7 توصیه برای نداشتن حسرت هنگام مرگ!

اگر می‌خواهید هنگام مرگ حسرتی نداشته باشید این هفت مورد را به‌خاطر بسپارید

حسرت

جملات و توصیه‌های زیادی وجود دارند که می‌گویند چطور زندگی کنیم تا وقت مرگ حسرت و افسوسی به دل نداشته باشیم. اما یک عامل وجود دارد که یک زندگی کامل و راضی‌کننده را درخود می‌گنجاند، و آن هم رفتن به دنبال حقایق زندگی‌تان است؛ این‌که با خودتان درمورد چیزهایی که می‌خواهید روراست باشید و از این آرزوها سربرنگردانید. این تنها چیزی است که درد و زخم حسرت را خنثی می‌کند. در مورد این‌ نکات به‌خوبی و عمیق فکر کنید تا وقتی زمان ترک این دنیا رسید، هیچ حسرت و تاسفی در دل نداشته باشید.

همچنین بخوانید : 20 چیزی که مردم در آستانه مرگ حسرتش را می‌خورند!

هرگز بدون گفتن “دوستت دارم” کسی را ترک نکنید

این واقعا مهم است. مادر من سال گذشته فوت کرد و من هنوز می‌توانم میزان عشقی را که او در آخرین جمله”دوستت دارم” به من داشت احساس کنم. البته من هم به او گفتن دوستت دارم اما در آن لحظه آن جمله تقریبا یک اظهار سرگرم‌کننده بود. او می‌دانست که این می‌تواند آخرین خداحافظی ما و آخرین”دوستت دارم” باشد، بنابراین با چنان قدرتی به من منتقلش کرد که هنوز هم گرمایش را احساس می‌کنم.

به آنهایی را که دوست دارید اهمیت بدهید

احتمالا در طول زندگی‌تان متوجه این نکته شده‌اید. رابطه‌ای به پایان می‌رسد و شما تمام دلایل دوست داشتن‌تان را به‌خاطر دارید. فرزندان‌تان شمارا ترک می‌کنند و شما با عشق و محبت یادتان می‌ماند که زمانی این خانه پراز خنده‌های آنها بود. وقتی به انتهای زندگی می‌رسید، احتمالا به کسانی فکر می‌کنید که برای شما معنایی داشتند. هر زمان که خاطره زیبایی را به یاد می آورید ممکن است با این حقیقت هم آزرده شوید که توجه و محبت کافی به فرد مقابل نداشتید. در چشمان افراد مورد علاقه‌تان نگاه کنید، به آنها گوش دهید و حضورشان را در زندگی‌تان حس کنید. حتی یک دقیقه هم به آنها بی اهمیت نباشید، چون واقعا عشق، اولین هدف هستی و موجودیت ماست.

ساز خودتان را بزنید

بله درست است. عجیب و غریب باشید، لوس و گیج! هر چیزی که شادتان می‌کند باشید. با یک هیپی یا با یک دلال سهام ملاقات کنید. هرکاری که شادتان می‌کند انجام دهید. زندگی باید مال شما باشد، باید راضی‌تان کند. این چیز مهمی است که مانع حسرت شما هنگام مرگ می‌شود. کاری را انجام دهید که همیشه بخشی از ذات حقیقی‌تان بوده است. ممکن است معروف یا پولدارتان نکند، اما اگر واقعا رویاهای شخصی‌تان را دنبال کنید، این چیزها دیگر اهمیتی ندارند.

کارهای خوب بکنید

آیا تا به‌حال فرصت همدلی و مهربانی با کسی را داشته‌اید؟ یادم می‌آید دختری را دیدم که به‌نظرم دبیرستانی بود و گریه می‌کرد. واقعا دلم می‌خواست او را در بازوانم بگیرم و آرامش کنم اما خجالت می‌کشیدم. این اتفاق ده سال پیش افتاد و من هنوز آن لحظه را به یاد دارم. باید سعی‌ام را می‌کردم تا احساس بهتری به او بدهم، و اجازه دهم بداند کسی در آن لحظه حواسش به او است و اهمیت می‌دهد. نگذارید لحظاتی مانند این از دست شما بروند. ما در این دنیا هستیم تا هروقت لازم بود به همدیگر توجه و محبت کنیم.

کارهای خیرخواهانه انجام دهید

وقتی به پایان زندگی‌تان می‌رسید، آرزو میکنید که ای کاش کارهای بیشتری در این دنیا انجام داده بودید. میراثی واقعی‌تر از خوشی و خیرخواهی نیست که بتوانید برای دیگران باقی بگذارید. این افراد هرگز شما را فراموش نخواهند کرد، و انگار شما زندگی آنها را به‌طرز شگفت‌انگیزی تغییر داده‌اید، بیشتر از آنچه خودتان بدانید. شاید هدف شما بودن در یادها نباشد اما به‌عنوان انسان در نهاد ما کمک به دیگران و مفید بودن وجود دارد.

رویاهای‌تان را زندگی کنید

این یک مسئله مهم و بزرگ است. در نسل‌های گذشته، انتخاب‌های محدودی برای زندگی رویایی وجود داشت. جامعه نسبت به ماهیت انسان و شخصیت زن و مرد، نگاه سیاه و سفید داشت اما امروزه دیگر چنین نیست، بنابراین آن عقاید را کنار بگذارید و طبق رویاهای واقعی‌تان زندگی کنید. مهم نیست این رویاها تا چه حد درنظر دیگران، احمقانه یا غیرمنطقی باشند، این زندگی خود شماست. زندگی طبق رویاها برای‌تان لذتی وصف‌نشدنی به ارمغان خواهد آورد چون حتی با وجود ترسی که داشتید انجامش دادید.

نترس و جسور باشید

اتفاقات جادویی خارج از محدوده امن‌تان و چیزی که در زندگی می‌خواهید می‌تواند تحت‌الشعاع ترس‌های‌تان قرار گرفته و به چالش کشیده شود. توصیه من این است که کارهایی را بکنید که از آنها می‌ترسید. حتی اگر در پایان پاداشی درکار نباشد، بدانید که ترس‌های شما بی‌اساس هستند. البته پیشنهاد نمی‌کنم از هواپیما بیرون بپرید، بلکه باید با ترس‌ها‌ی‌تان با اشتیاق روبرو شوید. وقتی به انتهای زندگی برسید، همین پایان زندگی تنها چیزی خواهد بود که حسرتش را می‌خورید. چون با چیزی که بیشترین ترس را از او داشتید مواجه شده و برنده شدید!

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید