عاشق شدن چه علائمی دارد؟

8 نشانه ی علمی که نشان می دهد به دام عشق افتاده اید

علائم احساس عشق و عاشق شدن

عاشق شدن هر یک از ما داستانی متفاوت است. همه ما عاشق شده ایم و این احساس را خوب می شناسیم ، البته برخی ممکن است احساس عشق را دوست نداشته باشند یا آن را نشانه نقطه ضعفشان بدانند.

خوشبختانه ، ما انسان ها جوری ساخته و پرداخته شده ایم که به سرعت در می یابیم آیا احساساتمان یک سری احساسات زودگذر هستند یا احساسات عمیقی هستند که ریشه در وجودمان دارند. پس دفعه بعدی که وارد یک رابطه شدید ببینید که آیا علائم و نشانه های زیر را دارید یا خیر.

به گزارش آلامتو به نقل از بیزینس اینسایدر؛ اگر شریک زندگی تان تا به حال باعث شده که با عشق به او نگاه کنید ، این می تواند نشانه ای باشد که به شما نشان می دهد به دام عشق افتاده اید. تماس چشمی به این معناست که شما به پارتنرتان فکر می کنید ، بنابراین اگر متوجه شدید چشمانتان بر روی شریک زندگی تان قفل شده ، ممکن است عاشق شده باشید.

علاوه بر این مطالعات متعددی نشان داده اند که زوج هایی که مدام به چشمان یکدیگر خیره می شوند ، نسبت به کسانی که این کار را انجام نمی دهند ، ارتباط عاشقانه تری با یکدیگر دارند. این روش به صورت دیگری هم جواب می دهد یعنی هنگامی که در یک مطالعه غریبه ها به مدت چند دقیقه به یکدیگر خیره شدند ، احساس عاشقانه ای نسبت به یکدیگر پیدا کردند.

در این شرایط شما فکر می کنید که در ابرها هستید. کاملاً طبیعی است که وقتی با کسی وارد رابطه می شوید حس کنید عقلتان را از دست داده اید.

یکی از مطالعات موسسه کینزی نشان داد که مغز فردی که عاشق می شود ، همانند مغز فردی است که کوکائین مصرف کرده. این حس به لطف وجود هورمون دوپامین که در هر دو حالت آزاد می شود ، در بدنتان ایجاد می شود. این توضیح، توضیح خوبی برای این امر است که چرا افراد در روابط جدید کاملاً عجیب و غریب رفتار می کنند.

علائم عاشق شدن و احساس عشق

در ادامه شما را با 8 علامتی که نشان دهنده احساس عشق است و به صورت علمی به اثبات رسیده اند آشنا میکنیم:

  1. شما همیشه در مورد او فکر می کنید

اگر عاشق کسی هستید ، ممکن است احساس کنید که نمی توانید فکرش را از ذهن خود بیرون بریزید. دلیل این امر آن است که مغز شما وقتی عاشق می شود فنیل اتیل آمین ، که “داروی عشق” نام دارد را آزاد می کند.

این هورمون باعث ایجاد احساس خوشی در کنار پارتنرتان می شود. ممکن است شما با این احساس آشنا باشید زیرا فنیل اتیل آمین در شکلات نیز یافت می شود و لذا به همین دلیل است که بیشتر ما شکلات را دوست داریم.

همچنین بخوانید: تحمل دوری از عشق
  1. شما می خواهید او همیشه خوشحال باشد.

عشق برابر با مشارکت است ، بنابراین هنگامی که به دام عشق می افتید ، خوشبختی او واقعا برای شما بسیار مهم خواهد بود.

طبق تحقیقات انجام شده ، اصطلاح “عشق دلسوزانه” می تواند یکی از بزرگ ترین نشانه های برقراری یک رابطه سالم باشد. این بدان معنی است که شما می خواهید نهایت تلاشتان را بکنید تا زندگی پارتنرتان آسان تر و شادتر شود.

اگر متوجه شدید که در هنگام قدم زدن در زیر باران ، چتر را برای پارتنرتان نگه داشته اید یا قبل از بیدار شدن از خواب برایش صبحانه درست کرده اید ، اینها نشانه آن هسنند که به دام عشق افتاده اید.

  1. اخیراً مدام دچار استرس می شوید.

اگرچه عشق غالباً با احساسات گرم و فنتزی همراه است ، اما می تواند به منبع عظیم استرس شما نیز تبدیل شود. عاشق شدن اغلب باعث می شود مغز شما هورمون استرس کورتیزول را آزاد کند که می تواند باعث شود مدام احساس گرما کنید.

بنابراین اگر متوجه شدید که حوصله تان کمی زودتر از قبل سر می رود یا به نوعی مدام در تب و تاب هستید ، ممکن است عاشق شده باشید.

همچنین بخوانید: نشانه های مردی که همسرش را دوست دارد
  1. شما به هیچ وجه احساس درد نمی کنید.

ممکن است افتادن برای هر کسی دردناک باشد ، اما اگر متوجه شدید که افتادن از جایی به معنای واقعی کلمه باعث نمی شود که احساس درد کنید ، می تواند علامت بزرگی باشد که به شما نشان می دهد عاشق شده اید.

در مطالعه ای که توسط دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد انجام شد ، شرکت کنندگانی که به عکس کسی که دوستش داشتند خیره شده بودند درد متوسط را تا 40٪ و درد شدید را تا 15٪ کمتر احساس می کردند. بنابراین اگر می خواهید یک خالکوبی داشته باشید ، بهتر است در هنگام انجام آن به عکس شریک زندگی خود خیره شوید.

هر کسی می خواهد که در آغاز رابطه پارتنر خود را تحت تأثیر قرار دهد ، اما اگر دیدید که به طور مداوم در حال امتحان کردن چیزهای جدیدی هستند تا بتوانید نظر شریک زندگی تان را جلب کنید ، احتمالاً در دام عشق گرفتار شده اید .

در حقیقت ، یکی از مطالعات انجام شده در این خصوص نشان داده افرادی که ادعا می کنند عاشق شده اند ، پس از برقراری رابطه ، علائق و کاراکتر متفاوتی به خود گرفتند. بنابراین حتی اگر از آن کلاس رقصی که همسرتان به آن علاقه مند است متنفر باشید ، می توانید وانمود کنید به آن کلاس علاقه دارید.

  1. ضربان قلب شما با معشوقتان همزمان می تپد.

ممکن است هنگامی که به کسی که دوستش دارید فکر می کنید قلبتان تندتر بتپد ، اما یکی از مطالعات انجام شده نشان داده که ممکن است ضربان قلب شما و معشوقتان ریتم یکسانی داشته باشد.

یک مطالعه انجام شده توسط دانشگاه کالیفرنیا دیویس ، نشان می دهد که قلب زوج ها هنگام عاشق شدن ، با سرعت یکسانی می تپد. اگرچه ممکن است کشف این مورد بدون انجام ازمایشات تخصصی امکان پذیر نباشد اما احساس ارتباط عمیق با شریک زندگیتان خود نشانه خوبی است که نشان می دهد عاشق او شده اید.

همچنین بخوانید: از کجا بفهمیم عاشق شدیم؟
  1. شما احساس غرور نمی کنید

اگر انسان مغروری هستید اما بلافاصله بعد از نگاه کردن به معشوقتان دوست داشتید که او را ببوسید ، ممکن است عاشق شده باشید. در حقیقت ، یکی از مطالعات انجام شده توسط دانشگاه گرونینگن هلند نشان داد که احساس برانگیختگی جنسی می تواند بر احساس غرور غلبه کند. بنابراین این بدان معناست که اگر دائما به سمت شریک زندگی خود جذب می شوید ، ممکن است واقعا عاشق او شده باشید.

  1. شما مدام عرق می کنید.

اگر حالت تهوع دارید و مدام عرق می کنید ، یا دچار معده درد بدی شده اید احتمالا عاشق شده اید. یکی از مطالعات انجام شده نشان داد که عاشق شدن می تواند باعث شود احساس بیماری کنید و علائم جسمی ای مشابه اضطراب یا استرس داشته باشید مانند عرق کردن و معده درد.

اگرچه این احساس به محض این که همسرتان در کنارتان بنشیند تمام می شود اما ممکن است به خوبی نشان دهد که عاشق شده اید.

  1. شما عاشق اخلاق و رفتارشان می شوید

اگر واقعاً عاشق کسی شوید ممکن است حتی چیزهای کوچک موجود در شخصیت او ، باعث شوند که معشوقتان برایتان به فرد منحصر به فردی تبدیل شود. در واقع اگر عاشق شده باشید ، احتمالاً موارد کوچک شخصیتش شما را به سمت او جذب می کند.

یک مطالعه انجام شده در این خصوص نشان داد که چیز های کوچک می توانند باعث شوند که شخص عاشق کسی شود و البته اینها فقط به ویژگی های جسمی مربوط نمی شوند و می توانند ریشه در اخلاق آنها هم داشته باشند.

بنابراین اگر چه ممکن است در نگاه اول همسرتان را قاطعانه قضاوت کرده باشید ، اما به مرور که عاشقش شوید چیزهایی که از نظرتان مشکل زا بودند به ویژگی های مثبت او تبدیل می شوند.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید