مجله آلامتو

مهرداد بیت آشور

از زمانی‌ که کارلوس کی‌روش هدایت تیم ملی ایران را به عهده گرفت به دنبال استعدادهای ایرانی رفت که در سرتاسر جهان مشغول فعالیت بودند و در این بین بازیکنانی همچون اشکان دژاگه، رضا قوچان‌نژاد، دنیل داوری و استیون بیت‌آشور را به اردوی تیم ملی دعوت کرد.

در ماه ژوئن 2012 کی‌‎روش پرتغالی علاقمند بود تا بیت‌آشور را به تیم ملی ایران دعوت کند ولی در آن برهه با توجه به اینکه او یک شهروند آمریکایی بود و  البته به دلیل برخی مشکلات نتوانست به ایران بیاید.

بیت‌آشور در تاریخ 15 آگوست 2012 برای دیدار دوستانه آمریکا مقابل مکزیک به تیم ملی این کشور دعوت شد که  البته به بازی گرفته نشد تا در انجام اولین بازی ملی‌اش برای آمریکا ناکام بماند و شرایط طوری پیش رفت که سرانجام وی ترجیح داد پیراهن تیم ملی ایران را به تن کند.

یورگن کلینزمن، سرمربی تیم ملی فوتبال آمریکا با حمایت از تصمیم بیت‌آشور برای بازی برای تیم ملی ایران در گفت‌و‌گو با روزنامه آمریکایی «لس‌انجلس تایمز» گفت: استیون در رده‌بندی بازیکنان پست مدافع راست در جایگاه پنجم، ششم و حتی هفتم بود پس حضور او در ترکیب اصلی تیم ملی آمریکا غیرواقع‌بینانه بود. نمی‌خواهم بازیکنانی اینچنینی هیچ فرصتی را از دست بدهند.

بیت‌آشور که در ماه اکتبر 2013 اولین بازی‌ ملی‌اش را برای ایران مقابل تایلند در چارچوب رقابت‌های مرحله انتخابی جام ملت‌های آسیا 2015 انجام داد، پیش از این در خصوص بازی نکردن برای تیم ملی فوتبال آمریکا گفته بود: می‌خواستم برای آمریکا بازی کنم ولی موقعیت سختی پیش آمد. یک عمل جراحی داشتم و با عدم آمادگی کافی به اردوی آمریکا رفتم و در نهایت مجبور شدم اردو را ترک کنم تا مجدداً عمل جراحی انجام دهم. مربیان تیم ملی آمریکا هم به من گفتند عمل جراحی‌ات را انجام بده، شرایطتت که بهتر شد با تو تماس می‌گیریم. بعد از عمل جراحی هم با من تماس گرفتند و گفتند خوشحالیم که تو را می‌بینیم. به هر حال در آن مقطع تیم آمریکا خوب بازی می‌کرد و با بازیکنانش به بردهای خوبی هم دست می‌یافتند. من هم این موضوع را کاملاً درک می‌کنم که وقتی تیمی خوب و هماهنگ بازی می‌کند نیازی به تغییر ندارد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید