مجله آلامتو

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل بر اساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل که دقایقی پیش صورت گرفت، در نوبت بعد از ظهر مدارس دوره پیش دبستانی، ابتدایی و راهنمایی در اردبیل، خلخال، سرعین، نمین و هیر تعطیل است.

اما بارش برف در کنار تمام زیبایی‌ها و ایجاد شور و شعف ناشی از تعطیلات مدارس برای دانش‌آموزان، مشکلاتی را نیز در تردد و رفت و آمد مردم و همچنین کمک‌رسانی به روستانشینان به وجود آورده به طوری که با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان گرمی یک زن 36 ساله در روستای یل‌سویی انگوت گرمی که در حالت وضع حمل میان برف و کولاک شدید گرفتار شده بود به بیمارستان ولایت گرمی انتقال داده شد.

این زن که در حالت نامساعد جسمی قرار داشت، به دلیل ارتفاع زیاد برف در برخی از مسیرهای روستایی با مشکل انتقال به مرکز بیمارستانی روبه‌رو بود که با تلاش امدادگران این کار انجام شد تا سرما و کولاک نتواند بر این زن باردار غلبه کرده و مشکلی را برای وی و فرزندش به وجود آورد.

اما با کولاک شدیدی که از برخی محورهای مواصلاتی استان به ویژه گرمی و خلخال گزارش می‌شود راه ارتباطی 100 روستا در گرمی و ده‌ها روستا در خلخال و نیر به دلیل کولاک شدید بسته شده است.

راهداران با تلاشی مضاعف سعی در برف‌روبی، نمک‌پاشی و بازگشایی این مسیرهای ارتباطی دارند و د‌ه‌ها اکیپ راهداری در تلاش هستند تا زمینه تردد راحت را برای همشهریان به وجود آورند.

اداره کل راه و شهرسازی استان با اعلام این خبر که کلیه محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی استان باز است، گفت: ‌با تلاش راهداران سعی می‌شود در محورهایی که کولاک از آنها گزارش شده و تردد به کندی صورت می‌گیرد نمک‌پاشی و برف‌روبی صورت گیرد تا مشکل حادی به وجود نیاید.

این دستگاه همچنین از رانندگان و مسافران گذری از گردنه‌های صعب‌العبور خواست حتماً زنجیر چرخ و دیگر تجهیزات زمستانی را با خود به همراه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان نیز سامانه بارشی از ظهر امروز از آسمان استان عبور خواهد کرد و با افت دما تا روز جمعه هوای نسبتاً سردی در استان حاکم خواهد بود به طوری که اردبیل با دمای 16 درجه زیر صفر سردترین شهر و بیله‌سوار با دمای دو درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر استان اردبیل است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید