تب شکستن رکوردهای مختلف در جهان بسیار داغ است و حتی دست از سر افراد کم سن و سال نیز برنمی دارد. افرادی که با وجود سن کم توانسته اند تا کارهای بزرگی را در مقایسه با سن کم خود انجام دهند. در این مطلب شما را با بعضی از این افراد آشنا می کنیم.

جوان ترین فاتح اورست

جوان ترین فاتح اورست

” جردن رو مرو ” جوان ترین فاتح اورست است. او در سن 13 سالگی و در تاریخ 22 می سال 2010 میلادی توانست قله اورست را فتح کند. او در جریان این صعود با پدر، مادرخوانده خود و 3 نفر دیگر همراه بود.

جوان ترین استاد بزرگ شطرنج

جوانترین استاد بزرگ شطرنج

” سرگی الکساندر کارجاکین ” متولد 12 ژانویه 1990 میلادی در کشور اوکراین متولد شد. وی در حال حاضر شهروند کشور روسیه به حساب می آید و برای این کشور بازی می کند. وی در زمانی که 11 سال و 11 ماه سن داشت به عنوان استاد بزرگ بین المللی شطرنج رسید و به عنوان جوان ترین دارنده این عنوان شناخته شد. بر اساس امتیاز بندی های موجود وی در حال حاضر پنجمین شطرنج باز مطرح جهان است.

چاق ترین کودک

جوان ترین روانشناس

کم سن ترین فرد چاق در دنیا که وزن آن به ثبت رسیده است مربوط به کودکی به نام ” جسیکا گود ” اهل آمریکا است. وی در سن 7 سالگی دارای وزنی در حدود 222 کیلوگرم بود. خانواده او تقریبا هر غذایی که او می خواهد را در اختیار او می گذارند و او نیز با خوردن آنها چاق می شود. رژیم غذایی او روزانه حاوی 10 هزار کالری انرژی است.

جوان ترین روانشناس

جوان ترین روانشناس

جوان ترین رواشناس دنیا از اهالی کشور مکزیک در قاره آمریکا است. “اندرو آلمازان آنایا ” یک جوان مکزیکی است که در سن 16 سالگی موفق شده است تا مدرک روانشناسی خود را از دانشگاهی در مکزیکو سیتی دریافت کند. او از کودکی به خاطر استعداد متفاوتش آنچنان مورد استقبال هم سن های خود قرار نگرفت و به همین دلیل در خانه و توسط والدینش آموزش دید. او از سن 12 سالگی به دانشگاه رفته و در 16 سالگی نیز فارق التحصیل شد.

جوان ترین رکورد دار سرعت

جوان ترین رکورد دار سرعت

” بن جف ” نوجوان انگلیسی در سن 11 سالگی رسما به عنوان یک راننده حرفه ای در مسابقات قایق های تند رو بدل شد. در سال 2011 وی موفق شد تا با شکستن رکورد سرعت جایزه نفر برتر مسابقات قایق های تندرو در اروپا را بدست آورد. او در حال ادامه دادن راه پدربزرگ خود است که از سال 1966 در این رشته فعال بوده است.

 همچنین بخوانید: عجیب ترین رکوردهای گینس

جوان ترن مادربزرگ دنیا

جوان ترین مادر بزرگ دنیا

در حالت عادی با شنیدن کلمه مادر بزرگ ما همه به یاد یک بانوی مسن با موهای سفید و یک عصا می افتیم. اما یک زن 23 ساله رومانیایی عنوان جوان ترین مادر بزرگ جهان را در اختیار دارد. ” ریفتا اسکانسکو ” در سن 11 سالگی ازدواج کرده و در سن 12 سالگی صاحب اولین فرزند خود شد. دختر او نیز در سن 10 سالگی ازدواج کرد. وی در حالی که 23 ساله بود دختر او صاحب فرزند شده و وی را تبدیل به جوان ترین مادربزرگ دنیا کرد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید