تور سنگاپور مخصوص آنهایی است که قصد دیدن یک کشور زیبا با فرهنگ و سنت های ویژه را دارند با این مقاله همراه شوید تا چند دلیل عالی برای سفر به سنگاپور را به دست آورید.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ در این کشور طیف وسیعی از آثار از جمله مدارس قدیمی تا معماری های مدرن، غذاهای خیابانی و دست فروش ها تا رستوران های بسیار سطح بالا و بین المللی، همه و همه طیف وسیعی از انتخاب ها را پیش روی شما خواهند گذاشت. سنگاپور آمیزه ای از سنت و مدرنیته است و همین امر می تواند این کشور را به جاذبه گردشگری ویژه ای بدل کند. با ما همراه باشید:

جاهای دیدنی سنگاپور

تقابل دست فروشان محله های قدیمی و رستوران های فوق مدرن

یکی از مهم ترین دلایل مشهور بودن سنگاپور به داشتن رستوران مشهور و علاقه بیش از حد مردم این کشور به غذا است. در این کشور تنها غرفه خیابانی ارائه غذا در دنیا وجود دارد که موفق به کسب یک ستاره از مرکز میشلین (Michelin) شده است که رستوران های برتر جهان را رده بندی می کند. این مرکز عرضه غذای خیابانی با نام (Tai Hwa) در کوچه کرافورد Crawford Lane قرار داشته و در آن انواع نودل و فراید رایس با سس سویا در بهترین کیفیت ارائه می شود. در این رستوران خیابانی همچنین غذایی به نام (bak chang ) ارائه می شود که بسیار خوشمزه و پر طرفدار است. ( نوعی دامپلینگ یا مومو که غذای سنتی چینی است و به شکل لقمه های پیراشکی مانند تهیه شده که داخل آن با گوشت، مرغ، سبزیجات و ادویه پر شده و به صورت سرخ شده یا بخار پز مصرف می شود ) در این محله انواع دست فروش ها به ارائه غذاهای خیابانی خوشمزده و بسیار متنوع می پردازند که طرفداران بسیاری دارد و گردشگران هیچ گاه مزه این غذا را از ذهنشان بیرون نخواهند کرد.

در نقطه مقابل این رستوران های خیابانی ارزان قیمت و البته با کیفیت، رستوران های بین المللی و بسیار معتبری نیز در سنگاپور وجود دارند که یکی از مشهورترین آن ها با نام (Mod-Sin) به سرپرستی سرآشپز مشهور یعنی (Willin Low) در سراسر جهان شناخته شده است. در رستوران (Wild Rocket) این سرآشپز با ترکیب غذاهای محلی مانند لاکسا (laksa ) که نوعی سوپ نودل با شیره پر ادویه نارگیل است و تکنیک های اروپایی به ترکیبی ایده آل از غذاهای خوشمزه رسیده است.

رستوران (Corner House) در باغ گیاه شناسی سنگاپور (Gastro-Botanica) که یکی از آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو محسوب می شود، از دیگر رستوران های مهم و مشهور شهر محسوب شده و می تواند تجربه ای متفاوت از صرف غذا برایتان رقم بزند. چرا که شما طعم خوش را در کنار زیبایی و سرسبزی محیط در کنار یکدیگر تجربه خواهید کرد. .

جاهای دیدنی سنگاپور

تقابل جشنواره های محلی و رویدادهای بین المللی

در روزهایی که مصادف با یکی از جشن های محلی یا رویدادهای بین المللی است، شهر در کل شبانه روز به خواب نرفته و سرشار از هیجان است. از آنجایی که در سنگاپور افرادی از ملیت های مختلف زندگی می کنند، شاهد برگزاری انواع جشنواره ها و فستیوال ها در این شهر هستیم و به طور همزمان رویدادهای متنوع بین المللی مانند مسابقات اتوموبیل رانی (Grand Prix Season) به میزبانی این کشور برگزار می شود. نخستین سری مسابقات شبانه فرمول ۱ با عنوان(bash Amber Lounge) نیز از دیگر رویدادهای بین المللی است که به میزبانی سنگاپور انجام می شود. از سوی دیگر در این شهر، انواع جشنواره های سنتی به ویژه در محله چینی ها و هندی ها برگزار شده و شما با حضور در این رویدادها می توانید نظاره گر انواع سنت های شرقی، خیابان های تزئین شده و رقص نور و رنگ فانوس های تزئینی در جشنواره هایی مانند سال نوی چینی یا جشنواره دیوالی (Deepavali) هندوستان باشید. برای درک بهتر این زیبایی ها به شما حضور در فستیوال های سرشار از گل، رنگ، موسیقی و ادویه هندی محله و بازار موسوم به (sprawling bazaars) در محله هندی ها یا رقص نور و آتش بازی های مربوط به جشنواره های چینی در محله چینی های سنگاپور را توصیه می کنیم

جاهای دیدنی سنگاپور

تقابل خرید سنتی و چانه زدن با دستفروش ها و خرید از برندهای معتبر جهانی

نام سنگاپور با خرید و بازار و مراکز خرید پیوند خورده و شما در این کشور با طیف وسیعی از فروشنده ها رو به رو می شوید. در سفر به سنگاپور شما می توانید با مراجعه به خیابان (Bugis) انواع اجناس را با قیمت بسیار ارزان در حد ۵ دلار سنگاپور (حدود ۳ و نیم دلار آمریکا) تهیه کنید. انواع بدلیجات، تی شرت و … در این بازار به فروش می رسد. در محله حاجی لن نیز (Haji Lane) انواع وسایل الکترونیکی، بوتیک های مختلف و فروشگاه های پوشاک، با ارائه اجناس ارزان قیمت گزینه خوبی برای خرید محسوب می شوند. شما با همراه بردن مقداری پول می توانید از این خیابان خریدهای شگفت انگیز و خوبی داشته باشید.

اگر هم در سنگاپور در پی خرید از برندهای مشهور جهانی مانند شانل، گوچی ، پرادا و … هستید، می توانید با مراجعه به مرکز خرید خلیج مارینا (Marina Bay Sands) نمایندگی انواع برندهای جهانی را پیدا کرده و از آن ها خرید کنید. برخی از فروشگاه های این منطقه با بهترین فروشگاه های پاریس رقابت می کنند و مطمئنا اسباب رضایت شما را برای خرید فراهم خواهند کرد.

گزینه دیگر پیشنهادی برای شما به ویژه وقتی که با محدودیت زمانی برای خرید رو به رو هستید، مراجعه به مراکز خرید و مال های فراوان موجود در خیابان اورچارد (Orchard Road) است که شما می توانید کیسه خریدتان را از انواع برندهای مشهور یا خرید از فروشگاه های عادی پر کنید.

این تضادهای زیبای سنگاپور می تواند مقصدی ایده آل برای هر گردشگر محسوب شود. تقابل جشنواره های محلی و رویدادهای بین المللی، طبیعت و فناوری، سنت و مدرنیته ، از این کشور گزینه ای جذاب برای سفر ساخته است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید