بازی سازان

افرادی که قصد دارند وسایل مهدکودک را متناسب با فعالیت خود و به قیمت مناسب تهیه کنند، توصیه می‌شود که حتماً یک چک لیست خرید وسایل مهدکودک تهیه تا بتوانند بودجه خود را مدیریت کنند.

این موضوع هم به دلیل رده سنی پایین کودکانی که به مهد رجوع می‌کنند و هم ضرری که در صورت خرید وسایل نامناسب موسسان را درگیر می‌کند اهمیت زیادی دارد.

باید چک لیست خرید مهدکودک خود را با توجه به عوامل مختلفی که در ادامه بررسی خواهد شد تهیه کرد؛ در نتیجه می‌توان وسایلی مناسب با نیازهای خود خریداری کرده و از صرف هزینه‌های اضافی هم جلوگیری کرد. در ادامه معیارهای تهیه چک لیست خرید وسایل مهدکودک بررسی شده است.

معیارهای تهیه چک لیست خرید وسایل مهدکودک

ملاک تهیه چک لیست خرید مهدکودک بیش از هر چیز به برنامه‌هایی که برای یک مهدکودک در نظر گرفته شده و البته سلیقه شما، بستگی دارد. با این حال، مواردی هم وجود دارند که ممکن است انتخاب‌های شما را محدود کنند. برخی از این موارد شامل گزینه‎های زیر است:

 • فضای در دسترس برای تاسیس مهدکودک
 • بودجه
 • رده سنی کودکانی
 • فروشندگان محدود

فضای در دسترس برای تاسیس مهدکودک

این مورد ممکن است محدودیت‌های زیادی در تهیه‌ی چک لیست خرید وسایل مهدکودک ایجاد کند. باید دقت داشت که به صورت اصولی از مساحت محلی که برای تاسیس مهدکودک در نظر گرفته شده، استفاده شود.

دکوراسیون مهدکودک اهمیت زیادی در جذب مشتریان و همچنین احساس راحتی کودکان دارد. حتی اگر فضای گسترده‌ای در اختیار باشد، باید مراقب بود که این فضا را با وسایل بیش از حد پر نکرد. محیط‎‌های شلوغی که پر از وسایل گوناگون هستند به هیچ وجه نمی‌توانند نیازهای روحی کودکان را برطرف کنند.

کودکان در هر سنی که باشند نیاز به فعالیت دارند و در صورتی که در چک لیست خرید مهدکودک وسایل اضافه و زیادی وجود داشته باشد، ممکن است به دلیل کمبود جا، فضای مورد نیاز کودکان برای دویدن و بازی کردن هم با وسایل بازی پر شود.

پس قبل از تهیه چک لیست خرید وسایل مهدکودک بهتر است به فضایی که در اختیار است و روشی که قرار است این فضا را پر شود، توجه داشت.

علاوه بر این، باید به کوتاه یا بلندی سقف هم توجه داشت؛ وسایل بازی مرتفع برای مهدکودک‌های سرپوشیده مناسب نیستند، اما می‌توان از این وسایل در فضای باز استفاده کرد. در زیر چک لیست خرید مهدکودک برای مهدکودک‌هایی با مساحت متفاوت آمده است.

چک لیست خرید وسایل مهدکودک برای مهدکودک‌هایی با مساحت زیاد

برای خرید وسایل مهدکودک در صورتی که فضای زیادی در اختیار باشد، می‌توان گزینه‌های بیش‌تری را هم برای خرید در نظر گرفت، مانند:

 • خرید وسایل مناسب برای ساخت شهر ترافیک
 • وسایل بازی بزرگ مانند الاکلنگ، تاب، سرسره و…
 • پارک حفاظ دار برای کودکان کم سن و سال
 • استخر توپ بزرگ
 • ترامبولین
 • کلبه بازی کودک

چک لیست خرید وسایل مهدکودک برای مهدکودک‌هایی با مساحت کم

اگر برای تاسیس مهدکودک فضای گسترده‌ای در اختیار نیست، نیازی به نگرانی نیست زیرا لازم نیست حتما وسایل بازی بزرگ زیادی در مهدکودک باشد، می‌توان به انتخاب خود چند مورد از وسایل بزرگ را انتخاب و بقیه فضای مهدکودک را با وسایلی مانند گزینه‌های زیر پر کرد:

 • میز و صندلی کودک برای اهداف آموزشی
 • خرید بازی‎‌های فکری مانند جورچین، پازل و لوگو
 • علائم راهنمایی و رانندگی

سایر وسایل چک لیست خرید وسایل مهدکودک

بعد از خرید وسایل ضروری و اولویت‌ها می‎توان به سراغ تهیه سایر موارد موجود در چک لیست خرید وسایل مهدکودک رفت. وسایل بازی و تجهیزات مختلفی در این دسته قرار می‌گیرند که برخی از آن‌ها در چک لیست خرید وسایل مهدکودک زیر آمده است:

سه چرخه: در صورتی که فضای گسترده‌ای برای بازی کودکان وجود داشته باشد می‌توان آن را تهیه کرد.

ماشین پایی یا پدالی: این ماشین‌های اسباب بازی برای مهدکودک‌هایی که فضایی را به عنوان شهر ترافیک تعیین کرده‌اند مناسب هستند.

استخر توپ و شن: این بازی‌ها برای بچه‌ها بسیارمحبوب هستند و می‌توان این دو را هم در چک لیست خرید مهدکودک خود جا داد.

کلبه یا چادر بازی از وسایل صخره نوردی: این وسیله به دلیل این‌که فضای زیادی را اشغال نمی‌کند و فعالیت‌ بدنی کودکان را هم افزایش می‌دهد، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

خانه مشاغل: اگر این مورد را در چک لیست خرید وسایل مهدکودک خود قرار داد می‌توان نحوه کار مشاغل مختلف را با استفاده از ابزارهای مربوط به آن مشاغل، به کودکان آموزش داد.

آشپزخانه کودک: این مورد هم از وسایل محبوب بین کودکان است. بچه‌ها می‌توانند از طریق انجام بازی‌های نقش آفرینی مسائل زیادی را یاد بگیرند.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت بازی سازان به آدرس bazisazan.com مراجعه کنند.