عنکبوت ها یکی از ترسناک ترین موجوداتی هستند که روی زمین هستند. بنا به تحقیقات مختلف دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که انسان ها از عنکبوت بیش از مرگ می ترسند. امروز نگاهی به 5 عنکبوت بسیار ترسناک می اندازیم که در میان ما زندگی می کنند.

عنکبوت گردباف

عنکبوت‌های گردباف را در همه جای دنیا می‌توان یافت. این گونه، تارهای شبکه‌ای بزرگی می‌تند که اغلب طرح‌های قابل توجهی دارند. این نوع عنکبوت دارای هشت چشم شبیه به هم و پاهایی پرمو و خاردار است. شکل گرد و دایره‌ای شکل تارهای این عنکبوت در میان سایر گونه‌ها منحصربه‌فرد است.

عنکبوت ماهی‌گیر

این گونه از عنکبوت‌ها در شکار ماهی تخصص دارند. این عنکبوت برای شکار ماهی پاهای جلویی خود را روی سطح آب ساحل قرار می‌دهد تا از این طریق ارتعاشات شکار موجود در آب را حس کند. سپس با نزدیک شدن شکار، عنکبوت آن را با سرعت بالا شکار می‌کند.

عنکبوت غول پیکر پرنده خوار

این جانور، یکی از بزرگ‌ترین گونه‌های عنکبوت‌های دنیا به شمار می‌رود که تنها در موارد نادر به شکار پرنده پرداخته و از آنها تغذیه می‌کنند. عمده منبع شکار این عنکبوت غول پیکر از مارها، موش‌ها و قورباغه‌ها تامین می‌شود.

عقرب دم شلاقی

گونه دیگری از عقرب‌های شلاقی، دمی شبیه شلاق داشته و بدن آن‌طوری طراحی شده که به جای نیش زدن، از زیر شکم نوعی ماده به نام «اسید استیک» ترشح می‌کند که بوی تند سرکه می‌دهد. در واقع، این ماده سپر دفاعی جانور محسوب می‌شود.


عنکبوت‌های کاونده

این گونه از عنکبوت‌ها بخش اعظمی از عمر خود را در سوراخ‌ها و لایه‌های زیرزمینی و به شکار می‌گذرانند. عنکبوت‌های نر وظیفه شکار را برعهده دارند ولی گونه ماده این عنکبوت معمولا از لانه دور نمی‌شود و بیشتر وظیفه تخم‌گذاری دارد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید