استرس ،تنها مربوط به روح و روان نیست بلکه سراسر بدن‌تان را از تعادل خارج می‌کند.روانشناسی به‌نام دکتر رولین مک‌کراتی برنامه‌ای به‌نام HeartMath ارائه داده که شامل پرورش عملی احساسات مثبت مانند : قدردانی، مراقبت و همدردی می‌شود.او از تکنیکی به‌نام FreezeFrame برای کمک به کاهش استرس مدیران، پزشکان،ورزشکاران،بازیگران و حتی پلیس‌­ها و نظامیان استفاده می­‌کند.

استرس

1. قبول کنید که استرس دارید ،به خودتان فرصت بدهید و بگذارید کمی از احساسات و افکارتان بگذرد.

2. تمرکز­تان را به قلب­تان بدهید.جوری نفس بگیرید که انگار نفس­تان در مرکز سینه‌­تان جریان دارد.این شیوه تنفس را تمرین کنید تا به­‌کار بردن این تکنیک برای­تان راحت­‌تر شود.درعرض4 تا 5 ثانیه نفس بگیرید و درعرض4 تا 5 ثانیه هم آن­را رها کنید.آرام ،بی­صدا و طبیعی نفس بکشید و به این تنفس آهنگین ادامه دهید.

3. یک حس مثبت را در وجودتان فعال کنید ، حسی از تشکر یا توجه و دوست داشتن کسی یا جایی و یا چیزی شگفت انگیز در زندگی­تان.مهم است که واقعا بوجود آمدن احساسات ناشی از این افکار را در خود حس کنید.

4. از خودتان بپرسید چطور می­توانید بهتر با این وضعیت کنار بیایید ، و یا چه کاری از استرس­تان کم خواهد کرد.سعی کنید دورنمایی را برگزینید که کمتر استرس­زا باشد حتی اگر هنوز استرس را حس نمی­‌کنید.

5. به هر تغییر و تحولی در مسیر فکر و احساس­تان در مورد این وضعیت توجه کنید و سعی نمایید هر فکر و حس جدیدی را تا جایی که می­‌توانید به­‌خاطر بسپارید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید