تغییر با انتخاب شروع می‌شود

همین امروز تغییر به سمت موفقیت را انتخاب کنید

تغییر و موفقیت

هر روز آرزو می‌کنیم کاش بتوانیم خودمان را برای تغییرات مهم در زندگی‌مان آماده کنیم. هر روز آرزو می‌کنیم کاش بتوانیم کتابی را بگشاییم که ذهن ما را برای دانش جدید باز کند. هر روز آرزو می‌کنیم کاش بتوانیم فعالیت جدیدی را آغاز کنیم. هر روز آرزو می‌کنیم کاش بتوانیم فرایند تغییر زندگی را شروع کنیم. کاش بتوانیم هرچه زودتر شروعش کنیم، هفته بعد، ماه بعد یا سال بعد.

همچنین می‌توانیم کاری هم نکنیم، می‌توانیم بیشتر وانمود کنیم تا این‌که واقعا انجامش دهیم. و اگر ایده نیاز به تغییرخودمان باعث ناراحتی‌مان شود، می‌توانیم همان‌جوری که بودیم باقی بمانیم. می‌توانیم انتخاب کنیم که به‌جای کار استراحت کنیم، سرگرمی را به آموزش ترجیح دهیم، توهم را به‌جای حقیقت و تردید را به‌جای اطمینان برگزینیم. انتخاب‌ها به عهده خودمان هستند، اما به محض این‌که اثرات تغییر سبب آزارمان می‌شوند، به تقویت و تشدید علتش ادامه می‌دهیم.

همان‌طور که شکسپیر با نگرش فوق‌العاده‌اش می‌گوید:” تقصیر ستاره‌ها نیست، تقصیر خودمان است.”، ما موقعیت و شرایط کنونی‌مان را با انتخاب‎‌هایی که در گذشته کرده‌ایم می‌سازیم. ما هم توانایی و هم مسئولیت انتخاب‌های بهتری را داریم که امروز انجام می‌دهیم. آنهایی که درجستجوی زندگی خوب هستند، به پاسخ‌های بیشتر یا زمان طولانی‌تر برای بیش از حد فکر کردن برای رسیدن به نتایج بهتر نیاز ندارند؛ آنها به حقیقت نیاز دارند.

آنها به چیزی جز حقیقت همه جانبه و ناب نیاز ندارند. نا نمی‌توانیم اجازه دهیم قضاوت‌های اشتباه‌مان هر روز تکرار شوند، و ما را در مسیر اشتباه قرار دهند. ما باید به اصولی برگردیم که در نحوه زندگی‌مان، بزرگ‌ترین تفاوت‌ها را ایجاد می‌کنند. و سپس باید انتخاب‌های درستی را انجام دهیم که ارزش زندگی را دارند؛ مانند شادی و لذت در زندگی روزمره‌مان. و تمام این‌ها با قدرت خودمان برای انتخاب، شروع می‌شود.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید