، و در گروه‌ها و تیم‌ها شرکت می‌کنند، بعد از حمله قلبی یا سکته مغزی ، توسط روابط اجتماعی‌شان بهتر حمایت می‌شوند تا با دارودرمانی . این حقیقت، بسیار قوی‌تر از آنی است که تا کنون باور داشتیم.”

پیمکر همچنین توضیح می‌دهد که چگونه دونوع رابطه اجتماعی می‌تواند به سلامت افراد کمک کند. گفت وشنود و معاشرت با افراد گوناگونی که به طور روزانه با آنها مواجه می‌شوید، و روابط خوب و محکمی که با افراد خانواده‌تان علی رغم فاصله فیزیکی دارید، هردو موجب بهبود سلامتی هستند.

به‌علاوه، بدون توجه به این‌که شما درکجای این طیف درونگرا- برونگرا قرار می‌گیرید، تا حدودی در زنجیره ارتباطات اجتماعی هستید. روشن است که نوع بشر همیشه نیازی درونی به این‌گونه تعاملات دارد، اما به علل گفته شده، امروزه علم می‌تواند دلیل این پدیده را توضیح دهد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید