لباس مجلسی Womens-dreses

سخت ترین کار آسان ، خرید لباس مجلسی است بخصوص برای خانم ها که هزاران انتخاب دارند و هزاران پارامتر مهم در خرید لباس مجلسی مثل این : قبلا این رو تن دخترعموم دیدم ، همرنگ این رو تو مجلس پیش دختر خاله ی عمه شوهرم پوشیده بود و…

برای همین تصمیم گرفتیم بطور کلی یه سری از نکات مهمی که برای خرید لباس مجلسی باید در نظر گرفته شود را برای شما ذکر میکنیم.

1.با توجه به مجلسی که به آن دعوت شده اید ، لباس خود را انتخاب کنید.

حتما با توجه به مجلسی که به آن دعوت شده اید لباس خود را انتخاب کنید . نحوه ی لباس پوشیدن رسمی آقایان کمی سخت تر است ولی خانم ها انعطاف و حق انتخاب خیلی بیشتری در این زمینه دارند ولی در عین حال اصولی برای خرید لباس مجلسی وجود دارد  از جمله طول لباس ، جنس و رنگ آن

در مورد طول لباس های مجلسی زنانه ، معمولا در مجالس رسمی از لباس های بلند استفاده میشود که حتی گاها آنقدر بلند است که روی زمین کشیده می شود.

لباس های کوتاه تر و تا زانو غیر رسمی هستند اما در صورت تمایل میتوانند حتی برای مراسمات رسمی استفاده شوند.

جنس لباس یکی از فاکتورهای مهم انتخاب لباس است به طوری که به تنهایی میتواند تمام فاکتورهای دیگر را تحت الشعاع قرار دهد.برای مجالس رسمی از جنسهای ابریشمی ،اطلسی و یا ترکیب این دو، جنس های گیپور،حریر و ساتن هم در درجه بعد انتخاب مناسبی هستند.

لباسهای نخی به هیچ عنوان مناسب مراسمات رسمی نیستند.

رنگ نیز در انتخاب لباس مجلسی تا جایی که میتواند اگر یک دست و تیره باشد بهتر است  لباس های رنگی و طرح دار شلوغ مناسب مراسمات غیر رسمی است .بهترین انتخاب رنگ مشکی است .رنگهای خاکستری و قهوه ای میانه هستند و برای هر دو میهمانی رسمی و غیر رسمی استفاده میشوند.

2. انتخاب رنگ لباس مجلسی متناسب با پوست شما

اگر پوستی با رنگ گرم دارید بیشتر به شما لباسهایی با رنگهای زرد قرمز و قهوه  ای پیشنهاد میشود  اگر پوستتان تیره است لباسهای تیره باعث خفگی چهره شما میشود در این حالت بهتر است از رنگ های ملایم تری استفاده کنید ،در صورتی که به پوستهای سرد رنگهای آبی،سبز و بنفش بیشتر می آید و پوشیدن لباسهایی با رنگ خیلی ملایم یا سفید حالت بی روح به این افراد میدهد.

برای اینکه بدانید رنگ پوست شما جزو کدام دسته است دقت کنید که اگر ترکیب لباسهایی با رنگ های زرد و قهوه ای به شما می آید شما پوستی گرم دارید و اگر ترکیب لباسهایی با رنگ های سفید و مشکی بیشتر به شما می آید شما پوستی سرد دارید.

بهرحال معیار رنگ برای لباس مجلسی بیشتر از هر چیزی به سلیقه ی شما بستگی دارد و میتوانید بیشتر سلیقه ای با این مورد برخورد کنید.

3. انتخاب مدل لباس مجلسی با توجه به فرم و حالت بدن

به طور کلی سعی کنید جوری لباس و زیور آلات خود را انتخاب کنید که نقاط قوت بدن و چهره ی شما آشکارتر و در مقابل نقاط ضعفتان ناپدید یا کم رنگ شوند.

اگر فکر میکنید پاهای زیبایی دارید بهتر است لباسهای دامنی کوتاه با جورابهای رنگ پا و روشن بپوشید تا جلوه پاهایتان به چشم بیاید .پنهان کردن پاهای زیبا در جورابهای ضخیم و مشکی اشتباهی بزرگ است.

خانم هایی که سینه های بزرگی دارند بهتر است از لباسهای رکابی و با یقه های کشیده استفاده کنند همچنین بهتر است که لباسشان بدون آستین باشد یا حداقل آستینی کوتاه داشته باشد.

و اگر باسن بزگتر از حد معمولی دارید از پیراهن های بلند استفاده کنید.از پوشیدن دامن های تک خیلی بلند و یا خیلی کوتاه بپرهیزید.

همچنین برای پنهان کردن اندام هایی که زیادی بزرگ هستن مثل شکم و باسن بهتر است در این قسمتها رنگ لباس تیره باشد.

اگر شکمی بزرگ دارید به هیچ عنوان از لباسهایی با جنس ابریشمی یا ساتن استفاده نکید زیرا شکم شما را بزرگتر از آنچه هست نشان خواهد داد.

برای بلندتر نشان دادن قدتان به پا داشتن کفش پاشنه دار را هرگز فراموش نکنید همچنین سعی کنید از لباسهای دکلته بلند استفاده کنید.یقه های هفت توجه را به سمت گردن و بالا تنه شما می آورد و بسیار مناسب افراد کوتاه است همچنین استفاده از گردن بندی بلند تر بسیار عالیست.لباسهای راه راه عمودی نیز انتخاب مناسبی است.

استفاده از دامن های کوتاه تا بالای زانو نیز برای افراد کوتاه قد مناسب است.به هیچ عنوان دامن تا روی مچ پا و ساق پا نپوشید ،مینی ژوپ هم مناسب نیست.

برای تاکید روی گردن زیبایتان از لباسهای یقه قایقی استفاده کنید.

همچنین اگر صورت زیبایی دارید بهتر است از لباسهای پوشیده تر و گوشواره ها ی بزرگی که توجه نگاه دیگران را به سمت صورت جلب میکند استفاده کنید.

مناسبترین انتخاب برای افراد چاق و یا حتی لاغر لباسی است که کاملا اندازه شما باشد لباسهای گشاد و یا تنگ دقیقا توجه افراد را روی لاغری زیاد و یا چاقی بیش از حد معمول جلب میکند.

یک راز مهم

یادتان باشد که یک کفش مجلسی شیک و همچنین همراه داشتن کیف شب بسیار  شما را خاص میکند.

نگاه زیبا و لبخند ملیح را به عنوان بزرگترین عامل زیبایی همیشه مد نظر داشته باشید.

تهیه و تدوین : لوباس


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید