راهنمای سفر به چین

رپورتاژ آگهی؛

شهر پکن پایتخت چین است که بقایای امپراتوری 5000 ساله را در خود جای‌داده و درعین‌حال مدرنیته هم آن را در برگرفته است. بناهای تاریخی در کنار آسمان‌خراش‌های شیشه‌ای به صورتی قرارگرفته که این ناهمگونی توجهتان را جلب نمی‌کند.

شهر پکن مرکزی بین المللی برای گردش پول و نیز جذاب برای توریست هاست. برای آشنایی بیشتر شما برای سفر با تور چین ، در ادامه مطالبی در این رابطه بیان می کنیم.همچنین اخبار سایر تورها مانند تور استانبول را نیز می تواند درسایت سفر باتو مشاهده کنید.

زمان مناسب سفر

آب و هوای پکن در بهار همراه با طوفانهای شنی و یا گرماست، در تابستان گرمایی طاقت فرسا همراه با بادهای آلوده از سمت جنوب و زمستانی سرد و خشک دارد، بهترین زمان سفر در ماه های سپتامبر و اکتبر است که پاییز طلایی شهر نامیده می شود.

اقامت در پکن

در این شهر بزرگ و پر هیاهو خدود 5 هزار هتل وجود دارد که به راحتی می توانید متناسب با بودجه تان هتلی خوب در گوشه و کنار شهر پیدا کنید.هتل های لوکس و بزرگ هم در این شهر فراوان است. هتل گرند هیات، هتل هیلتون، هتل شانگری لا چاینا ورلد، هتل رافلز و هتل ماریوت سیتی وال از هتل های 5 ستاره شهر هستند. هتل دابل هپینس، هتل رد وال گاردن، هتل پارک پلازا، هتل نووتل پیس، هتل نووتل هم از هتل های خوب 3و4 ستاره هستند.

غذاو خوراک

عادات غذایی چینی ها شاید برای بقیه مردم عجیب باشد چون به خوردن انواع حشرات و حیوانات مشهورند، ولی شهر پکن به علت توریستی بودن، پر از رستورانهای متنوع است، البته اگر به طعم غذاهای چینی عادت کنید، برایتان دلپذیر می شود. بهترین غذاهای پکن عبارتند از، غذاهای تند و مغولی، اردک کبابی، رشته‌­ فرنگی، کوفته و برنج و ماهی. در این شهر رستورانهای اسلامی هم وجود دارد.

باید یادآوری کنیم که چین از بزرگترین تولیدکنندگان چای جهان است و در پکن و اکثر شهر های چین، انواع چای با خواص درمانی متفاوت را می توانید بنوشید.

جاذبه های توریستی چین

دیوار بزرگ چین

دیدار از این دیوار جزو بایدهای سفر به چین است، تورهای مختلفی برای دیدار از قسمتهای مختلف دیوار ترتیب داده می شود که باید با توجه به هزینه و قسمتی که قصد بازدیدش را دارید از بینشان انتخاب کنید.

میدان تیان آنمن

این میدان را بایداز نزدیک مشاهده کنید تا متوجه بزرگیش شوید. در این میدان، برج تیان آنمن، بنای یادبود، موزه ملی، تالار بزرگ مردم و تصویر مائوتسه تونگ را مشاهده می کنید.

شهر ممنوعه

این شهر از زمان سلسله مینگ تا چینگ شهر امپراتوری بوده است و حالا قصر آن به موزه ای برای مصنوعاتی از هر دو امپراتوری تبدیل شده.

ورزشگاه ملی پکن

این ورزشگاه نماد مسابقات المپیک 2008 و از جاذبه های معروف پکن است. آن را “آشیانه پرنده” نیز می نامند. از نمونه های بارز معماری معاصر چین ساختمان “سی سی تی وی” و “برج شماره 3 مرکز تجارت جهانی” است.

معبد آسمان

این معبد نمادی دیگر برای شهر پکن محسوب می شود و در ناحیه چونگ ون قرار دارد. مردم در پارک اطراف این معبد در حال خوشنویسی، ورزش و یا نوشیدن چای هستند.

از دیگر معابد زیبای چین، یانگ کانگ در ناحیه دانگ چنگ است.

تعدادی از پارکهای معروف پکن عبارتند از، پارک ژونگ‌شان و پارک بیهای در ناحیه‌ی زیچنگ و پارک‌های چائویانگ و ریتان در ناحیه‌ی چائویانگ

نانلوزیانگ

این خیابان طویل پل شمال و جنوب پکن را به هم مرتبط می سازد، طول آن 786 متر و عرضش 8 متر است.

پارک آبی المپیک

این پارک برای ورزشهایی مانند قایقرانی و ماراتن شنادر زمینی به وسعت 162.59 هکتار به کار میرود.

موزه های پکن

“کاخ موزه ملی” از معروفترین موزه های جهان در پکن است، این موزه به عنوان شهر ممنوعه نیز شناخته می شود.

“موزه ملی”، ” موزه نظامی”، “موزه پایتخت”، “موزه هوانوردی چین”،نیز از جمله موزه های معروف پکن هستند.

می توانید برای خواندن اخبار مربوط به تور گرجستان با قیمت مناسب به سایت ما مراجعه کنید.