لیزر موهای زائد

رپورتاژ آگهی؛

لیزر موهای زائد

اگر همچنان اصلاح موهای زائد خود را با استفاده از روش‌های دردناکی مانند موچین، بند انداختن یا اپیلاسیون انجام می‌دهید، شاید وقت آن رسیده باشد که گزینۀ لیزر کردن موهای زائد را در نظر بگیرید. روشی بی‌درد و مقرون به صرفه که امروزه به یکی از متداول‌ترین روش‌های از بین بردن همیشگی موهای زائد تبدیل شده است.

در این روش نور با طول موج مشخصی به ریشه مو تابیده شده و بر فولیکول مو مستقیماً تأثیر می‌گذارد. رنگدانه‌های موجود در فولیکول مو، این طول موج را جذب کرده و موجب سست شدن ریشه‌ها می‌گردند.

از لیزر برای از بین بردن همیشگی موهای ناخواسته صورت، دست، پا، بازو، زیر بغل، خط بیکینی و مناطق دیگر استفاده می‌شود. با این وجود تقریباً هر ناحیه‌ای از بدن به جزء پلک‌ها و نواحی اطراف چشم قابل لیزر کردن است.

مزایای استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد

دقت

لیزر می‌تواند به صورت انتخابی موهای ضخیم و تیره را مورد هدف قرار دهد، به‌طوریکه پوست اطراف مو هیچ‌گونه آسیبی نبیند. در کلینیک ونک یکی از بهترین خدمات لیزر موهای زائد در تهران ارائه می‌شود.

سرعت

هر پالسی که لیزر می‌زند در کسری از ثانیه اتفاق می‌افتد و هر پالس لیزر موهای بسیاری را هم‌زمان تحت تأثیر قرار ‌می‌دهد. برای مثال مناطق کوچک مانند پشت لب، در کمتر از یک دقیقه لیزر می‌شوند. مناطق بزرگتر مانند ساق پا یا پشت مدت‌ زمان طولانی‌تری نیاز دارند.

اطمینان از نتیجه

قریب به اتفاق مردم پس از گذشت سه تا هفت جلسه ریزش دائمی مو را تجربه خواهند کرد.

آماده‌سازی قبل از لیزر

قبل از انجام لیزر بدن حتماً با پزشک معالج و اپراتورهای کلینیک مشورت کنید و اگر داروی خاصی استفاده می‌کنید، آنها را در جریان بگذارید.

به مدت شش هفته قبل از شروع درمان با لیزر، بند انداختن موها و اپلاسیون را متوقف کنید. این امر به دلیل باقی ماندن ریشۀ مو بوده و لیزر باید ریشۀ مو را هدف قرار دهد. همچنین تا شش هفته پس از لیزر نیز از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید. نور و اشعۀ آفتاب موجب می‌شود که تأثیر لیزر بر روی پوست کم شده و عوارض پس از لیزر بیشتر شود.

استفاده از نوع لیزر و میزان شدت آن بسته به رنگ پوست، ضخامت و محل قرار‌گیری موها متفاوت است. بیمار و تکنسین نیاز به محافظت چشم‌ها دارند.همچنین برای محافظت از لایه بیرونی پوست، با استفاده از ژل یا دستگاه، خنک‌کنندگی به وجود می‌آورند.

پس از انجام لیزر، برای رفع هرگونه قرمزی یا ناراحتی می‌توانید از بسته‌های یخ برای خنک‌کنندگی یا کرم‌های ضد‌التهابی استفاده کنید.جلسات لیزر هر 6 تا 8 هفته گذاشته می‌شود و تا زمانی که رشد موها متوقف نشود، جلسات ادامه دارد. در کلینیک ونک کلیه خدمات زیبایی تحت نظر متخصص پوست در تهران انجام می‌گرد. همچنین در این مرکز می‌توانید از بهترین برنامه‌ریزی برای جوانسازی پوست بهره ببرید.

عوارض جانبی استفاده از لیزر

در موارد بسیار نادر ممکن است که پوست تاول بزند، که بیشتر در افراد با پوست‌های تیره اتفاق می‌افتد. از عوارض جانبی دیگر آن می‌توان به تورم، قرمزی و زخم اشاره کرد. می‌توان با استفاده از کمپرس‌های آب یخ این التهابات را تا حد زیادی کاهش داد.

هزینه لیزر موهای زائد

هزینه لیزر بسته به ناحیۀ تحت درمان، می‌تواند بسیار متفاوت باشد. همچنین تعداد جلساتی که برای از بین رفتن همیشگی موها نیاز است، در تعیین قیمت نقش به سزایی دارد. برای اطلاع کامل و دقیق باید با کلینیک ونک مشاوره کنید.