برخی از جاذبه‌های مشهد، به نوعی در ایران یگانه‌اند و بسیاری از زائران بارگاه مطهر امام رضا، فرصت تجربه تفریحات و جاذبه‌هایی را دارند که شاید در جای دیگری به دست نیاید. بدون شک باغ وحش مشهد یکی از محل‌هایی‌ست که گردشگران را برای تجربه تفریحات مشهد، به شدت وسوسه می‌کند.

mashhad-zoo باغ وحش مشهد

باغ وحش وکیل آباد مشهد، که در کنار پارک جنگلی با همین نام در جنوب غربی مشهد قرار دارد، یکی از جذاب‌ترین باغ‌وحش‌های ایران است و جزو آن دسته از تفریحات مشهد است که شاید نظیرش در ایران به سختی یافت شود. توجه کنید که در سفر به مشهد بهتر است از تورهای ارزان مشهد استفاده کنید و سهم عمده‌تری از بودجه سفرتان را به تجربه تفریحاتی نظیر باغ وحش وکیل‌آباد اختصاص دهید.

تنوعی باورنکردنی از حیوانات گوشت‌خوار و علف‌خوار در این باغ وحش، ویژگی بارزی‌ست که بسیاری از بازدیدکنندگانش را شگفت‌زده می‌کند، اما این پایان ماجرا نیست. دنیای حیرت‌آور خزندگان در این باغ وحش به کمال می‌رسد وگونه‌های مختلف خزنده که در این محل قابل مشاهده هستند، در هیچ جای دیگر ایران قابل دسترسی نیستند.

mashhad-zoo باغ وحش مشهد ببر

پرندگان هم بخش بزرگی از قفس‌های باغ وحش را به خود اختصاص داده‌اند و آنقدر تنوع دارند که چند ساعتی از وقت بادید از باغ وحش را به خود اختصاص می‌دهند؛ البته در هر صورت تمامی گردشگرانی که باغ وحش وکیل‌آباد را تجربه کرده‌اند، بر این باورند که حداقل یک شبانه روز زمان برای بازدید کامل و گشت و گذار در محوطه باغ وحش زمان احتیاج است. علاقمندان به حیوانات هم می‌توانند در یک سفر دو سه روزه به مشهد، این حیوانات و دنیای اسرارآمیزشان را تجربه کنند. خوشبختانه قیمت تور هوایی مشهد هم آنقدر زیاد نیست و گردشگران می‌توانند با یک پرواز چند ساعته از سراسر ایران، خود را به مشهد برسانند.

باغ وحش وکیل‌آباد 4 هکتار مساحت دارد و از این حیث هم بزرگ‌ترین باغ وحش ایران محسوب می‌شود.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید