چند شخصیتی بودن personality

آیا شخصیت شما در شبکه های اجتماعی ثبات دارد؟ آیا شخصیت واقعی شما در زندگی است؟

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ چند شخصیتی یک وضعیت روانی پیچیده ای است که باعث می شود فرد مثل ۲ شخصیت کاملا متفاوت عمل کند. هویت های مختلفی که شخص در موقعیت های متفاوت می گیرد در سن، جنسیت و نژادهای مختلف متفاوت است. آن ها رفتار، نحوه سخن گفتن و حتی حرکات بدن متفاوتی دارند. فردی که دچار چنین اختلالی است (اختلال تجزیه هویت) در عرض چند دقیقه از یک هویت به هویت دیگر تبدیل می شود.

جدیدترین تحقیقی که در دانشگاه ایالت پنسیلوانیا شده است دریافته است که دلیل وابستگی بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی به پلتفرم های مختلف این است که می خواهند خودشان را با محیط آن تطبیق بدهند.

به همین دلیل به شکل های مختلفی خودشان را در شبکه های اجتماعی متفاوت به تصویر می کشند. در این تحقیق بیش از ۱۰۰ هزار کاربر شبکه های اجتماعی مورد مطالعه قرار گرفتند و پروفایل خود را داوطلبانه برای تحقیق باز گذاشتند.

مقاله مرتبط: شخصیت شناسی عکس پروفایل

در این تحقیق به عنوان مثال فردی از اینستاگرام و اسنپ چت برای نشان دادن عینک مدل جدید خود یا سفری که به اروپا داشته استفاده می کند. همین شخص از شبکه اجتماعی لینکدین هم استفاده می کند و یک مقاله علمی منتشر می کند. در واقع این افراد می خواهند در شبکه های اجتماعی مختلف پیام ها و اطلاعات متفاوتی را در رابطه با خودشان انتقال بدهند. به همین دلیل شخصی آن ها از یک شبکه به شبکه دیگر متغیر می شود.

همه ما تا حدودی این نوع تغییر شخصیت را مشاهده کرده ایم. شاید خودمان هم این کار را انجام داده باشیم. هر چه بیشتر در رابطه با این افراد اطلاعات به دست بیاوریم بیشتر می فهمیم که مردم چگونه در این دنیای متغیر چگونه با یکدیگر تعامل برقرار می کنند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید