تعبیر خواب کچل شدن

دیدن کچل شدن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن کچل شدن در خواب چیست؟

کچل شدن

محمد بن سیرین می‌گوید: اگر مردی در خواب ببیند که موی جلوی سرش ریخته و کچل شده است به این معنی است که از غم و اندوه رهایی می‌یابد

معبرین غربی گویند:

 • به تعبیر برخی از معبرین غربی عدم توانایی در کنترل‌ها خود را به صورت ریزش مو یا کچل شدن در خواب نمایش می‌دهد. شما از آگاهی لازم در برخورد با دیگران برخوردار نبوده و بر احساسات خود مسلط نیستید.
 • اگر در خواب دیدید که موهای شما ریزش می‌کند بیانگر این است که شما نگران افکار خود (افزایش سن و از دست دادن جوانی) هستید.
 • از دست دادن و یا ریزش موها در خواب بیشتر فقدان توانایی و قدرت را در زندگی واقعی بیننده خواب نشان می‌دهد. همچنین این خواب نیز می‌تواند ناشی از تفکر و ترس درباره پیر شدن و عدم زیبایی نیز باشد.

تعبیر خواب کچل شدن زن

ابن سیرین: اگر زنی در خواب ببیند که کچل شده و موی سر او ریخته است بیانگر این است که در زینت و آرایش نقصان پذیرد.

آنلی بیتون می‌گوید: اگر زنی خواب ببیند موهایش می‌ریزد و کچل می‌شود، علامت آن است که برای امرار معاش باید تلاش کند زیرا بخت و اقبال به او پشت می‌کند.

تعبیر ریزش مو در خواب

معبرین غربی گویند:

 • دیدن ریزش مو در خواب به شما این هشدار را می‌دهد که مراقب خود باشید و به دیگران تکیه نکنید.
 • با دیدن خواب ریزش مو بایستی کارهای خود را با استفاده از توانایی‌های خود انجام داده و از کمک گرفتن دیگران برای حل مشکلات خود بپرهیزید.
 • دیدن ریزش موهای خود در خواب بیانگر این است که شما بر کارهای خود کنترل ندارید. شما نمی‌دانید که چگونه در موقعیت‌های مختلف رفتار کنید و بر احساسات خود نیز تسلط ندارید.
 • اگر در خواب دیدید که موهای شما ریزش می‌کند بیانگر این است که شما نگران افکار خود (افزایش سن و از دست دادن جوانی) هستید.
 • از دست دادن و یا ریزش موها در خواب بیشتر فقدان توانایی و قدرت را در زندگی واقعی بیننده خواب نشان می‌دهد. همچنین این خواب نیز می‌تواند ناشی از تفکر و ترس درباره پیر شدن و عدم زیبایی نیز باشد.

لوک اویتنهاو: ریزش مو: ناراحتی

تعبیر خواب «کچل شدن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «کچل شدن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

13 دیدگاه

 1. فائزه در 1399/08/21در9:44 ق.ظ

  سلام
  من خواب دیدم سر مامانم کچل شده، البته بعد که ازش پرسیدم، گفت موهامو با ماشین تراشیدم. منم بغلش کردم و گفتم مامان جونم حالت خوبه؟ گفت: خوبم. گفتم: خیلی دوستت دارم مامان جون
  میشه تعبیرش رو برام بگید؟ نگران مامانم شدم.

  • یاسین صداقت در 1399/08/22در10:34 ق.ظ

   با سلام
   خواب شما نشان بر خوبی برای مادرتان ندارد و حتما صدقه و نذر بدهید که از بلا به دور باشند و بیشتر مراقب احوالتشان باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. F.seyfi در 1399/03/11در8:57 ق.ظ

  سلام
  من خواب دیدم خونه مادرم بودم که دست کشیدم تو موهام یک عالمه شپش روی تخت مادرم ریخت شروع کردم به جمع کردن ولی تموم نمیشد بعد رفتم جلو آیینه دیدم دوطرف سرم کنار گوشم کامل کچل شده ولی جلو و پشت موهام بلند بود داشتم تو خواب به بابام‌میگفتم برام شامپو بگیره و اسپرس بگیره برای دفع شپش تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت در 1399/03/17در0:53 ق.ظ

   با سلام
   خوابتان را در قسمت شپش باید شرح میدادید .
   شپش را در خواب انسانی ضعیف، انگل و مزاحم بیان می‌کند. انسانی که به صورت انگل وار از بیننده خواب تغذیه می‌کند مزاحم او گردیده و حتی در حریم او و محیط خانواده‌اش مالش را از بین می‌برد. اگر در خواب شپشی را از بین بردید بر دشمن غلبه خواهید کرد و اگر تعداد زیادی شپش مشاهده کردید نشان بر خوبی نیست برخی از تعبیرگران دیدن تعداد زیادی شپش را بیانگر شدت آزار و رنجیدن از طرف مزاح می‌دانند.و کچل شدن در خواب نشان بر خوبی ندارد برای زن و اینکه باید مراقب رفتار و اعمال خود باشد که دیگران پشت سرتان حرف نزنند و اینکه شما در مورد حل موضعی که شما را ازار میدهد از پدرتان کمک خواهید گرفت .
   سربلند و پیروز باشید .

 3. راضیه در 1399/02/15در4:51 ق.ظ

  با سلام تعبیر این چی میشه
  خواب دیدم سرم پر از تخم شپش بود و خودم همه موهام رو کوتاه کردم و خیلی با جرأت در کوچه ها راه می رفتم بدون انکه نگران چیزی باشم و خیلی هم صورتم زیباتر شده بود..

  • یاسین صداقت در 1399/02/19در2:03 ب.ظ

   با سلام
   تعبیر این خواب میتواند به این صورت باشد که شما مزاحمان بسیار زیادی پیدا خواهید کرد و اگر کوتاه کردن موهایتان سبب زیبا تر شدنتان در خواب بوده است که علت این مزاحم ها را هم د رخواب شما بیان شده است و به این علت است که پیشرفتی خواهید کرد که نتیجه ی ان مزاحمان و کسانی است که شما را ممکن است فقط برای ان موضوع بخواهند.
   سربلند و پیروز باشید

 4. همایون در 1398/01/05در9:55 ق.ظ

  سلام من خواب دیدم پسر بزرگم کچل شده
  تعبیرش چیه

 5. Mehdikhademi در 1397/12/18در9:50 ق.ظ

  سلام من خواب دیدم مو داشتم زیاد ولی همه ميگفتن کچل شدی داستان چيه

 6. سحر در 1397/07/13در2:09 ب.ظ

  من خواب دیدم موهای خواهرم کچل شده ینی ب خاطر من کچل کرده تعبیرش چیه؟

 7. رشید در 1397/06/01در8:39 ق.ظ

  سلام من خواب دیدم خودم موهام رو کچل کردم

 8. زهرا در 1397/05/28در8:20 ق.ظ

  سلام
  من موای بلندی دارم ،خواب دیدم موهاموزدم کنار یکم از وسط سرم مونداشت و من تازه متوجه شده بودم

 9. ریحانه در 1397/04/12در11:51 ق.ظ

  برادرم خواب دیدن ک کچل شدن انگار موهاش زدن

 10. بهروز در 1397/03/30در2:50 ب.ظ

  با سلام من هم دیشب خواب دیدم موی سرم ریخته صدقه دادم . می خواستم با ماشین دور بزنم افتادم تو جوب . اتفاق خاصی الحمدا.. رخ نداد . انشاا… همیشه تندرست و سلامت باشید .

نظر خود را بیان کنید