در تور روسیه هر آنچه اراده کنید وجود دارد. کشور روسیه با وسعت و تنوع بسیار که پاسخ گوی سلایق مختلف گردشگران است. پیش از سفر به روسیه حتما اطلاعاتی در رابطه با این کشور و شهرهای مهمی چون مسکو و سن پترزبورگ به دست می آورید اما ما امروز در فاینداتور سعی کردیم که نکاتی جالب درباره این کشور را گلچین کنیم و در اختیارتان قرار بدهیم. برای رزرو هتل از خدمات فلایتیو استفاده کنید. فلایتیو همواره بهترین قیمت را به شما ارایه می دهد.

دانستنی های پیش از سفر به روسیه

190 قومیت مختلف در روسیه زندگی می‌کنند؛ از قوم تاتار، اکراینی، باشکیر، چاواش، چِچن که با همه تفاوت‌هایشان سعی در حفظ تمامیت ارضی خود دارند. این کشور در عین پهناوری، مردمی یکدل دارد. شاید شما هم در رابطه با جاسوسی های مردم روسیه در طی جنگهای جهانی داستان هایی شنیده باشید و یا این که فیلمهایی در این مورد تماشا کرده باشید، حتما سفر به چنین کشوری جذاب خواهد بود، پس اگر قصد خرید تور روسیه را دارید، پیش از هر اقدامی توصیه می کنیم که با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

هدیه کوچک اما باارزش در میهمانی روسیه

اگر در روسیه به میهمانی و یا جلسه‌ای دعوت شدید حتماً با خود یک هدیه مانند شکلات و یا حتی گل به همراه داشته باشید. هدیه شما برای میزبان روسی ارزش زیادی دارد. نکته دیگر این که اگر تصمیم گرفتید گل ببرید هرگز گل زرد را هدیه ندهید که معنای خوبی ندارد.

روس ها شوخ نیستند

مردم روسیه زیاد اهل شوخی کردن و جوک شنیدن نیستند اما این به معنای سرد بودن و سخت بودن مردم آن نیست. بهترین راه برای برقراری ارتباط با مردم کشورهای مختلف در تورهای مسافرتی روسیه احترام به حساسیت‌های فرهنگی آن‌ها می‌باشد. اگر به کسی لبخند زدید انتظار نداشته باشید که او نیز همان‌طور رفتار کند و اغلب با شما جدی برخورد خواهند کرد.

روس های خوشتیپ

آراستگی و نوع پوشش شما حرف اول را در معرفی شخصیت تان در روسیه می‌زند. شک نکنید کفش مرتب، لباس مناسب و… کمک خوبی به گردشگران و خریداران تور روسیه برای برقراری ارتباط با مردم این دیار می‌کند. اگر در روسیه برای بازدید و یا حتی خرید سوغاتی اقدام می کنید، پوشش مناسب خود را رعایت کنید. جالب است بدانید که مردم روسیه حتی برای پیاده‌روی عادی نیز پوشش مناسب را رعایت می‌کنند.

اهمیت زبان روسی

یکی از سخت‌ترین قسمت‌ها برای گردشگران خارجی در روسیه، صحبت کردن به زبان روسی است. بیش از هشتادویک درصد مردم این کشور به زبان روسی صحبت می‌کنند. اگرچه تسلط به زبان انگلیسی در مواقعی راهگشا خواهد بود اما قبل از سفر به روسیه در خصوص اصطلاحات عامیه و محاوره روزمره مطالعه داشته باشید. متاسفانه تابلوهای راهنمایی کشور روسیه همه به زبان روسی هستند و مردم این دیار نیز به ندرت به انگلیسی مسلط می باشد؛ اما این نکته شما را از خرید تورهای روسیه بازندارد زیرا حتی تور ارزان روسیه و تور لحظه آخری مسکو و سن پترزبورگ نیز لیدر فارسی زبان دارند.

افتخارات مردم روسیه

مردم روسیه به کشورشان و همچنین سرود ملی خود افتخار می‌کنند. آنها به سخت‌کوشی در زندگی بسیار می‌بالند. جالب است بدانید شیوه زندگی و گذران عمر سخت برای آن‌ها ارزش محسوب می‌شود. یکی دیگر از موارد باارزش برای مردم روسیه آثار تاریخی- فرهنگی کشورشان می‌باشد که هر گردشگری به سمت خود می‌کشاند.