یافتن بهترین جراح بینی در تهران ، یکی از دغدغه های متقاضیان جراحی بینی در شهر تهران می باشد. اهمیت این موضوع به مهم بودن نقش بینی در چهره بر می گردد. در صورتی که فردی غیر متخصص به جراحی بینی به خصوص بینی های گوشتی بپردازد ، احتمال ناموفق بودن نتیجه و نارضایتی فرد متقاضی پس از عمل دور از انتظار نیست. خوشبختانه می توان با رعایت یک سری اصول ، بهترین جراح بینی گوشتی در تهران را یافت و از نتیجه عمل تا حد زیادی مطمئن شد.

سایت پزشکی طب روز قصد دارد ، شما را با مدرن ترین شیوه های زیبایی چهره و جوانی آشنا سازد. این مطلب به جراحی بینی گوشتی و بینی استخوانی می پردازد. معیارها و اصول یافتن بهترین جراح بینی گوشتی در تهران و همینطور بهترین جراح بینی استخوانی در تهران که در این مقاله آورده شده است می تواند تا حد زیادی راهنمای شما برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران باشد.

بهترین جراح بینی در تهران

جراحی بینی یک عمل ساده نیست و نیازمند تبحر و حرفه ای بودن جراح می باشد. جراحی که هنرش نزدیک کردن نتایج عمل ، به تصوری باشد که شما از نتایج دارید. این یعنی رضایت از عمل. البته بهترین جراح بینی گوشتی که تجربه زیادی هم داشته باشد سعی می کند تا طی یک جلسه مشاوره از بینی ای که انتظار دارید به شما تصویری درست و متناسب با چهره تان بدهد تا از این منظر بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

میزان تجربه و تخصصی که جراح بینی گوشتی در تهران دارد ، از مهم ترین مسائلی است که بایستی قبل از انتخاب جراح ، بدان توجه داشته باشید. چرا که این دو ، بسیار در نتیجه عمل نقش دارند.

نکته بسیار مهم و راهبردی در انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

تنها پزشکانی که هم دارای مدرک بورد فوق تخصصی رشته جراحی پلاستیک ، زیبایی و ترمیمی می با شند و هم عضویت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران را دارا می باشند می توانند جراحی زیبایی بینی را انجام دهند. در حقیقت ، فقط متخصصانی که این مدارک را دارند مجوز و صلاحیت مورد نیاز برای انجام جراحی‌ های پلاستیک و زیبایی را دارند.

نکته دیگری که رعایت آن می تواند سلمتی شما را حفظ کند این است که سعی کنید جراحی بینی خود را حتما و حتما توسط پزشکی که تخصص گوش ، حلق و بینی دارد انجام دهید تا با تکیه بر تخصص خود بتواند به شکلی جراحی را انجام دهد که نه تنها تنفس دچار اختلال نشود ، بلکه بهبود هم پیدا کند.

بهترین جراح بینی در تهران چه ویژگی هایی دارد ؟

بهترین جراح بینی گوشتی و استخوانی باید ، در حین عمل زیبایی بینی هم زیبا شدن فرم نهایی بینی را در نظر بگیرد و هم سعی کند عملکرد طبیعی بینی را حفظ کرده به شکلی که تنفس فرد دچار مشکل نشود. اگر مهارت کافی برای جراحی بینی به کار برده نشود و یا تجربه جراح بینی آنچنان زیاد نباشد ، بروز مشکلاتی نه چندان ساده همچون نامتقارنی حفره های بینی ، مشکلات تنفسی و بی حسی بلند مدت بینی دور از انتظار نیست. در برخی موارد این مشکلات جبران ناپذیرند ، پس در انتخاب خود دقت کنید.

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران باید علاوه بر داشتن مهارت و تجربه ، توانایی آن را داشته باشد که نتیجه جراحی بینی را به شکلی که متقاضی درخواست دارد ، در آورده و به نوعی بتواند هنر و خلاقیت فراوانی در عمل جراحی خود به کار بندد تا بتواند به رغم ضخیم بودن پوست بینی گوشتی فرمی زیبا و هر انچه خواست بیمار است را تا حد ممکن حاصل نماید.

در نهایت بهترین جراح بینی گوشتی ، علاوه بر تسلط به علم زیبایی شناسی و ریاضی ، می تواند میان بینی و دیگر اعضا صورت تناسب لازم را بر قرار نماید. بدین معنی که نه بینی را زیاد کوچک کرده و نه زیاد دست نخورده باقی می گذارد.

از دیگر ویژگی های بهترین جراح بینی ، ایجاد حس اعتماد در بیماران می باشد. همین طور با حوصله اطلاعات مربوط به مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی را به بیماران خود منتقل می کند.

بهترین جراح بینی در تهران

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی در تهران از بین گزینه ها مورد نظر

در وهله اول به هر یک از کلینیک هایی که به معتبر بودن و حرفه ای بودن شهرت دارند ، مراجعه کرده و سعی کنید یک جلسه مشاوره با پزشک جراح آن کلینیک داشته باشید تا خواسته ها و انتظارات خود را با پزشک در میان گذاشته و بتوانید شیوه جراحی و میزان تخصص جراح را بسنجید.

از طرفی می توانید در هر یک از این کلینیک ها ، افرادی که قبلا در آنجا عمل جراحی زیبایی بینی داشته اند را دیده ، فرم بینی شان را مشاهده نمایید و از آنها در رابطه با میزان رضایت شان از نتیجه عمل و تنفس شان و دیگر فاکتورهای مهم پرس و جو کنید.

سایت ها و اینستاگرام کلینیک ها هم می تواند با نشان دادن عکس هایی از بینی های قبل از عمل و بعد از عمل به شما در انتخاب بهترین جراح بینی در تهران کمک نماید. همینطور در این رسانه ها می توانید سوابق پزشکی جراح را مشاهده نمایید.

انواع بینی

بر اساس ویژگی های منحصر به فرد هر بینی ، می توان آنها را به 3 دسته تقسیم کرد :

  1. بینی های استخوانی
  2. بینی های گوشتی
  3. بینی های غضروفی

بینی استخوانی

این بینی ها ، پوستی نازک اما غضروفی محکم دارند و گاهی دارای قوز و یا برآمدگی هستند. بینی های استخوانی به دلیل ویژگی های به خصوصی که دارند ، بهترین نتیجه را پس از عمل جراحی در بین عمل دیگر بینی ها نمایان می سازند. البته این هم شایان ذکر است که در برخی موارد ، زیاد نازک بودن پوست بینی های استخوانی ، می تواند عمل زیبایی را با مشکل مواجه سازد. به این دلیل که پوست نازک ایرادات احتمالی را به خوبی نمایان می کند.

بینی گوشتی

این بینی ها بر خلاف بینی های استخوانی ،پوستی ضخیم و در عین حال غضروفی ضعیف دارند. پوست ضخیم این بینی ، سبب سخت شدن این جراحی می شود و می تواند عمل را با مشکل مواجه کند. از این رو است که افرادی که دارای بنی های غضروفی و یا بینی های استخوانی می باشند در بیشتر موارد ، پس از عمل زیبایی بینی ، نتایج بسیار بهتر و مطلوب تری از کسانی که بینی گوشتی دارند ، می گیرند.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که افراد دارای بینی گوشتی ، با دانستن سخت بودن جراحی بینی شان لزومی ندارد که از انجام جراحی زیبایی بینی خود صرف نظر نکنند ، به این دلیل که امروزه برای انجام جراحی بینی گوشتی ، تکنیک های متنوع ، به روز و استانداردی به کار می رود که قادرند نتیجه عمل بینی های گوشتی را تا حد زیادی موفقیت آمیز سازند.

بینی غضروفی

افرادی که دارای این گونه از بینی ها می باشند از هر کدوم از ویژگی های هر دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی ، خصوصیت ها را دارا می باشند ؛ به عبارتی بینی غضروفی ، ترکیبی از بینی گوشتی و بینی غضروفی می باشد.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی در تهران و دیگر شهرها ، اغلب به دو شیوه رایج انجام می شود. اینکه بهترین جراح بینی در تهران ، کدام روش عمل را برای فرد در نظر بگیرد بستگی به شرایط متقاضی دارد. این روش ها عبارتند از :

  • جراحی بینی باز
  • جراحی بینی بسته

جراحی بینی باز

برش هایی که در این مدل جراحی برای فرم دهی به بینی انجام می شود ، سطح خارجی پوست بینی می باشد.

جراحی بینی بسته

در این تکنیک ، برش های مورد نظر برای شکل دهی و زیباسازی بینی در نواحی درونی بینی ایجاد می گردد.

یاداوری می کنیم انتخاب بهترین جراح بینی در تهران مقوله بسیار مهمی است چرا که :

جراح بینی می تواند تا حد زیادی در نتایج به دست آمده از عمل بینی تاثیر گذار باشد. چرا که نتایج عمل ، به به میزان مهارت و تجربه جراح بینی بسته است.

بهترین تکنیک جراحی برای بینی هایی با پوست ضخیم و بینی های گوشتی ، روش باز می باشد. در صورتی که بخواهیم برای این نوع پوست ، از روش جراحی بینی بسته استفاده نماییم نتایج چندان مطلوب و خوشایند نخواهند بود ، چرا که در روش جراحی بینی بسته ، امکان مشاهده نوک بینی به خوبی وجود ندارد و دسترسی به نوک بینی بسیارمحدود است.

نکته :

به دلیل ضخیم بودن بینی گوشتی ، جراحی آن نیز نسبت به دیگر بینی ها ، بسیار مشکل است ، از این رو جراحی بینی گوشتی کار هر جراحی نیست و تنها جراحان محدودی می توانند فرم خوبی به بینی های گوشتی بدهند.

نتایج بعد از جراحی بینی گوشتی باز می گردد ؟

از انجایی که بینی گوشتی ، غضروف های ضعیفی دارد ، پس اگر که این غضروف ها صیقل داده شوند ، ضعیف تر از قبل می شوند. همین امر می تواند سبب شود که بعد از جراحی ، طی دوره کوتاهی ، فرم و ظاهر بینی زیبا شود اما پس از گذشت این مدت زمان، بینی به سمت پایین تمایل پیدا کند.

با این حال امروزه با ظهور متد جدید جراحی بینی گوشتی سعی می شود که بینی همزمان با تقویت غضروف ، فرم دهی شود. از این رو احتمال برگشت بینی یا افتادگی آن در این موارد به شدت کاهش پیدا می کند.

انواع تکنیک های مورد استفاده توسط بهترین جراح بینی در تهران

تکنیک جراحی زیبایی بینی های گوشتی با بینی های استخوانی متفاوت است. این موضوع به این دلیل است که هدف جراحی بینی گوشتی ، تقویت اسکلت غضروفی بینی می باشد تا بتواند بر روی پوست ضخیم بینی ایجاد فشار کند. این فشار می تواند در ایجاد بینی باریک تر و خوش فرم تر نقش بسزایی داشته باشد.

از طرفی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران ، با کوچک تر کردن عرض پره های بینی از کنار ، می تواند پهنای بینی را کم کند. جالب توجه است که هر اندازه میزان گوشتی بودن بینی اولیه کمتر باشد ، می توان انتظار نتیجه به مراتب بهتری را از عمل بینی داشت. با این حال می توان به طور تقریبی همه بینی های گوشتی را با استفاده از تکنیک های اصولی و به روز جراحی بینی تا حد زیادی بهبود داد و زیبایی بخشید.