تعبیر خواب سوسمار

دیدن سوسمار در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن سوسمار در خواب چیست؟

تعبیر سوسمار
سوسمار جانور بومی ایران نیست و آن چه در خواب نامه ها درباره این جانور کریه نوشته شده مطالبی است که از زبان عربی به فارسی برگردانده یا ریشه عربی دارد.
گفته اند که اعراب قدیم گوشت سوسمار را می خورده اند به همین علت گوشت سوسمار را در ردیف گوشت های ماکول دیگر آورده و چیزهائی درباره آن نوشته اند ولی برای ما چنین نیست و دیدن سوسمار کراهت دارد چه رسد به خوردن گوشت آن که حتی تصورش به ذهن ما نمی آید.
کرمانی علیه الرحمه نوشته سوسمار مردی است عرب و بیابانی؛ این تعبیر ناشی از همان القا باورهای جاهلیت اعراب است که متاسفانه در اسلام نیز ماند. در حالی که شرع مقدس اسلام خوردن گوشت سوسمار را منع کرده است لیکن تعابیری که درباره سوسمار شده باقی مانده اند.
سوسمار دشمن بیابانی است و بسیار خطرناک. این خطری است که نه در شهر بلکه در بیابان و بیرون شهر بیننده خواب را تهدید می کند.
اگر کسی در خواب سوسمار یا بز مچه ببیند و مشاهده کند که از طرف این جانور مورد تهدید قرار گرفت و ترسید و گریخت خطری در خارج از محدوده شهر او را به خود می خواند و انتظارش را می کشد.
چنین شخصی اگر راننده است و رانندگی می کند بهتر است چندی از شهر خارج نشود.
اگر کسی بزمچه یا سوسمار در خواب ببیند خوب است مدتی از اقدام به مسافرت خودداری کند.
البته باید توجه داشت که سوسمار و بزمچه بیابانی هستند و با تمساح که آبی است متفاوت می باشند.
تمساح که در آب زندگی می کند و شکار خود را نیز در آب های کم عمق می یابد تعبیری دیگر دارد.

☺ تعبیر خواب «سوسمار» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «سوسمار» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

4 دیدگاه

 1. زیبا حسن پور

  جواب تعبیر خوابم را پیدا نکردم لطفا راهنماییم کنید دیدن خواب زبان زدن تمساح روی نقطه تناسلی مادرم .جوابش چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای خواب شما نمی تواند تعبیر دقیقی پیدا کرد اما توصیه شده است که مدتی از سفر کردن پرهیز کنند.
   سربلند وپیروز باشید.

 2. فاطمه

  با سللم تعبیر خواب من نبود .من خواب دیدم تو جلو راهم در خانه دوعدد سوسمار متوسط طاهر شد بهشون کمی نان دادم بعد که برگشتم دیدم چقدر بچه ریز دورو برش هست اما تو تاریکی بود وقتی چراغ روشن میکردم میرفتن .همین بود خوابم .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب شما می تواند به این معنا باشد که شما به کسی که نباید خیری خواهید رساند که سبب می شود که ایشان که دشمن شماست بیشتر در زندگیتان وارد شود و از این رو بسیار در کارهای خود دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید