اگر جزء آن دسته از صاحبان وبسایتی هستید که رتبه الکسا پایینی دارید این مقاله را با دقت مطالعه نمایید زیرا که میخواهیم در مورد بهبود رتبه الکسا با شما صحبت کنیم . ابتدا باید بگوییم که الکسا بر اساس میانگین بازدید 3 ماهه وبسایت ها آنها را رتبه بندی میکند پس ماهم برای بهبود رتبه الکسا سایت خود باید برای سایتمان بازدید بگیریم که در ادامه به طور مفصل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

خب بیاید از تئوریات بپرهیزیم و وارد بحث شیرین اجرا بشویم . خب همانطور که در بالا گفته شد الکسا براساس بازدیدهای سه ماهه سایت ها آنها را دسته بندی میکند و ما برای بهبود آن باید به سمت سایتمان بازدید ارساال نماییم . در اینجا دو راه برای ما به وجود میآید ، راه اول تبلیغات در شبکه های اجتماعی و بازاریابی به صورت دیجیتال و سنتی است که قطعا برای ما هزینه های بسیار زیادی را در پیش دارد . با توجه به اینکه این امر بسیار هزینه بر است و ماهم در تیتر قول روش ارزان را به شما داده ایم از این بحث صرفه نظر میکنیم . اما راه ارزان بهبود رتبه الکسا چیست؟

بهبود رتبه الکسا

راه ارزان بهبود رتبه الکسا ارسال بازدیدهای با شاخص طبیعی بودن است ، یعنی ما از طریق ربات ها بازدیدهایی را در سایت شبیه سازی میکنیم که الکسا فکر کند که این ربات ها واقعا کاربرانی هستند که دارند درون سایت میچرخند . هرچند که مدل کردن چنین رباتی اصلا کار راحتی نیست و نیازمند تسلط بسیار زیاد به زبان های برنامه نویسی میباشد اما خبر خوب آن است که سایت و ربات هایی در ایران وجود دارند که میتوانند این کار را برای شما انجام دهند.

هشدار : توجه کنید که بازدیدها باید دارای شاخص های طبیعی بودن باشند و رفتارشان کاملا شبیه به رفتار یک انسان واقعی باشد زیرا که در غیر این صورت احتمال جریمه شدن سایت شما در الکسا و حذف شدن از لیست سایت ها به شدت افزایش میابد .
سعی کنید بازدید های خوب را با bounce rate  پایین و با ip , isp , user agent های متفاوت بگیرید.