در یک بازی فوتبال هر پستی باید بهترین بازی خود را نشان دهد تا تیم به موفقیت برسد. مدافعین شاید کمتر از دیگر بازیکنان معروف باشند اما همیشه نتیجه بازی به آن ها بستگی دارد.

مدافع خوب می تواند حملات تیم حریف را خنثی کند و به موقع حتی یک ضد حمله را آغاز نماید از این رو داشتن یک مداقع خوب برای هر تیمی مهم است. در این لیست نگاهی داریم به گران ترین مدافعین جهان که الزاما بهترین مدافعین نیستند و تنها قیمت بسیار بالایی دارند.

داوید لوییز – 50 میلیون یورو


10 مدافع گرانقیمت در دنیا +عکس

داوید لوییز که در بازی های جام جهانی خیلی مطمئن نشان نداد به عنوان گران ترین مدافع دنیا شناخته می شود. نخستین باری که او لقب یک مدافع بسیار گرانقیمت را به خود گرفت سال 2011 بود یعنی زمانی که با مبلغی 25 میلیون یورویی از بنفیکای پرتغال به چلسی پیوست. اما حالا او رکورد جدید را به ثبت رسانده است. این ملی‌پوش برزیلی بتازگی با پاری‌سن‌ژرمن فرانسه توافقی 50 میلیون یورویی انجام داده که در تاریخ فوتبال دنیا برای یک مدافع بی‌سابقه است.

ریو فردیناند – 46 میلیون یورو


10 مدافع گرانقیمت در دنیا +عکس

ریو فردیناند از آن دسته بازی کنانی است که همیشه به عنوان نمادی از منچستر یونایتد شناخته می شود و این موضوع بدین دلیل است که نزدیک به 13 سال برای این تیم توپ زده است. او سال 2001 به منچستر آمد و مبلغ 46 میلیون یورو دریافت کرد که در تاریخ بی سابقه بود و تا همین امسال هم این رکورد پا برجا بود.

تیاگو سیلوا – 42 میلیون یورو


10 مدافع گرانقیمت در دنیا +عکس

پارس سن ژرمن تیمی است که در چند سال اخیر خیلی خوب پول خرج کرده است آن ها سال 2012 توانستند یکی از بهترین مدافعین دنیا را با مبلغ بسیار بالای 42 میلیون یورو به باشگاه خود بیاورند. این رقم در نوع خود بسیار بالا است و بدون کمترین مشکلی باعث شد سیلوای برزیلی از میلان به سمت فرانسه راهی شود.

دنی آلوز – 35.5 میلیون یورو


10 مدافع گرانقیمت در دنیا +عکس

دنی آلوز سال 2008 پیراهن سویا را از تن دراورد و به جای آن لباس آبی اناری ها را به تن کرد تا نقش به سزایی در دوران طلایی بارسلونا داشته باشد. این بازیکن تمامی افتخارات ممکن را با کمک هم تیمی هایش در بارسلونا تجربه کرده است و برای تجربه همه این افتخارات مبلغ 35.5 میلیون یورو را نیز دریافت کرده است.

فابیو کونترائو – 30 میلیون یورو

10 مدافع گرانقیمت در دنیا +عکس

 

کهکشانی ها همیشه بهترین بازیکنان دنیا را به تیم خود می آورند و این اتفاق برای فابیو کونترائوی پرتغالی نیز رخ داد. این بازیکن پس از درخشش در جام جهانی 2010 راهی مادرید شد تا با عقد قرار داد 30 میلیون یورویی اش پیراهن سفید کهکشانی های مادرید را به تن کند. او که در رتبه 5 این لیست قرار گرفته است شاید کمترین بازی را با توجه به قیمتش انجام داده باشد.

په‌په – 30 میلیون یورو


10 مدافع گرانقیمت در دنیا +عکس

باز هم سفید پوشان مادرید در این لیست حضور دارند و این بار هزینه بالایی را برای جذب په په پرداخت کردند. این مدافع تاثیر گذار شاید کمی خشن باشد و محرومیت های پیاپی او باعث عصبانیت مربیان شود اما همیشه بهترین بازی را از خود نشان داده است. او سال 2008 با مبلغ 30 میلیون یورو از پورتو به رئال مادرید آمد.

الساندرو نستا – 30 میلیون یورو


10 مدافع گرانقیمت در دنیا +عکس

یکی از بهترین مدافعین تاریخ تیم ملی ایتالیا و میلان سال 2002 به لیست گران ترین ها اضافه شد. او در این سال با بازی درخشان در جام جهانی نگاه مسئولین باشگاه میلان را به خود جذب کرد و با مبلغ بالای 30 میلیون یورو به این باشگاه پیوست. او به عنوان یکی از نماد های باشگاه میلان همیشه در قلب هواداران باقی خواهد ماند.

لیلیان تورام – 30 میلیون یورو


10 مدافع گرانقیمت در دنیا +عکس

لیلیان تورام که دوران درخشانی در یوونتوس داشت با مبلغی 30 میلیون یورویی به این باشگاه پیوست. این مبلغ که از روی درآمد حاصل از فروش زیدان به دست آمده بود باعث شد تا یوونتوس یکی از بهترین مدافعین دنیا را به خدمت بگیرد و خط دفاعی خود را به بهترین دوران تاریخ تبدیل کند.

جولئون لسکات – 27.5 میلیون یورو


10 مدافع گرانقیمت در دنیا +عکس

لسکات در سال 2009 به تیم آبی پوش شهر منچستر پیوست اما از همان ابتدا به عنوان یک خرید شکست خورده شناخته شد. این بازیکن نتوانست خود را در ترکیب تیم جا دهد و بازی های ضعیفش همه را ناامید کرد اما به هر حال انتقال او از تیم اورتون به منچسترسیتی آن ها با مبلغ 27.5 میلیون یورو او را در میان گرانترین مدافعین دنیا قرار می دهد.

ریکاردو کاروالیو – 27 میلیون یورو


10 مدافع گرانقیمت در دنیا +عکس

در انتهای لیست 10 تایی ما مدافعی حضور دارد که در چلسی دوران طلایی خود را سپری کرد و افتخارات بسیاری با این تیم بدست آورد. او سال 2004 با مبلغ 27 میلیون یورو به این تیم آبی لندن پیوست و بازی های خوبی انجام داد ولی خیلی سریع به رئال مادرید رفت و نتوانست همان موفقیت ها را تکرار کند. او سال 2013 به تیم موناکو پیوست.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید