یکی از مناطق گردشگری ایران شهر مشهد می باشد که در قسمت شرقی کشور واقع شده است و به دلیل قرار گرفتن بارگاه ملکوتی امام هشتم در این شهر هر روزه مسافران زیادی از سراسر کشور به این شهر سفر می کنند، بد نیست بدانید این شهر قدمت تاریخی زیادی دارد و پایتخت ایران در دوران افشاریان بوده است. حال اگر شما پایتخت نشین هستید و می خواهید به زیارت مرقد مطهر ضامن آهو بروید ادامه این مقاله را دنبال کنید و پس از آن برای تهیه کردن بلیط به سایت مستر بلیط مراجعه کنید.

مشهد

اگر شما قصد دارید به مشهد مقدس سفر کنید یکی از راه های بسیار کم هزینه، سفر با اتوبوس می باشد، مطمئنا اطلاع دارید هزینه سفر با اتوبوس با توجه به نوع اتوبوس و ساعت حرکت آن متفاوت است، به شما پیشنهاد می کنیم اگر شما برای خواب مشکل دارید و به راحتی نمی توانید در اتوبوس بخوابید و استراحت کنید بلیط VIP خریداری کنید و معمولا قیمت آن 20 تا 50 درصد بیشتر از اتوبوس های عادی می باشد. این اتوبوس ها برای هر شخص مانیتور اختصاصی دارند و البته لازم به ذکر است خرید بلیط های VIP مشمول تخفیفات آنلاین نمی شوند. گزینه دیگری که شما پیش رو دارید بلیط اتوبوس های معمولی اسکانیا می باشد هزینه آن نیز کمتر است.

با اطلاع از هزینه ها اگر شما قصد دارید بلیط اتوبوس تهران مشهد خریداری کنید باید به این نکته هم دقت کنید که مدت زمانی که باید اختصاص داده شود که شما از تهران به مشهد برسید با در نظر گرفتن ترافیک شهری و زمان خروج شما از تهران تقریبا 10 ساعت می باشد. معمولا راننده اتوبوس جاده سمنان را برای رفتن به مشهد انتخاب می کند و به همین علت بیشتر سفر شما در دل کویر می گذرد.

مشهد

اگر شما یکبار با قطار سفر کرده باشید مطمئنا از امنیت سفر با این وسیله نقلیه کاملا مطلع هستید، برای سفر با قطار نیاز نیست نگران شرایط جوی، تصادف، کمبود سوخت و… باشید. پیشنهادی که ما برای شما داریم این است که اگر می خواهید در هزینه های زیارت صرفه جویی کنید و هم سفر راحتی از تهران به مشهد داشته باشید بلیط قطار تهران مشهد تهیه کنید. در ادامه می خواهیم شما را برای انتخاب بهترین قطار راهنمایی کنیم.

قطار فدک

در طراحی این نوع قطار تمام استاندارد های جهانی رعایت شده و مسیر تردد آن جاده تهران مشهد می باشد، از سری امکاناتی که این قطار برای مسافران تدارک دیده می توان به سرو نوشیدنی هنگام ورود به قطار، سرویس خواب تمیز و باکیفیت، سیستم های تصویری و صوتی اشاره کرد.

قطار پردیس

یکی از انواع قطار های اتوبوسی قطار پردیس می باشد، سرویس بهداشتی مجزا و واگن های عایق در مقابل سر و صدا و همچنین گرد و غبار از مزیت های آن به شمار می رود.

قطار غزال بنیاد

یکی از مدرن ترین قطار های موجود در ایران قطار غزال بنیاد می باشد. اسباب بازی برای کودکان، سرو رایگان غذا در برخی مسیرها از سری امکانات رفاهی این قطار است.

قطار سروش

 مسیر تردد آن تهران مشهد می باشد و از سری امکاناتی که برای مسافران خود فراهم کرده می توان به کتابخانه، رستوران، مانیتور، بسته های غذایی رایگان به همراه آب و چای اشاره کرد.

قطار خلیج فارس

توجه کنید که شیشه های این قطار دوجداره می باشند و شما در طول سفر می توانید از محیطی آرام لذت ببرید. بسته های پذیرایی، رستوان، کتاب و روزنامه امکاناتی است که قطار خلیج فارس ارائه می دهد.

توجه داشته باشید که مدت زمانی که طول می کشد که مسیر تهران مشهد را با قطار طی کنید تقریبا 10 ساعت است و مسیر های عبوری شما کویر، شهر شاهرود، نقاب و نیشاپور است.

مشهد

مطمئنا سفر با هواپیما بسیار راحت تر و سریع تر از سایر وسایل نقلیه می باشد، شما با خرید بلیط هواپیما تهران مشهد می توانید در کمتر از 2 ساعت به زیارت مرقد امام هشتم بروید، تنها چیزی که باید به آن توجه داشته باشید این است که هزینه سفر با هواپیما خیلی بیشتر از سفر با قطار، اتوبوس یا خوردوری شخصی می باشد، پس اگر هزینه سفر برای شما خیلی مهم نیست حتما با هواپیما سفر کنید.

همانطور که اتوبوس ، هواپیما و قطار مزیت های برای سفر داشتند سفر با خودروی شخصی نیز خالی از لطف نیست. مسیر تهران به مشهد از جاده سمنان تقریبا 900 کیلومتر است و با سرعت مجاز شما تقریبا 10 ساعت بدون توقف در راه هستید.

 اما پیشنهاد می کنیم که از مسیر لذت ببرید و به محض رسیدن به گرمسار توقف کنید مطمئن باشید اگر از آب انبار گرمسار دیدن کنید هیچوقت پشیمان نخواهید شد. پس از 2 ساعت رانندگی به سمنان می رسید،این  شهر تاریخی و بسیار دیدنی است؛ اگر می توانید توقف کنید و به نقاط دیدنی شهر سری بزنید، در بین مسیر از خرید انگور شاهرود و پسته دامغان غافل نشوید.