مریت

جمله یا Sentence تنها رشته ای از کلمات نیست. جملات حاوی احساسات، ایده ها و داستان ها هستند. اگر حروف، کلمات را می سازند و کلمات، جملات را می سازند، این جملات هستند که زبان را بوجود می آورند. و در نهایت هر مکالمه ای با جملات بوجود می آید. بنابراین یادگیری زبان انگلیسی با جملات بسیار موثر است.

در برنامه یادگیری خود برای زبان انگلیسی، همیشه زمانی را به خواندن متون انگلیسی اختصاص دهید. در هنگام خواندن بصورت همزمان در حال یادگیری جملات و کلمات جدید هستید. علاوه بر آن، متنی که می خوانید مقابل شماست و می توانید با نگاه دوباره و بررسی ساختار جمله به نکاتی پی ببرید که شاید قبلا توجهی به آن ها نداشتید.

آشنایی با راهکار موسسه زبان آریانپور برای یادگیری زبان انگلیسی

نوشتن یکی از موثرترین راه های بخاطر سپردن است. اکثر ما بعد از پایان دوران تحصیلات این عادت را فراموش می کنیم. اما یکی از راه های روتین ما برای حفظ کردن مطالب همواره نوشتن آن ها بوده است. جملات و عبارات جدید و جالبی را که یاد می گیرید یادداشت کنید. حتی قبل از انجام یک مکالمه و یا گفتن یک مونولوگ، جملاتی که می خواهید استفاده کنید را یادداشت کنید. با انجام اینکار بخاطر سپاری آموخته های جدید بسیار آسان تر می شود.

هنگام یادگیری جملات جدید، علاوه بر ساختار و معنا، به دنبال مفهوم نیز باشید. گاهی اوقات کلمات بر مبنای نحوه ی بکارگیری، معنای متفاوتی از آنچه به نظر می آید را منتقل می کنند. این یک مثال ساده است اما وقتی یک انگلیسی زبان می گوید :
I’m so hungry, I could eat a cow!
قطعا منظور او توانایی خوردن یک گاو یا حتی میل به انجام آن نیست! بلکه فقط نوعی تاکید بیشتر بر خیلی خیلی گرسنه بودن است.

آیا می خواهید در کمترین زمان زبان را بیاموزید ؟

یکی از مهم ترین قسمت های یادگیری زبان انگلیسی تقسیم بندی زمان می باشد به کسانی که سطح زبان بالایی ندارند توصیه می کنیم ابتدا اصول اولیه گرامر را آموزش دیده و سپس به دنبال یادگیری سایر مهارت ها باشید ما به تمام افراد پیشنهاد می کنیم از یادگیری واژگان غافل نشوند و در برنامه ریزی روزانه خود یادگیری لغات جدید را قرار دهند حتی کسانی که از سطح زبان بالایی برخوردار هستند.

هر گاه احساس کردید سطحتان بهبود یافته سهم گرامر را کم کرده و به مهارت شنیداری خود بپردازید و زمان اختصاص داده شده به گرامر را با دیگر مهارت ها جایگزین کنید.

باید بگوییم اکثرا مهارت شنیداری را دست کم می گیرند ولی باید آن را جدی بگیرید زیرا مهارت شنیداری ارتباط مستقیمی با مکالمه شما دارد در صورتی که خوب گوش دهید می توانید خوب صحبت کنید. پس این مضوع را مهم تلقی کنید و برای بهبود این مهارت سعی کنید فایل های صوتی و یا فیلم های مرتبط با سطحتان تماشا کنید تا با کلمات جدید آشنا شوید یکی دیگر از نکاتی که باید به آن دقت کنید هنگام گوش دادن به فایل ها تکرار کردن آن است زیرا باید با تکرار کلمات در ذهن شما نقش ببندند.

یکی از مهم ترین قسمت ها در یادگیری زبان انگلیسی واژگان یا لغات هستند برای یادگیری واژگان شما تا همیشه زمان دارید زیرا دنیای لغات در زبان انگلیسی دنیای وسیعی است و شما در هر سطحی باشید باید تا همیشه لغت یاد بگیرید و از آن استفاده کنید. اگر شما از آن ها استفاده نکنید امکان دارد در مکالماتی که با دیگران دارید به گوشتان بخورد !

یکی از گزینه هایی که برای یادگیری کلمات انگلیسی پیش روی شماست تهیه کردن لیستی از کلمات جدید است. همیشه بر این باور بودیم که بهترین راه یادگیری کلمات انگلیسی گشتن لغات جدید در دیکشنری است ولی باید بگوییم شما می توانید با چت کردن در فضای مجازی با یک فرد خارجی، خواندن کتاب و یا دیدن فیلم لغات جدید پیدا کنید و یاد بگیرید. برای یادگیری کلمات انگلیسی هر بار که لغتی جدید می بینید آن را یادداشت کنید برای اینکه لغت جدید در ذهنتان ماندگار شود سعی کنید لغت را در جمله ای به کار ببرید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید