کفپوش گرانولی از محبوب ترین کفپوش های ورزشی در بازار کفپوش ایران است. مصرف کنندگان کفپوش گرانولی نمی دانند که کفپوش سالن ورزشی تنها مورد مصرف کفپوش گرانولی نیست. کفپوش گرانولی همانند سایر کفپوش ها در زمینه های بسیاری کاربرد دارد. در این مقاله قصد داریم به مهم ترین محیط هایی که می توانید کفپوش گرانولی را نصب کنید اشاره ای کوتاه داشته باشیم.

کفپوش گرانولی در فضای باز

بخش اعظمی از مصرف کفپوش گرانولی به سالن های ورزشی سرپوشیده و گاراژها اختصاص دارد. این درحالی است که کفپوش گرانولی دارای ویژگی های فیزیکی منحصر به فردی است که آن را برای محیط های سرباز مناسب می کند.

کفپوش گرانولی

اگر در محیط های باز مانند پارک ها از کفپوش های دیگری مانند کفپوش تاتامی استفاده کنید، تابش مسقیم نور خورشید، باران و به کلی آسیب های زیست محیطی می تواند آن را در مدت زمان کوتاهی پوسیده و بلااستفاده کند. شاید بگویید در چنین محیط هایی شما نیاز به کفپوش نرمی دارید که بتواند از افراد در برابر آسیب های سقوط جلوگیری کند. خوشبختانه کفپوش گرانولی می تواند پاسخ دهنده سطح ایمنی نیز باشد. راحتی بالا و طول عمر طولانی دو ویژگی اساسی کفپوش گرانولی هستند که کفپوش گرانولی را تبدیل به یکی از پرطرفدارترین کفپوش ها در دنیا کرده است.

حفاظت کفپوش گرانولی

ممکن است این سوال از ذهن تان عبور کند که سطح خشن کفپوش گرانولی چطور می تواند از مفاصل ما در هنگام برخورد با زمین محافظت کند؟

پاسخ روشن است. ماده اولیه کفپوش گرانولی، لاستیک است و لاستیک همواره ارتعاش دهنده فشارهای خارجی بوده است. این خاصیت کفپوش گرانولی آن را به عنوان محافظ در برابر سقوط تجهیزات سنگین مانند وزنه های بدنسازی معین کرده است.


از کفپوش های گرانولی حتی می توان در انبارها، اصطبل ها و زمین های بازی نیز استفاده کرد. باتوجه به اینکه در محیط های ذکر شده اشیا تیز و آسیب رسان به کفپوش گرانولی به وفور یافت می شود، انتخاب کفپوش مناسب بسیار حائز اهمیت است. کفپوش انتخابی شما باید بتواند در برابر انواع تراشه، کاتر، سقوط تجهیزات سنگین و … مقاومت خوبی از خود نشان دهد. جالب توجه است که کفپوش گرانولی علاوه بر تمام موارد ذکر شده مقاومت خوبی در برابر اشعه های ماوراء بنفش و UV دارد. ناگفته پیداست کفپوش گرانولی می تواند همواره اولین گزینه باشد.

کفپوش گرانولی سالن بدنسازی

در دو دهه گذشته طرفداران رشته پرورش اندام بسیار افزایش یافته است، با گسترش سالن های بدنسازی، نرخ فروش کفپوش گرانولی به شکل چشم گیری افزایش یافته است. کفپوش گرانولی از زمان معرفی شدن به بازار همواره به عنوان کفپوش ورزشی رشته بدنسازی بوده است.

کفپوش گرانولی

باتوجه به اینکه بسیاری افراد از رفتن به سالن های ورزشی سرباز می زنند و سالن های کوچک خانگی خود را دارند باید محصولی بسازیم که بتواند پاسخگوی نیازهای هر دو قشر باشد.

تجهیزات بدنسازی بسیار سنگین هستند، ترکیبی از فلز و پلاستیک. نکته مثبت این است که کفپوش گرانولی می تواند مقاومت خوبی در برابر شکست و سایش در برابر تجهیزات سنگین بدنسازی از خود نشان دهد.

خارج تمام این ویژگی های کفپوش گرانولی باید بگوییم کفپوش گرانولی در سالن های ورزشی تنها یک وظیفه دارد: حفاظت از شما! در این میان یکی از خاصیت های مهم ضدلغزش بودن کفپوش گرانولی است. سالانه ورزشکاران بسیاری راهی بیمارستان می شوند تنها به این دلیل که برای لحظه ای روی کفپوش ورزشی سر خورده اند و یا کفپوش از زیر پای شان در رفته است! وزن سنگین کفپوش گرانولی مانع از جابجایی آن بر روی هر سطحی می شود.

و اما قدرت جذب صدای کفپوش گرانولی! می توانید کفپوش گرانولی را عائق صوتی بدانید. کفپوش گرانولی به خوبی می تواند تمامی سر و صدای ناشی از برخورد اجسام سنگین با زمین را حذف کند.

دو کاربرد ذکر شده تنها مهم ترین های کفپوش گرانولی هستند. با توجه به محبوبیت و گسترش کفپوش گرانولی کاربردهای گسترده ای برای آن وجود دارد. کاربردهای کفپوش گرانولی عبارتند از: حیاط مدرسه و مهدکودک، شهربازی، حیاط بازی کودکان، پارک ها، پشت بام، کنار استخر، کارخانه ها و کارگاه ها و …