تعبیر خواب جامه

دیدن جامه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن جامه در خواب چیست؟

تعبیر خواب جامه نو مشکی

جامه معنی عام دارد. به قبای بلند و گشاد و دراز اطلاق نمی شود بل که به مجموع چیزهائی که می پوشیم جامه گفته می شود.

کت و شلوار ، پیراهن، جلیقه، و احیانا بارانی و پالتو. همه این ها جامه هستند یا فرد فرد به جای خود جامه نامیده می شوند.

در خواب جامه حیثیت و آبروی مرد یا کسب و کار او می باشد و طبعا اگر جامه اش تمیز و شیک و نو باشد بیننده خواب مردی است آبرومند و شریف با کسب و کاری خوب و پر درآمد و چنانچه لباسش بد و ناموزون و کثیف و پاره باشد شخصی است بی آبرو که کار و حرفه خوبی هم ندارد.

این یک تعبیر کلی است نسبت به جامه اما جامه می تواند از جنس های مختلف و حالات گوناگون و رنگ های متفاوت باشد که هر یک تعبیری خاص خود دارد.

اگر در خواب دیدید جامه ای به تن دارید که ظاهرش تمیز است و خوب و شکیل اما باطن و زیر آن چرک و کثیف و پاره و مندرس است مردی هستید که مردم جامعه شما را شریف و محترم می دانند در حالی که خودتان می دانید مستحق این احترام و شرافت نیستید و به نا حق خود را متقی و منزه نشان داده اید. عکس این هم درست است یعنی اگر ظاهر جامه شما کثیف و مندرس بود اما زیر جامه ای پاک و پاکیزه و نو و اطو شده پوشیده اید مردی هستید که جامعه با چشم بد به شما می نگرد و کارهایی کرده اید که در حق شما بد قضاوت می کنند ولی در باطن انسانی پاک و شریف هستید که قدرتان شناخته نشده.

اگر در خواب ببینید که جامه ای لکه دار پوشیده اید خوابتان می گوید که به شما بهتان می زنند و اگر جامه ای زرد پوشیده باشید خواب از یک بیماری خبر میدهد.

جامه ابریشمین فریب و نیرنگ است و جامه پشمین مال و خواسته است که نصیب شما می شود.

چنان چه در خواب ببینید که لباس شما پاره شده رازتان فاش می گردد و اگر این دریدگی پشت جامه شما بود به شما تهمت می زنند در حالی که بی گناهید. اگر در خواب ببینید جامه ای چرک و کثیف به تن دارید گرفتار غم و اندوه می شوید.

جامه سیاه شوکت و اعتبار است. جامه سرخ خرمی است یا خشم و جامه سبز را جامه بهشتیان دانسته اند که پوشیدنش مبارک است و میمنت دارد.

جامه سرخ را معبران برای زنان خوب دانسته اند ولی برخی نوشته اند که برای مردان خوب نیست.

اگر در خواب ببینید که جامه می دوزید، هر چه باشد فرق نمی کند از زیر جامه گرفته تا کت و شلوار و پالتو نشان آن است که به سفر می روید و سفر شما به قدر همان جامه ای که می دوزید اهمیت دارد و طول می کشد چنان چه یک زیر پیراهنی ساده می دوزید سفر طولانی و مهم نیست ولی اگر پالتویی بلند و کلفت می دوزید سفرتان طولانی و دارای اهمیت زیاد است.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب دوختن

☺ تعبیر خواب «جامه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «جامه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

5 دیدگاه

 1. بهار در 1392/11/20در7:42 ب.ظ

  یکی از دوستانم خواب دیده مادر بزرگم که فوت شده اند به من یک کاپشن سبز رنگ هدیه دادند اما من نپوشیدم و اون رو به جالباسی آویزان کردم . لطفا بگویید تعبیر این خواب چی می شود.

 2. فاطمه در 1392/08/27در6:30 ق.ظ

  با سلام من در خواب دیدم که فروشنده لباس هستم و همان روز اول کارم که رفتم همسرم بعد مدتها لباس فروخت ومن هم یک دامن فروختم به یکتازه عروس,دوست داشتم تعبیر این موضوع را بدانم

 3. افسانه در 1392/08/03در1:08 ب.ظ

  سلام.من این خواب رو سالی یکبار میبینم.از انجایی که این خواب هر سال برای من تکرار میشودذهنم رو مشغول کرده.خواهش میکنم جواب بدید که تعبیرش چیه؟هرسال خواب میبینم که در روستایی که زادکاه مادرم است در قبرستانش که یک درخت گردوی بلند وکهن داردیک عده دشمن و افرادی که من ازشان خیلی میترسم دنبالم اند و من میتوانم پرواز کنم و وقتی که به بالای ان درخت گردو میروم ترسم میرود و ان افراد نمیتوانند به من دسترسی پیدا کنند

 4. سعدی در 1392/07/30در11:24 ق.ظ

  سلام.من خواب دیدم که دست راستم بخصوص انگشتانش خشک وگندیده شده وتقریبا یه جورایی هم فلج مانند شده.لطفل تعبیرش کنین

 5. زهرا در 1390/02/05در4:35 ب.ظ

  باسلام من دايماخواب ميبينم ازدست افرادي وحشتناك فرارميكنم گاهي اوقات هم اين افراداشنايندووقتي دستشان به من مي رسدخفه ام مي كنند

نظر خود را بیان کنید