فواید آموزش موسیقی

رپورتاژ آگهی

آموزش موسیقی

اگر کودکتان اعتماد به نفس ندارد، به او یک ساز بدهید.

نواختن ساز، یکی از ابزار مهم در بهبود اعتماد به نفس خردسالان است. کودکی که نواختن یک ساز را فرا گرفته و می تواند در حضور دیگران بنوازد، از اعتماد به نفس بهتری نسبت به سایر هم سالان خود برخوردار است.

موسیقی، کودکان را باهوش می کند.

نواختن ساز کودکان را باهوش تر می کند. امروزه، در بسیاری از کشورها، موسیقی مانند سایر مهارت ها به کودکان آموزش داده می شود. نتایج تحقیقات در این کشورها و همچنین بسیاری از آموزشگاه های موسیقی حاکی از آن بوده که آموزش موسیقی به طور غیر مستقیم باعث شکوفایی استعداد کودکان در مدرسه شده است. کودکی که می نوازند، درس را بهتر فرا می گیرد.

آموزش موسیقی باعث فعال شدن  نیم کره ی چپ  مغز می شود. پس جای تعجبی نیست که حافظه کودکان نوازنده نسبت به سایر خردسالان بیشتر باشد.

البته این امر فقط در ارتباط با نواختن ساز صادق نیست. بررسی های بسیاردر ارتباط با فعالیت های مغزدر زمان گوش سپردن به موسیقی، ثابت کرده است، که گوش سپردن به موسیقی می تواند باعث افزایش فعالیت سلول های مغز شود.

برای آموزش موسیقی هیچ وقت دیر نیست

حتی اگر در تدارک جشن تولد صد سالگیتان هستید، آموزش موسیقی می تواند به شما کمک کند. شاید باورنکردنی باشد، اما یک کلاس گیتار، در هفتاد سالگی می تواند شما را از ابتلا به آلزایمر نجات دهد. در واقع موسیقی با تحریک رشته های عصبی سالم در بسیاری از بخش های مغز از زوال عقل و سایر بیمارهای مرتبط جلوگیری می کند.

اگر استرس دارید، ساز بزنید

آموزش موسیقی و نواختن ساز به شما کمک می کند که هر آنچه تاکنون توان گفتن آن را نداشته اید، با آواها بیان کنید.  نواختن را می توان تسکینی برای فشارهای روحی دانست. علاوه بر آن سطح استرس فردی که می نوازد به نسبت سایر افراد کمتر خواهد بود.

موسیقی جایگزین تلفن همراه

تصور کنید کودک شما یک روز در هفته به آموزشگاه موسیقی برود، علاوه بر آن در سایر روزها حداقل چند ساعت  را به تمرین و آموزش موسیقی بگذراند. شما باعث شدید او حداقل 30 ساعت از هفته  درگیر سرگرمی هایی مانند موبایل و تلویزیون نباشد. حالا کودکی با مهارت نواختن گیتار یا پیانو دارید، که از هوش و خلاقیت بیشتری برخوردار است و علاوه بر آن مشغول سرگرمی های بی هدف نیست.

برای سفر به ناخودآگاه، گیتار بزنید

نتایج یک تست تکنوازی گیتار در پژوهشی بزرگ نشان می دهد که  گیتاریست های حرفه‌‌‌ای‌ می‌توانند بهتر از سایرین بداهه نوازی کنند. یک موزیسین در بداهه نوازی به طور ناخودآگاه از استعداد و خلاقیت خود بهره می برد. در واقع او برای این کار از دانش خودآگاه استفاده نمی کند. در اکثر مواقع ما نمی توانیم از تمام خلاقیت خود بهره بگیریم چرا که در خودآگاه ذهن ما همه چیز را با دلیل و تفکر انجام می دهد.

در حقیقت، هنگام نواختن گیتار بسیاری از اتصالات خودآگاه در مغز قطع شده و نوازنده می تواند به ناخودآگاه خود متصل شود. جالب است بدانید این ویژگی در خصوص بسیاری از سازها صدق نمی کند.  موزیسین در سایر رشته ها باید در هنگام نواختن به نت هایی که در حال اجرا هستند فکر کند. باید توجه داشته باشید این ویژگی تنها در نوازنده های حرفه ایی وجود ندارد. حتی اگر تازگی به کلاس گیتار رفته اید یا در فکر ثبت نام در آموزشگاه موسیقی هستید، می توانید با کمی تمرین به سرزمین شگفت انگیز ناخودآگاه سفر کنید.

اگر غمگین هستید آواز بخوانید

اگر حس می کنید افسرده اید یا غم بزرگی در دل دارید، همین حالا تمام قرار هایتان را کنسل کنید، به مهمانی فردا شب فکر نکنید و به جای آن در کلاس خوانندگی نام نویسی کنید. آواز خواندن و یادگیری صحیح آن، باعث آزاد شدن دوپامین، سروتونین، اکسی توسین واندروفین در بدن می شود. شما پس از یک آواز بلند، شادتر خواهید بود.