استرس مدیران و 5 راه آسان برای کاهش آن

5 راه آسان که به واسطه آن‌ها، کارآفرینان می‌توانند استرس خود را کاهش داده و به موفقیت دست یابند

کاهش استرس

یک فروشنده پنیر و یک کارآفرین فناوری ممکن است وجوه مشترک زیادی نداشته باشند، اما مطمئنا هر دوی آن‌ها در یک نقطه دارای تشابه هستند و آن قرار گرفتن تحت تنش‌های مختلف موجود در کارشان است. طبق تحقیقات به عمل آمده در سال 2017، 41 درصد از پاسخ دهندگان، کسب و کار خود را به عنوان منبع اصلی استرس عنوان می‌کنند.

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ در حالی که اغلب، کار باید توام با عشق باشد، اما اضطراب از دست رفتن سرمایه تان در حین انجام سرمایه گذاری می‌تواند بر رسیدگی به امور مالی، حفظ روابط و حتی بزرگ کردن فرزندان‌تان تاثیر بگذارد و قطعا مانع از موفقیت شما خواهد شد.

اغلب کارآفرینان هنگامی که در حال تلاش هستند، مراقبت از خود و سایر موارد مهم را نادیده می‌گیرند. شما ممکن است خودتان متوجه نباشید که در حال از پای در آمدن هستید و این می‌تواند پیامدهای طولانی مدت بی شماری برای شما به همراه داشته باشد. به عنوان یک کارآفرین برای کاهش استرس موجود در حرفه‌تان به چهار موردی که در زیر بدان‌ها اشاره می‌شود توجه نمایید.

هنگامی که استرس مربوط به کار زیاد می‌شود، وقت آن رسیده است که قدم بزنید و روحیه خود را بالا ببرید. برای اجرای یک کسب و کار موفق لازم است که بر امور خود مسلط باشید. هر روز به خصوص صبح‌ها ، قبل از اینکه برنامه خود را آغاز کنید وقت اندکی را به خودتان تخصیص دهید. این کار به شما احساس سرزنده‌تر بودن می‌دهد و نه تنها سبب پیشرفت شخصی تان خواهد شد بلکه روابط‌تان را نیز تقویت خواهد کرد.

همانطور که استفان کوی در کتاب خود «7 عادت افراد بسیار موفق» عنوان می‌کند، اگر می‌خواهید درختان بیشتری را قطع کنید و در بلندمدت بهره وری خود را افزایش دهید، باید “تبر خود را تیز کرده باشید. با انجام برخی فعالیت‌های ساده روزانه ، می‌توانید در تمام روز سرزنده و شاداب باشید.

  1. دریافت کمک مجازی

با وجود میلیونها کار کوچک که می‌تواند تمام ساعات یک روز کارآفرین را از بین ببرد، یک راه ساده و آسان برای کاهش استرس، برون سپاری برخی از وظایف است.

از یک دستیار مجازی استفاده کنید تا وقت قرارهای ملاقات شما را تنظیم کرده و بسیاری دیگر از کارهایتان را انجام دهد. شما می‌توانید از یک نرم افزار هوش مصنوعی برای پاسخ به ایمیل و یا تنظیم قرار ملاقات‌ها و جلسات‌تان کمک بگیرید.

  1. ورزش

تحرک داشتن – به طوری که ضربان قلبتان بالا برود – کمک می‌کند تا تنش روحی شما کمتر شود و باعث افزایش انتشار اندورفین خواهد شد. اگر فعالیت‌های فیزیکی را انتخاب کنید که از آنها لذت می‌برید، احتمال بیشتری وجود دارد که استرس‌تان کاهش یابد.

من دوست دارم آخر هفته‌ها با سگم، فینلی بدوم، یا اندکی با وزنه‌های سنگین تمرین کنم. انجام چنین تمرین‌هایی در زندگی روزمره خسته کننده ما، سبب تقویت روحیه مان برای ادامه کار خواهد شد.علاوه بر داشتن مزایای کاملا مشخصی برای سلامتی، سوزاندن کالری اضافی به شما کمک می‌کند تا بهتر ،با خشم و استرس‌تان برخورد کنید.

محققان دریافتند که تمرین، سبب بیرون راندن احساسات منفی خواهد شد، به همین دلیل است که مردم فعال کمتر دچار احساساتی نظیر خشم و یا ناامیدی مرتبط با کار می‌شوند.

  1. وقتتان را با خانواده‌تان سپری کنید

در زمان‌های استرس زا، مهم است که به عقب بازگردیم و از خود سوال کنیم که چرا کسب و کارمان با شکست مواجه شد. لذا بهترین کار برای انجام این کار ، شور و مشورت با افرادی است که در تحقق کسب و کار به شما کمک نموده بودند یا افرادی که به شما اعتماد کرده، الهام بخش شما بودند و سبب شدند تا بتوانید یک کارآفرین باشید.

هم اکنون زمان آن است که وقت خود را با آن‌ها سپری کنید و از تجربیات‌شان استفاده نمایید. هرگز شام خانوادگی خود را فراموش نکنید.

غذا خوردن با اعضای خانواده روابط را بهبود می‌بخشد و یک وعده غذای خانگی سبب سالم‌تر شدن جسم و روحتان می‌گردد. یک روش کلیدی برای دو برابر کردن سود کسب و کارتان این است که هرگز نقش خانواده‌تان را فراموش نکنید.

  1. تاثیرگذاری

یک ضرب المثل قدیمی می‌گوید انسانهای موفق شب‌ها آسوده‎تر می‌خوابند، و یک مطالعه اخیر نیز صحت این جمله را تایید می‌کند. شرکت کنندگان این مطالعه در مورد کیفیت خواب‌شان و احساسات خود در مورد هدف و معنی زندگی، مورد بررسی قرار گرفتند.

آنان‌که قاطع و مصمم در جهت اهدافشان گام برمی‌داشتند، شب‌ها بهتر می‌خوابیدند و مشکلات مرتبط با خواب کمتری، مانند آپنه خواب یا سندرم پای بی قرار را تجربه می‌نمودند. درگیر شدن در اجتماع نیز سبب استفاده از مهارت‌هایی ذاتی‌تان در زندگی حرفه ای می‌شود و سبب می‌گردد به این نتیجه برسید که قدرت رسیدن به اهداف و کامیابی را در زندگیتان دارید.

من در زمینه مربیگری ورزش جوانان نیز تجربه هایی دارم. استفاده از مهارتهای رهبری برای تاثیر گذاری بر زندگی دیگران واقعا تجربه جالبی بود. هنگامی که من مربی‌گری را شروع کردم، احساس خوبی داشتم چرا که می‌دانستم در حال تربیت نسل بعدی رهبران جامعه هستم.

چند سال بعد وقتی که با بازیکنان سابقم مواجه می‌شدم و آنها مرا مربی خطاب می‌کردند واقعا احساس غرور به من دست می‌داد و به خود می‌بالیدم. اینگونه مورد خطاب قرار گرفتن در جامعه به فرد کمک می‌کند تا احساس کند فراموش نشده و به انزوا کشیده نشده است و توانسته با صرف زمان، برای خود در اجتماع جایگاهی داشته باشد.

  1. با دیگر کارآفرینان ارتباط برقرار کنید.

یک صحبت کوتاه با سایر کارآفرینان برای شما بسیار مناسب خواهد بود چرا که سبب می‌شود از حبابی که دورتان را فرا گرفته بیرون آیید. یافتن همکارانی در خارج از شرکت می‌تواند سبب افزایش تجارب‌تان شود.

کارآفرینان، چالش‌های شما را بهتر درک می‌کنند چرا که قبلا با آنها مواجه شده‌اند و لذا دستاوردهای شما را تحسین می‌نمایند و همین امر سبب افزایش روحیه‌تان خواهد شد. لذا شما نیز به مشکلات آنها گوش فرا دهید و از اینکه مشکلات‌تان را با آنها مطرح می‌کنید نگران نباشید چرا که این کار فرصتی را برای شما فراهم می‌آورد تا نه تنها راه حل‌های درستی را کشف کنید، بلکه بتوانید در مورد مسائلی که نمی‌خواهید با خانواده یا دوستان‌تان در موردشان صحبت کنید با کسی گفت و گو نمایید.

از سوی دیگر، صحبت کردن با دیگر کارآفرینان می‌تواند به بهبود کسب و کار شما کمک کند. در واقع، صاحبان کسب و کار در تحقیق انجام شده توسط فیسبوک و بانک جهانی برای بررسی آینده کسب و کار، بیان داشتند که بیشتر برای یادگیری نحوه اجرای یک کسب و کار بر سخنان دیگر کارآفرینان تکیه کرده‌اند تا راهنمایی‌های گوگل. لذا پیوستن به جوامع آنلاین و آفلاین می تواند نوآوری و دانش حل مسئله شما را افزایش دهد.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید