چگونه با یک درآمد زندگی خوبی داشته باشیم؟

4 قانون هوشمندانه در مورد پول برای زوج‌هایی که با یک درآمد زندگی می‌کنند؛

زندگی با یک درآمد

به گزارش آلامتو به نقل از Success.com؛ داشتن یک رابطه خوب زمانی آغاز می‌شود که همه چیز به خوبی در آن مدیریت گردد. یکی از مواردی که نقش مهمی در رابطه دارد مدیریت هزینه‌های مالی است. بیشتر زوج‌های جوان تنها یک منبع درآمد دارند و همین امر باعث می‌شود مدیریت آن بسیار مهم و ضروری باشد. مدیریت این درآمد می‌تواند برای زوج‌هایی که زندگی مشترک خود را تازه آغاز کرده اند چالش برانگیز باشد. در این مقاله قصد داریم ترفندها و نکاتی را در این مورد بیان کنیم. پس همراه ما باشید.

  1. ایجاد حس همکاری:

زمانی که یکی از زوجین تمامی درآمد را از آن خود می‌داند، ممکن است حق خرج کردن را نیز به خود بدهد. در مقابل، فردی که نتوانسته است در درآمد زندگی نقشی داشته باشد اینگونه حس خواهد کرد که هیچ حقی برای خرج کردن آن ندارد. برای مبارزه با چنین احساسی، زوج‌ها باید از واژه پول ما استفاده کنند و هرگز به این موضوع فکر نکنند که درآمد حاصل دسترنج یک نفر است. این افراد باید به همراه یکدیگر از درآمد حاصل لذت ببرند و آن را مدیریت کنند.

  1. اختصاص مسئولیت‌ها:

زمانی که خانم خانه شغلی را در بیرون از منزل پیدا نمی کند ممکن است ناراحت و دلگیر باشد زیرا نمی‌تواند در به دست آوردن درآمد بیشتر به همسر خویش کمک کند. در چنین شرایطی، بانوی خانه دار می‌تواند در هزینه‌های روزانه صرفه جویی کند و با قناعت کردن درآمد حاصل را مدیریت نماید. خانم‌های خانه دار نقش بسیار مهمی در کنترل امور مالی دارند و همین امر به آن ها اجازه می‌دهد حس بسیار خوبی داشته باشند. آن‌ها می توانند امور مالی را در دست بگیرند و بر اساس نیازهای موجود هزینه کنند.

  1. داشتن برنامه برای هزینه‌های شخصی:

داشتن یک سیاست خوب برای مدیریت هزینه‌های شخصی نیز در زوجینی که تنها یک منبع درآمد دارند بسیار مهم است. به عنوان مثال زمانی که می‌خواهید چیزی را بخرید این موضوع را مد نظر داشته باشید. هزینه‌های موجود را به دقت حساب کنید و سپس بر اساس درآمدی که دارید خرج کنید. خرج کردن بیش از حد پول برای موارد شخصی می‌تواند دسترس ساز باشد.

  1. برقراری ارتباط:

یک قانون طلایی در رابطه زوجین وجود دارد و آن هم داشتن یک رابطه خوب و موثر و برقراری ارتباط دوطرفه است. هیچ وقت برای صحبت کردن منتظر مشکلات نمانید. همیشه و در همه حال با یکدیگر صحبت کنید و از نیازهای موجود بگویید. اینکار به شما کمک می کند فرایندها مالی خود را به خوبی مدیریت کنید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید