رابطه خوشبینی و سلامت قلب

بدبینی را رها کنید و خوشبین باشید تا قلب‌تان سالم بماند

سلامت قلب laughing-heart خوش بین بودن و سلامت قلب

تحقیقی جدید نشان می‌دهد افرادی که احساسات مثبت را تلقین می‌کنند و مثبت‌اندیشی را در پیش می‌گیرند، نسبت به آنهایی که کمتر تمایل به شاد بودن دارند، کمتر به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند. این تحقیق که در ایالت پنسیلوانیا انجام شده، 1000نفر مبتلا به بیماری عروق کرونری را طی یک دوره پنج ساله مورد آزمایش قرار داد و معلوم شد بیمارانی که شرایط روانی مثبت‌تری داشتند، در مقایسه با بیمارانی که کمتر مثبت‌اندیش بودند،بیشتر مایل به ورزش و تحرک بودند، بهتر می‌خوابیدند و پیگیر درمان بیماری‌شان بودند و همچنین تمایل کمتری به سیگار داشتند.

به گفته نانسی ال. سین، بورسیه پسا دکترا در Center for Healthy Aging، از پیش معلوم شده بود که احساسات منفی و افسردگی، تاثیرات منفی و مضر روی سلامت دارد، اما حالا دریافتیم که احساسات مثبت، منجر به طیفی از عادات خوب در درازمدت می‌شود که برای کاهش ریسک مشکلات قلبی در آینده و مرگ، مهم است.

پژوهشگران نتیجه گرفتند که یافته‌های آنها به ایجاد مداخلاتی برای توسعه عادات سالم و مطالعات بیشتر درباره انبوه بیماری‌های مزمن، کمک خواهد کرد که باید با پیگیری الکترونیکی رفتارهای سالم انجام شود. نتایج این تحقیقات در Psychosomatic Medicine journal منتشر شده است.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید