لباس تنگ

پوشیدن لباس تنگ شما را بیمار می کند

پوشیدن لباس تن می تواند عوارض زیادی داشته باشد و باعث ایجاد مشکلاتی شود که حتی تا آخر عمر به همراه شما هستند. در مورد پوشیدن لباس تنگ و اثرات بد آن بر سلامت مطالب زیادی وجود دارد و در این مطلب خلاصه ای از این عوارض را به شما می گوییم.

جریان برگشتی خون در اندام های تحتانی از جمله حیاتی ترین کارکردهای بدن است و مثلا از ورم زانو جلوگیری می کند. اگر این جریان خون بر اثر پوشیدن لباس تنگ مختل شود، علائمی مانند خستگی و کوفتگی در فرد بروز می کند. تنگی لباس در ناحیه پا و دور کمر باعث می شود که فشار زیادی به قلب برای بازگرداندن خون ایجاد شود.

اختلال در هضم غذا با پوشیدن لباس تنگ

معده بعد از پر شدن از غذا به دلیل ترشح اسیدهای گوارشی حجیم تر خواهد شد، در حالی که لباس های تنگ در ناحیه شکم از حجیم شدن معده جلوگیری می کنند و حتی باعث بروز دیر هضمی و رفلاک هم می شوند. درد روده، تورم و یبوست از دیگر عوارض لباس های تنگ هستند.

عفونت تناسلی با پوشیدن لباس تنگ

تنگی لباس در ناحیه تناسلی باعث افزایش رطوبت و دما در آن ناحیه می شود و احتمال ایجاد بوی بد و عفونت های قارچی را افزایش می دهد. این وضعیت حتی می تواند باعث کاهش اسپرم در مردان شود و گاهی هم موجب بیضه درد خواهد شد.

مشکلات پوستی به دلیل پوشیدن لباس تنگ

اگر لباسی که می پوشید تنگ باشد و از جنس غیر قابل تنفس باشد، بدن شما قادر به تنفس نیست. قرمزی، خارش و موهای زیر پوستی در ناحیه پاها جزو عوارض پوشیدن لباس تنگ هستند.

افزایش تعریق به دلیل پوشیدن لباس تنگ

لباس تنگ باعث ایجاد بوی نامطبوع در ناحیه تناسلی، زیر بغل و پا خواهد شد، الیاف مصنوعی به ویژه لباس های پلاستیکی می توانند این بو را بدتر کنند و مزینه ساز رشد انواع باکتری شوند.

تشدید واریس با پوشیدن لباس تنگ

این مورد برای خانم ها شایع تر است، زیرا هورمون پروژسترون در انبساط غیر طبیعی رگ ها نقش دارد. این وضعیت بر اثر پوشیدن لباس های تنگ به دلیل کاهش گردش خون وخیم تر می شود. در یک پژوهش مشخص شد 31 درصد جمعیت زنان رگ های واریسی دارند.مصرف قرص ضد بارداری، پوشیدن لباس تنگ و ایستادن زیاد می توانید این وضعیت را وخیم تر کند.

تشدید سلولیت با لباس تنگ

پوشیدن لباس تمگ به صورت مستقیم باعث سلولیت نمی شود، اما می تواند علائم ظاهری بدشکل ناشی از این وضعیت را تسریع کند، زیرا تنگی لباس باعث اختلال جریان خون و نمایان شدن تجمع ناهمگون چربی در ناحیه ران ها می شود.

تنفس ناقص با لباس تنگ

لباس تنگ به ویژه اگر در ناحیه بالا تنه تنگ باشد می تواند مانع از تنفس کامل شود. اگر تبادل گازها در ناحیه قفسه سینی به درستی انجام نشود، باعث تحمع و تسریع اکسیداسیون سلول می شود و باعث پیری زودرس می شود.

کمردرد با لیاس تنگ

پوشیدن لباس تنگ می تواند باعث درد در ناحیه کمر و لگن شود. لباس هایی که به دلیل تنگی زیاد، محدودیت جرکتی ایجاد می کنند، باعث کشیدگی بعضی از عضلات خاص و وارد آمدن فشار به مهره می شوند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید