تخفیفان

شنا در کنار این که یک ورزش به حساب می آید، می توان از آن به عنوان یک سرگرمی نام برد که طرفداران زیادی از همه جهات به سمت خود کشیده است. تاریخچه شنا به عنوان یک ورزش، در ایران بسیار کوتاه است.

در گذشته، مکان‌هایی شبیه استخر سرپوشیده در حمام‌ها، به نام” چال حوض ” می‌ساختند که این چال حوض‌ها، برای شنا کردن و آب‌بازی بود. در این آبگیرهای غیر بهداشتی، هیچ مقرراتی وجود نداشت و هر کس می‌توانست قبل از استحمام یا پس از آن وارد چال حوض شود و به آب‌بازی و شنا که به معنای واقعی هم شنا نبود بپردازد.

در سبک زندگی شهرنشینی امروزی، هیچ عذر و بهانه‌ای برای ورزش نکردن وجود ندارد. با وجود پارک های مجهز به وسایل ورزشی و ایجاد باشگاه های ورزشی متنوع و امکانات مناسب و به روز، هر زمان که تصمیم به ورزش بگیرید، شرایط مهیاست. یکی از اماکنی که معمولا در بین افراد نادیده گرفته می‌شود استخر است. طبق بررسی‌های انجام شده، امروزه نسبت به یک دهه قبل افراد کمتری به استخر می‌روندکه این خبر واقعا ناراحت‌کننده است.

روزهای گرم بهار و تابستان و همچنین طولانی بودن ساعات روز که همراه با کار و فعالیت زیاد می باشد؛ لذت استفاده از استخر در پایان روز را دو چندان می کند. در این روزهای گرم، پیشنهاد استفاده از استخر های روباز برای علاقه‌مندان به این ورزش بسیار شگفت انگیز است.

بلیط استخر های تهران تخفیفان ضمن رعایت موارد بهداشتی و کنترل دائمی توسط کارشناسان خبره، محیطی سالم و بهداشتی برای علاقه‌مندان به این رشته ورزشی جذاب و مهیج فراهم نموده است. بلیط استخرهای تهران را می توانید از وب سایت تخفیف گروهی تخفیفان با تخفیف و قیمتی کمتر تهیه کنید.

ورزش شنا ویژگی ها و مزایای زیادی برای افراد در کنار تفریح و سرگرمی که ایجاد می کند، به همراه دارد؛ از جمله آنها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  1. بهبود آمادگی جسمانی: هنگام شنا کردن تمام بدن درگیر تحرک می‌شود و ماهیچه‌هایی که ممکن است مدت‌ها از آنها کار نکشیده باشید با شنا به کار می‌گیرد.
  2. افزایش قدرت بدنی: شنا یک فعالیت امن با حداقل ریسک آسیب است؛ بنابراین می‌توانید بدون ترس، ماهیچه‌های ضعیف‌تر بدن خود را تقویت کنید. شنا کردن مساوی است با داشتن اندام خوش‌فرم‌تر در کل بدن.
  3. سوزاندن کالری: در یک تمرین ۴۰ دقیقه‌ای شنا، بدن شما بیش از ۱۰۰۰ کالری می‌سوزاند. طبق یافته‌های محققان شنا در هر دقیقه کالری بیشتری نسبت به پیاده‌روی می‌سوزاند و چربی ها را به عضله تبدیل می کند. این افزایش حجم ماهیچه‌ها آن را به بهترین ورزش مکمل برای تمرینات باشگاهی تبدیل کرده است.
  4. بهبود دستگاه تنفسی: اگر در آب و هوای خشک و خنک زندگی می‌کنید یا در اکثر مواقع در خانه یا در محل کارتان هوای خشک تنفس می‌کنید، تنفس هوای تازه و مرطوب در محیط استخر می‌تواند دستگاه تنفسی شما را سالم نگاه دارد.

اما در کنار این ویژگی ها باید به نکات ایمنی و بهداشتی خاصی نیز در کنار این ورزش مفرح و پرفایده توجه کرد. عفونت پوستی به دلیل وجود باکتری ها، انگل ها و قارچ‌های موجود در آب یا محیط اطراف و همچنین خطرات بلعیدن آب کلردار و بیماری‌هایی که به دنبال دارد از جمله موارد بهداشتی شنا در محیط های سربسته و استخرها می باشد. هنگام شنا در دریاچه ها و رودخانه ها باید حتما به اشیا موجود در آب و حیوانات آبزی و همچنین آلودگی های شیمیایی توجه ویژه داشت.