شی بای

این روز‌ها کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که حداقل برای یک بار هم که شده، محصولی را از یکی از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی خریداری نکرده باشد.

دلیلش هم بیار ساده و روشن است! دیگر مانند گذشته نمی‌توان ساعت‌ها در خیابان‌ها و مغازه‌های سراسر خیابان‌های شهرمان، و یا حتی شهر‌های دیگر گشت و دقیقا همان چیزی را که به دنبالش بودیم، پیدا کنیم.

چون از طرفی هم تعداد مغازه‌ها و مراکز خرید بسیار زیاد شده، از طرف دیگر وقت ما به خاطر مشغله‌های دیگر تمام پر شده و هم این‌که شلوغی شهر می‌تواند واقعا توان ما را از بین ببرد.

به همین دلیل بیشتر ما سعی می‌کنیم که تا حد امکان خرید‌های خود را بدون مراجعه حضوری انجام دهیم و البته که روز به روز هم به تعدادمان افزوده می‌شود.

اما این روند یک مشکل اساسی دارد!

یک فروشگاه آنلاین تمام سودش در این است که محصولاتی که دارد را بهترین و مناسب‌ترین نوع معرفی کند.

روی تبلیغات برندهایی که به فروش می‌رساند به شدت کار می‌کند تا ما مطمئن شویم که این مارک و این محصولی که در این فروشگاه موجود است، بهترین گزینه‌ایست که می‌توان به آن فکر کرد!

اما واقعیت این طور نیست.

امروزه به دلیل ساده‌تر شدن مراحل تولید محصولات و نیز بیشتر شدن کسب و کار‌ها، بسیاری از برند‌های مختلف و حتی کالاهای متفرقه و بدون مارکی هستند که کیفیتی عالی و همچنین قیمتی ایده‌آل دارند، اما چون توان رقابت با برندهای غول پیکر دیگر را در تبلیغ کردن خودشان ندارند، در ذهن مردم ناشناخته مانده اند.

و چون فروش محصولاتی که در ذهن مردم جایگاهی دارند، بسیار ساده تر از فروش محصولات دیگر است، نتیجه این می‌شود که با فروشگاه‌های آنلاینی مواجه می‌شویم که تنها چند مدل از محصول مورد نظر ما را دارند و در نهایت مجبور می‌شویم که به انتخاب یکی از آن‌ها بسنده کنیم.

شی بای

غافل از این‌که محصولات دیگر و به صرفه‌تر دیگر ـ آن‌هم در این شرایط اقتصادی ـ را از دست خواهیم داد.

این مشکلی است که امروزه به وجود آمده و هر روز ما را بیشتر درگیر خود می‌کند.

که نه تنها این نوع خرید بهینه‌ای نیست، بلکه ما را بیشتر از قبل محدود می‌کند و می‌بینیم که همه به یکدیگر شبیه شده‌ایم، بدون این‌که حتی دلیلش را هم بدانیم!

البته در سمت دیگر ماجرا هم فروش کالاهای بی کیفیت نه تنها دردی از ما مشتریان دوا نخواهد کرد، بلکه به ضرر خود فروشگاه اینترنتی نیز خواهد بود و اعتبارش را مخدوش می‌کند.

همین طور امکان نادرد که هر مغازه، گالری و مرکز خریدی برای خودش یک ساتی و اپلیکیشن راه بیاندازد و انتظار داشته باشد که مردم فرصت کنند و از محصولاتش بازدید نمایند.

راه حل چیست؟

این همان چیزی است که با نام شی‌بای می‌شناسیم!

شی‌بای پروژه‌ای دانش‌بنیان و متشکل از گروهی دانشجویی است که ابتدا نزدیک به پنج سال پیش کلید خورد و هدف تنها این بود که بتواند دقیقا همان چیزی را که می‌خواهیم،‌ از بین تمام محصولات موجود به ما معرفی کند.

ابتدا تنها معرفی مزون‌های پوشاک را پوشش می‌داد.

اما امروز که درباره‌اش صحبت می‌کنیم، پخته‌تر و شده به نظر می‌رسد که دیگر حرفی برای گفتن داشته باشد و می‌توان به آن اعتماد کرد.

در وب سایت شی‌بای به نشانی https://shebuy.ir هر کسی می‌تواند محصول خودش را در یکی از گروه‌های پوشاک بانوان، فرش و تابلو فرش، ظرف و ظروف، طلاو جواهرات، مبلمان و سیسمونی به صورت کاملا رایگان و در صفحه شخصی فروشگاه‌اش معرفی نماید.

فرقی نمی‌کند که شما فروشگاهی آنلاین باشید، یک مغازه در خیابان و یا حتی تنها محصولات دست ساز خود را در خانه‌تان ساخته باشید.

در هر حالتی می‌توانید جایگاه‌تان را در شی‌بای انتخاب کنید.

و این تازه ابتدای ماجراست.

از طرف دیگر افرادی مثل من که مدام می‌ترسند که سرشان کلاه برود، با لیستی چند صد صفحه‌ای از محصولاتی مانند مانتو یا فرش دستباف مواجه می‌شوند که بر اساس اعتبار فروشند‌ه‌اش که در شی‌بای و با گذر زمان جمع شده، مرتب سازی شده اند.

و این‌جاست که دست ما و امثال ما باز می‌شود که خودمان انتخاب کنیم کدام محصول را میپسندیم و دوست داریم که تا چه اندازه برای خریدش هزینه نماییم  به عنوان مثال همین حالا میتوانید خرید لباس مجلسی از شی بای را امتحان کنید.

محصول مورد نظر شما ممکن است از طرف فروشگاهی گم‌نام و تازه کار که در بن بست یک خیابان فرعی وجود دارد، یا وب‌سایتی که در اعماق گوگل کار می‌‌کند به فروش برسد.

در گذشته معمولا شناختن آن غیر ممکن بود.

اما امروزه راهی دارد به نام وب‌سایت شی‌بای.

امیدواریم این حرکت مثبت به این‌جا خلاصه نشود و در آینده شاهد ادامه پیدا کردن این‌دست از کار‌ها باشیم.

 

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

1 دیدگاه

  1. سایت جالبی بود به شی بای سر زدم.
    خیلی ممنونم از معرفی‌ این سایت خوب

نظر خود را بیان کنید