مجله آلامتو

productivity

دیوید آلن، نویسنده کتاب پرفروش ” Getting Things Done ” که در مورد هنر خلاقیتِ بدون استرس است، به تازگی در مصاحبه‌ای درباره یکی از بزرگترین سوء برداشت‌ها درمورد متد پنج مرحله‌ای خلاقیت توضیح داده است، او می‌گوید: لازم نیست فهرست‌های بی پایان و خلاقیت مداوم داشته باشید، گاهی باید تصمیم بگیرید که هیچ کاری نکنید!

پنج قدم برای خلاقیت این‌ها هستند: تجسم (هرچیزی که توجه شما را جلب کرده تجسم کنید)، شفاف سازی(پردازش هدف)، سازماندهی(پیداکردن جایگاه مناسب برای هدف)، انعکاس(بازبینی مکرر) و مشغول شدن(به سادگی انجام دادن). هروقت توانستید طبق این لیست پیش بروید، می‌توانید بفهمید لازم است چه کار بکنید و چگونه به بهترین شکل این‌کار را انجام دهید. و گاهی ممکن است تصمیم بگیرید لازم است هیچ کاری نکنید! چیزی که تضمین می‌کند چقدر خوب از عهده انجام این متد بر می آیید، این است که چه‌طور می‌توانید کاری انجام ندهید. چه‌قدر در این موفق هستید که واقعا چیزی در ذهن‌تان نداشته باشید؟!

باید این ” هیچ چیز” را به دست آورید : خیال پردازی، چرت زدن، مدیتیشن، و یا هرچیز کوچکی که واقعا نیاز دارید انجامش دهید. اگر هنوز احساس می‌کنید که باید کاری انجام دهید، نمی‌توانید متوفق شوید و استراحت کنید.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین

نظر خود را بیان کنید