مجله آلامتو

تغذیه مناسب در زمان امتحان

در فصل امتحانات چه بخوریم؟
(امتیازی ثبت نشده است)

تغذیه فصل امتحانات

دکتر “پریسا ترابی” در گفت و گویی افزود: دانش آموزان در ایام امتحانات سعی كنند سه وعده غذای كامل بخورند و میان وعده های غذایی را در ساعت 10 صبح و میان وعده عصر و میان وعده شب هم قبل از خواب فراموش نكنند.

وی افزود: مصرف یك لیوان شیر قبل از خواب هم برای خواب آرام در شب ها خوب است و دانش آموزان در این فصل از تحصیل، غذای سنگین نخورند تا صبح با اشتها و سرحال بیدار شده و صبحانه كامل بخورند، چون صبحانه كامل به كارآیی ذهنی آنان در امتحانات خیلی كمك می كند.

همچنین بخوانید: جوش ناشی از استرس امتحانات درسی

به گزارش آلامتو به نقل از ایرنا ؛ ترابی اظهار داشت: وجود برخی مواد مغذی در صبحانه كمك می كند به ذخیره انرژی در موقع امتحان، مثل تخم مرغ كه از گرسنگی در زمان امتحان پیشگیری می كند.وی اضافه كرد: عسل و كنجد هم به فعال شدن ذهن دانش آموزان كمك می كند تا از آموخته هایشان در امتحان بیشتر بهره ببرند.

ترابی گفت: دانش آموزان همچنین در شب های قبل از امتحان از خوردن غذای چرب و سنگین اجتناب كنند.وی در خصوص مشكل عدم تمركز در امتحان نیز گفت: این دانش آموزان باید از لحاظ كم خونی بررسی شوند، دختر خانم ها به خصوص باید در منابع غذایی خود غذای آهن دار مصرف كنند، مثل غلات، حبوبات و انواع گوشت و در صورت كم خونی زیاد ضمن مراجعه به پزشك، قرص آهن مصرف كنند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید