اشتباهات هنگام خرید تلویزیون

خریداری تلویزیون بر اساس فیلم های نمایشی در فروشگاه

در رابطه با این مورد باید عرض کنیم که همه ویدئو ها کیفیت یکسانی ندارند و روشنی و وضوح تصویر در تلویزیون تنها به کیفیت تلویزیون ما بستگی ندارد و باید ویدئو پخش شده هم کیفیت داشته باشد.بسیاری از مردم هنگام خرید تلویزیون به کیفیت دموی پخش شده توسط تلویزیون های فروشگاه اعتماد دارند ، بنابراین بهتر است چنین کاری نکنید. شرکت های تلویزیونی دموهای ویژه ای برای نمایش آنها در فروشگاه ها تهیه می کنند. اما کاربران عادی نمی توانند تشخیص دهند که آیا این دموها واقعاً بر اساس وضوح 4K یا 1080p هستند. انصافاً آن تلویزیون گناوه باید محتوا را براساس حداکثر وضوح نمایش دهد. علاوه بر این ، باید به تنظیمات تلویزیون ها نیز اشاره کنیم.

هزینه های کوچکی که حاضر به پرداخت نیستیم

تقریبا همه ما بلدیم پایه های تلویزیون را متصل و آن را روشن کنیم اما توجه داشته باشید با این کار گارانتی تلویزیون شما باطل خواهد شد.هنگام دریافت تلویزیون جدید خود از نمایندگی ، هنوز باید صبور باشید. مرحله بعدی تماس با شرکت است. اگرچه عملیات برداشتن تلویزیون از جعبه و نصب آن کار چندان پیچیده ای نیست ، اما سازندگان ترجیح می دهند این کار توسط یک نصب کننده مطمئن انجام شود.

بعد از حدود 24 ساعت ، این شخص به شما مراجعه می کند و تمام کارهایی را که می توانستید انجام دهید ، رو در رو تکرار می کند. این فرد همچنان تلاش خواهد کرد تا شما را در مورد اهمیت تجهیزات مانند محافظ های الکتریکی ، میزهای تلویزیون ، پایه های دیواری ، آنتن های جانبی یا کیت های مخصوص تمیز کردن تلویزیون تشویق کند. تلویزیون گناوه فول ویزیون همه این ابزارها واقعاً به درد شما نمی خورند و فقط سود بیشتری می برند. با خواندن این مطلب ، نه گفتن را یاد بگیرید.

اشتباهات هنگام خرید تلویزیون

آیا همیشه پرداخت پول بیشتر برابر است با کیفیت بیشتر ؟

الزاما همیشه این گونه نیست.گاها گرانی تلویزیون بندر گناوه به دلیل داشتن امکاناتی است که ما به آن نیاز نداریم.یا برخی برند ها هستند که به دلیل محبوبیت برند خود قیمت لوازم خود را گرانتر تعیین می کنند.بهترین تلویزیون های ارزان قیمت کیفیت تصویر را فدای نمی کنند و در واقع این نقطه قوت آنها است. به همین دلیل شرکت هایی مانند TCL و Hisense موفق شده اند محبوبیت زیادی در بازارهای کشورهای مختلف کسب کنند.

تلویزیون های TCL سری 6 از یک پنل 4K با کیفیت استفاده می کنند اما در هر صورت با خرید این تلویزیون ها ، رزولوشن 8K ، پردازنده های نسل جدید ، نرخ تازه سازی 120 هرتز و پورت های 2.1 HDMI در دسترس کاربران قرار نمی گیرد. اگر به دنبال مجلل ، جدیدترین درگاه های HDMI و نرخ تازه سازی بالا هستید ، یا باید هزینه بیشتری کنید یا کیفیت تصویر را فدای آن کنید. یافتن یک تلویزیون میان برد که از تمام این ویژگی ها بهره ببرد تقریباً غیرممکن است.

کیفیت تصویر نیز به طور مستقیم با نوع پنل ، نسبت کنتراست ، روشنایی کلی و سایر عوامل ارتباط دارد ، از جمله می توان به عنوان مثال استفاده تلویزیون از نور پس زمینه یا نوردهی محلی اشاره کرد. به طور کلی ، تلویزیون ها چندین ویژگی دارند که بسیاری از آنها بر کیفیت تصویر تأثیر نمی گذارند.

تلویزیون های هوشمند همیشه کارا نیستند.

مطابق تبلیغات فروشنده ها شما حاضر می شوید هزینه بیشتر پرداخت نمایید و تلویزیون هوشمند خریداری نمایید.هرچند که در مدل های جدید 2021 تقریبا همه تلویزیون ها هوشمند شده اند اما اگر از مدل های قدیمیتر می خواهید خرید نمایید باید بدانید که هوشمند بودن همیشه خوب نیست و در واقع گاها اصلا این ویژگی به کار ما نمی آید.ما در حال ورود به بازار هستیم و هنوز از حضور تلویزیون های هوشمند متعجب هستیم. این تلویزیون ها احتمالاً روزی به جایگاه واقعی خود می رسند. شاید 100000 سال بعد! اتصال به اینترنت ، اشتراک اطلاعات ، دسترسی به شبکه های اجتماعی و اشتراک محتوای هیجان انگیز همیشه وسوسه انگیز است ، اما با توجه به سرعت و محدودیت های اینترنت فعلی ما ، کدام یک از این ویژگی ها در واقع موجود است؟ هستند؟ هیچ یک! بنابراین بندر گناوه تلویزیون های هوشمند خریداری نکنید یا حداقل اجازه ندهید قابلیت های هوشمند تنها معیار انتخاب شما باشد.

اشتباهات هنگام خرید تلویزیون

نخرید تلویزیون از ترس از دست دادن فناوری جدید

بعضی وقتها دوستان و آشناهارو می بینیم که می گویند شش هفت ماه است که به تلویزیون نیاز دارند اما اقدام به خرید نکرده اند و منتظر آمدن تکنولوژی های جدید هستند.طرفداران فن آوری های جدید همیشه چشم به راه معرفی فن آوری های جدید هستند. متأسفانه ، این می تواند یک وسواس فکری باشد و در نهایت خرید آن را نخواهید داشت زیرا همیشه منتظر معرفی فناوری های جدیدتر هستید.

در مقایسه با سالهای گذشته ، فناوری تلویزیون بسیار سریع در حال حرکت است ، به همین دلیل برخی تصور می کنند تلویزیون های مبتنی بر پنل های microLED و QNED به زودی راه اندازی می شوند. اما حتی اگر این اتفاق بیفتد ، نسل اول این تلویزیون ها برای مدت طولانی بسیار گران خواهند بود.

واقعیت این است که اگر از تلویزیون جدید خود در سال 2020 راضی هستید ، دیگر نیازی به توجه به فناوری های جدید ندارید. ظهور تلویزیون های ابتکاری به این معنی نیست که از ظرفیت فعلی تلویزیون در خانه شما کاسته می شود ، بلکه فقط برداشت شما تغییر کرده است.

همچنین باید بگوییم که اگر محصولات ابتکاری را خیلی زود خریداری کنید ، همیشه این احتمال وجود دارد که با مشکلاتی روبرو شوید. همین چند سال پیش ، تلویزیون های قدیمی بسیار گران تر بودند ، اما در عین حال کاملا مستعد فرسودگی صفحه بودند. اکنون قیمت آنها بسیار ارزان تر است و اگرچه پدیده سوختگی صفحه هنوز دیده می شود ، اما بسیار کمتر از قبل است.

تلویزیون های منحنی در سال های اخیر روند رایج در جهان صدا و تصویر بوده است. شعار شرکت ها در دفاع از تلویزیون های خمیده این است که فرقی نمی کند در مقابل تلویزیون منحنی خود کجا بنشینید ، اما در هر صورت تجربه فراگیرتری هنگام تماشا خواهید داشت.

از مزایای تلویزیون های خمیده می توان به افزایش درک بصری از عمق تصویر ، نمایش کنتراست بهتر در مقایسه با تلویزیون های غیر منحنی و خستگی چشم کمتر اشاره کرد. در مقابل ، این تلویزیون ها معایبی مانند محدودیت زاویه دید ، خدمات پس از فروش محدود دارند. مشکل دیگر تلویزیون های خمیده این است که هر چیزی که در اتاق شما روشن است (به خصوص منابع نور مستقیم جلوی تلویزیون) در صفحه خمیده انحراف یا کج شدن را نشان می دهد یا با حالت عادی متفاوت است.