تاریخچه فلزیاب ها در جنگ جهانی دوم

فلزیاب معدن یاب Mark I یک فلزیاب برای مین های زمینی بود که در جنگ جهانی دوم توسعه یافت. آغاز کار در طراحی در لهستان آغاز شد، اما پس از حمله آلمان به لهستان در سال 1939، و پس از آن سقوط فرانسه در سال 1940، این سیستم ها را تا زمستان 1942-1942 بود که کار توسط لهستانی دستیار یوزف Kosacki تکمیل شد.

تاریخچه فلزیاب معدن یاب لهستانی

در مقطع پیش از جنگ، وزارت دفاع وزارت دفاع لهستان دستور ساخت یک وسیله را داد که می توانست در پیدا کردن دود در زمین های آموزش توپخانه مفید باشد. این وسیله توسط AVA Wytwórnia Radiotechniczna طراحی شده بود اما ادامه اجرای آن به دلیل حمله آلمان به لهستان جلوگیری شد . پس از سقوط لهستان و انتقال دفتر مرکزی لهستان به فرانسه، کار بر روی دستگاه فلزیاب جدید دوباره آغاز شد، این بار به عنوان یک معدن یاب شناخته شده است. قیمت فلزیاب ها از این نوع بسیار گران بود. بسیار کمی از این مرحله از ساخت و ساز شناخته شده است زیرا این کار توسط نبرد فرانسه متوقف شد و نیاز به تخلیه پرسنل لهستانی به بریتانیا بود.

در اواخر سال 1941، یوزف Kosacki ، لوئیس یونگ ، یک نسخه نهایی را طراحی کرد که بر اساس طرح قبلی طراحی شده بود. اختراع به مرحله نهایی یک اختراع نرسید او آن دستگاه را به عنوان یک هدیه به ارتش بریتانیا داد. پادشاه بریتانیا از این اقدام تشکر کرد. طراحی او در آن زمان پذیرفته شد و 500 فلزیاب معدن بلافاصله به ال الامین فرستاده شدند که سرعت ارتش هشتم بریتانیا را دو برابر کرد. در طول جنگ، بیش از 100 هزار نوع از این نوع تولید شد، همراه با چند صد هزار مدل های بالاتری از فلزیاب معدن (MK II، MK III و MK IV). این فلزیاب ها بعدا در طی حمله متفقین به سیسیل ، حمله متفقین به ایتالیا و تهاجم نرماندی مورد استفاده قرار گرفت . این نوع آشکارساز توسط ارتش بریتانیا تا سال 1995 مورد استفاده قرار گرفت.

تلاش برای نصب یک نسخه کامل تر از فلزیاب معدن یاب در یک وسیله نقلیه ادامه داشت، به طوری که سپرها کمتر آسیب پذیر بودند. برای این منظور، “Lulu” (در مخزن شرمن ) و پس از آن “Bantu” (در یک اتومبیل زرهی Staghound ) توسعه یافت. مکانیزم آشکارساز در غلطک های غیر فلزی بر روی بازوهای دور از وسیله نقلیه بود. هنگامی که غلطک بر روی یک معدن گذشت یا یک قطعه فلز مشابه، غلطکی که زیر آن بود در وسیله نقلیه نشان داده شد. نمونه های اولیه ساخته شده اند اما در مبارزه هرگز سعی نکردند.

طراحی فلزیاب معدن یاب لهستانی

فلزیاب طلایاب لهستانی دارای دو کویل بود، یکی از آنها به یک نوسانگر متصل شده بود که یک جریان نوسان فرکانس صوتی تولید می کرد. کویل دیگر به تقویت کننده و هدفون متصل بود. هنگامی که کویل ها به نزدیکی یک شیء فلزی نزدیک می شدند، تعادل بین کویل ناراحت شد و هدفون یک سیگنال را گزارش کرد. این تجهیزات فقط کمتر از 30 کیلوگرم وزن داشتند و می توانستند توسط یک مرد عمل کنند.  فلزیاب لهستانی در خلال جنگ دیدار کرد و نسخه مارک 4C هنوز تا سال 1995 توسط ارتش بریتانیا مورد استفاده قرار گرفت.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید