آثار معماری شگفت‌ انگیز، تاریخی غنی، مناظر طبیعی خیره کننده و فرهنگ هایی متنوع از ویژگی های اصلی کشور هند هستند. اگر قصد دارید تا روی دیگری از دنیا را ببینید به هند سفر کنید.

کشور هند دارای مساحتی بیش از دو برابر مساحت ایران است. این کشور بسیار پهناور بوده و به همین علت معمولا تورهای ترکیبی برای سفر به آن برگزار می شود. در میان گردشگران تورهای ترکیبی دهلی + آگرا + جیپور از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. در این تورهای ترکیبی شما می توانید از اکثر جاذبه های گردشگری در تور هند بازدید کنید. پیشنهاد می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تورهای هند سری به وب سایت لست تورز بزنید.

در شهر دهلی معماری بناهای تاریخی هر کسی را به وجد می آورد. قلعه سرخ، مسجد جامع دهلی، آرامگاه همایون، قطب منار، معبد نیلوفر، بنای یادبود مهاتما گاندی، دروازه هند و قلعه تغلق آباد از مهم ترین جاذبه های گردشگری در شهر دهلی به شمار می آیند. اگر شانس حضور در هند را داشتید در هنگام شب حتما سری به معبد نیلوفر بزنید. نورپردازی در هنگام شب در این معبد فضایی دوست داشتنی را پدید می آورد.

سفر به کشور هند بدون بازدید از تاج محل نا تمام است. برای بازدید از تاج محل باید به شهر آگرا سفر کنید. در این شهر به جز تاج محل بناهای تاریخی دیگری نیز وجود دارند که باید از آنها نیز بازدید کنید. از جمله مهم ترین جاذبه های گردشگری درشهر آگرا می توان به فاتح پور سیکری، باغ رام، سیکاندرا و مقبره اعتماد الدوله اشاره کرد.

همچنین در جیپور نیز دیدنی هایی وجود دارند که شمار شگفت زده می کند. جال محل و یا همان کاخ آب یک بنای تاریخی است که در داخل یک دریاچه واقع شده و شما می توانید در آن در کنار بازدید از یک بنای تاریخی به قایق سواری هم بپردازید. علاوه بر موارد گفته شده فلامینگوها نیز در این دریاچه حضور دارند و تماشای آنها خود یک جاذبه گردشگری است. اما در جیپور چیزهای زیادی وجود دارند که باید آنها را تجربه کنید. قدم زدن در بازارهای سنتی، بازدید از قلعه جاگار، موزه آلبرت هال، رصدخانه جانتار مانتار و باغ وحش جیپور از مکان های دیدنی این شهر هستند. همچنین اگر دوست دارید تا فیل سواری را نیز تجربه کنید در جیپور مکان هایی برای این کار وجود دارند.

در صورتی که به یکی از تورهای ترکیبی دهلی + آگرا + جیپور بپیوندید، می‌ توانید از تمامی مکان های گردشگری بالا دیدن کنید. وب سایت لست تورز تمامی اطلاعات مورد نیاز برای سفر با تور هند را در اختیارتان خواهد گذاشت.

یکی دیگر از جذابیت های سفر به هند تجربه غذاهای بی نظیر این کشور است. از لذیذترین غذاهای هندی می توان به روغن جوش، کره مرغ ،خورش مرغ و اپم، بریانی حیدرآباد، گوشت بنجاری، ایدلی و سمبار از غذاهای محبوب در هند هستند که اکثر گردشگران از خوردن آنها لذت می برند. همچنین غذاهای خیابانی نیز جزئی از فرهنگ غذایی این کشور محسوب می شوند. پانی پوری، چات و بلپوری از معروف ترین غذاهای خیابانی هند هستند که در سفر به این کشور باید آنها را امتحان کنید.

اگر شانس حضور در هند را داشتید حتما برای خود و عزیزانتان از سوغاتی های هند هم تهیه کنید. هنرمندان هندی می توانند با چوب آثار جالبی را خلق کنند. همچنین لباس های هندی نیز بسیار زیبا و دوست داشتنی هستند. هر کسی که به هند سفر می کند لباس‌ های سنتی ساری و کورتا را به عنوان سوغات از بازارهای این کشور تهیه می کند. در این کنار این سوغات لوازم زینتی در هند طرفداران زیادی دارد. این لوازم زینتی پر زرق و برق جذابیت زیادی برای خانوم ها دارد. همچنین ادویجات هند نیز از تنوع بالایی برخورداند که اگر کمی با آنها آشنا باشید خرید آنها به عنوان سوغات بسیار جالب خواهد بود.

وب سایت لست تورز می تواند به عنوان بهترین راهنما برای برنامه ریزی و خرید تور هند به شما مشورت دهد. سری به لست تورز بزنید تا از جزئیات تورهای ترکیبی هند باخبر شوید. به جز تورهای ترکیبی برای سفر به هند انتخاب های دیگری وجود دارد که اطلاعات آن به همراه قیمت تورها در لست تورز به ثبت رسیده است.برای مثال میتوانید وارد منو تور استانبول لست تورز شوید وبا مقایسه تورهای استانبول موجود بهترین انتخاب را انجام دهید.