مجله آلامتو

چگونه در شغل خود پیشرفت کنیم؟

چگونه از ترس‌های مدیر خود برای پیشرفت استفاده کنید
(1 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

pay-raise

برای افزایش حقوق باید خودتان اقدام کنید وگرنه خیلی بعید است که مدیری شخصاً و بدون دلیل حقوق شما را افزایش دهد!

شرایط اقتصادی پیوسته در حال افت و خیز است و پس از هر دورانی از رکود، صعودی تازه در راه خواهد بود. در دوران رونق اقتصادی، نبرد میان کارفرمایان برای جذب استعدادهای برتر شدت می‌یابد. آنها تلاش می‌کنند نیروهای بهتری را جذب کنند و گروه کاری نیرومندی را تشکیل دهند که در نسبت با رقبا برتری قابل توجهی داشته باشد.

به گزارش آلامتو به نقل از ماهنامه معیشت؛ حال که نشانه‌هایی از رونق مجدد اقتصاد ظاهر شده است، باید دقت عمل بیشتری داشته باشید و موفقیت مالی خود را تضمین کنید. مهمترین نکته در این میان، هراس مدیر شما از ارائه پیشنهاداتی مناسب به شما و دیگر نیروها است. پیشنهاداتی که ممکن است به جدایی شما از مجموعه فعلی منتهی شود. راه‌کارهای زیر به شما کمک می‌کند تا از این نگرانی مدیر خود بهره‌برداری کنید:

درخواست افزایش حقوق کنید

در دوران رونق اقتصادی، حجم فعالیت‌ها و گردش مالی شرکت‌ها افزایش می‌یابد. از این رو مدیران امکانات بیشتری برای پرداخت حقوق در اختیار دارند. اگر نسبت به توانایی‌های شما در مجموعه نیاز جدی وجود دارد و در دوره های قبلی موفق شده‌اید اعتماد کافی را نسبت به خود جلب نمایید، حتما درخواست افزایش دستمزد را مطرح کنید. برای طرح پیشنهادی معقول، دستمزد معمول در دوران جدید و یا پیشنهادات تازه خود را تحلیل کنید و آنگاه درخواست خود را به رییس ارائه نمایید.

تاکید برا توانایی‌ها و کارهایی که می‌توانید در آینده انجام دهید نیز به پذیرفته شدن درخواست شما کمک قابل توجهی خواهد کرد. البته در فرهنگ سازمانی ما، باید میزانی از فروتنی را در سخن گفتن رعایت کنید تا مدیر رنجیده خاطر نشود. به علاوه اگر پیشنهاد کاری جذابی ندارید، با احتیاط بیشتری درخواست افزایش دستمزد را مطرح نمایید.

همچنین بخوانید: چگونه درخواست افزایش حقوق کنیم؟

روزمه خود را به روز کنید

در ابتدای دوران رونق، باید تغییر و بهبود رزومه کاری را در دستور کار دهید. این کار به تثبیت جایگاه شغلی شما در مجموعه فعلی یاری خواهد رساند، ضمن آنکه در جذب موقعیت‌های کاری جدید نیز موثر خواهد بود. تجارب گوناگون، دوره‌های آموزشی و آثار و تحقیقات خود را در رزومه درج کنید. سعی کنید بیشتر آموزش ببینید، مدارک تخصصی بیشتری به دست آورید و یا با شرکت در کارگاه‌ها بر تجارب خود بیفزایید.

با دقت انتخاب کنید

اما شاید مهمترین نکته در ابتدای دوران رونق اقتصادی، انتخاب دقیق محل کار باشد. شما می‌توانید با مدیر فعلی‌تان درباره شرایط کاری و دستمزد گفتگو کنید، در مصاحبه‌های شغلی جدید شرکت کنید و یا با ارسال رزومه و قرار دادن آن در فضای مجازی در پی فرصت‌های جدید شغلی باشید. اما در نهایت باید برای انتخاب محل کاری آینده خود دقت بسیار زیادی داشته باشید. دوران رونق زمانی است که موفقیت شما به آن وابسته است و باید بهترین بهره مالی و تجربی را از آن کسب کنید. در غیر این صورت با فرا رسیدن رکود بعدی با دشواری‌های جدی مواجه خواهید شد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید