کاغذ دیواری یکی از وسایل پرکاربرد دکوراسیون داخلی است دارای طرح و رنگ، ابعاد وسبکهای مختلف است و درمکانهای مسکونی، تجاری و اداری مورد استفاده قرار میگیرد. کاغد دیواری دارای انواع مختلف نیز می باشد

که مناسب برای هر نوع سلیقه است مانند کاغذ دیواری لوکس،کاغذ دیواری مدرن ،کاغذ دیواری کلاسیک ، کاغذ دیواری قابل شستشو، کاغذ دیواری برجسته و….

کاغذ دیواری انواع مختلفی دارد. کاغذ دیواری که از الیاف بافته نشده تشکیل شده باشد، کاغذی که بر روی آن لایه ای طرحدار اسپری یا روکش شده است، کاغذ دیواری مخصوص مکان هایی که احتمال وجود چربی و رطوبت زیاد است (مثل آشپزخانه)،  کاغذی مخصوص مکان هایی که احتمال برخورد فیزیکی با دیوار زیاد است (مثل کارگاه ها و انباری ها). جالب است بدانید امروزه کاغذ دیواری های ضد زلزله هم تولید شده اند.

 درانتخاب کاغذ دیواری باید مواردی را مد نظر گرفت ، که در ادامه به برخی از این نکات اشاره می کنیم.

کاغذ دیواری سالن پذیرایی

هماهنگی وسایل با طرح و رنگ کاغذ  دیواری از نکات مهم است. به طور نمونه  مبلمانی که به رنگ  قهوه ای و کرم هستند با کاغذ دیواری به رنگ بژ و طلایی با هم هارمونی دارند. کاغذ دیواری ساده مناسب منازلی است که ازپرده های گلدار استفاده کرده اند. کاغذ دیواری با تم طبیعت میتواند محیط منزل را

گرم نشان دهد.

کاغذ دیواری اتاق کودک

استفاده ازکاغذ دیواری مخصوص کودکان و یا کاغذ دیواری سه بعدی جلوه زیبایی به اتاق کودکان میدهد،همچنین استفاده از انواع کاغذ دیواری بر اساس شخصیتهای کارتونی و ترکیب رنگهای شاد نقش زیادی در روحیه کودکان دارد. استفاده از از رنگهای صورتی ، یاسی، بنفش برای کاغذ دیواری دخترانه و همچنین رنگ آبی، نقره ای و سفید برای کاغذ دیواری پسرانه میتواند انتخاب مهم و خوبی برای آنها باشد.

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب باید حس آرامش را در شما ایجاد کند،انتخاب رنگهای ملایم و ساده همچنین هماهنگی  آن با سرویس خواب و پرده اتاق از نکات مورتوجه می باشد. طرح کاغذ دیواری تمام اتاق نباید به یک صورت باشد بهتراست بخشی ازکاغذ دیواری اتاق ساده و بخشی دیگر طرح دار باشد. کاغذ دیواری با طرح گل آبرنگی نیز جزو پر طرفدارترین طرح های کاغذ دیواری محسوب می شوند.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی ،نوعی از کاغذ دیواری است که برروی آنها اشکال سه بعدی چاپ شده اند. در واقع آنها کاغذ دیواریهای پوستری هستند که تصویر مورد استفاده بصورت سه بعدی می باشد.استفاده ازاین نوع کاغذ بین مردم محبوبیت  زیادی پیدا کرده و طرفدارانش رو به افزایش است.

خلق تصاویر و اشکال زیبا و تنوع فراوان جلوه خاصی به این نوع  کاغذ دیواری بخشیده است.

کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری کلاسیک از قدیمی ترین و متداول ترین نوع کاغذ دیواری است. طرح آن بر محور خطوط ونقوش منحی است  که معمولا به  شکلی منظم و متقارن تکرار می شوند و طرح ها دارای زاویه تیز نیستند و همه چیز بر پایه انحنا هستند. نقشوش آن معمولا برگرفته از طبیعت است همچنین میتواند از تکرار گل تا خطوط منحنی متغیر باشد.

رنگهای مورد استفاده در کاغذ دیواری کلاسیک بیشتر خنثی هستند

مثل کرم، بژ ،خاکستری و رنگ های مکمل این رنگها برای نقوش و طرح ها به کار می روند هر چند که گاهی ساختارشکنی باعث جلوه بیشتر این نوع سبک می شود مثلا ترکیب سفید با رنگ سیاه یا قرمزدر یک طرح کاغذ دیواری کلاسیک جلوه زیباتری به آن می بخشد. این نوع کاغذ دیواری برای طراحی فضای دکوراسیون داخلی ملایم و دلنشین مورد استفاده قرار میگیرد. این گونه از کاغذ های دیواری، مقاوم در برابر نور آفتاب بوده و از کیفیت بالایی برخوردارند.

کاغذ دیواری قابل شستشو

همانطور که از نامشان پیداست نوعی  از کاغذ دیواری است که قابل شستشو می باشد.. برای اکثر مردم این نوع  کاغذ دیواری دارای اهمیت است  زیرا باعث می شود که بتوانند با تمیز کردن آن مدت  زمان بیشتری از کاغذ دیواری استفاده کنند .

کاغذ دیواریهای قابل شستشو دارای جنسی غیر از کاغذ هستند و یا پوششی از وینیل روی آنها قرار گرفته که در برابر آب مقاوم است. میزان استقامت این  نوع کاغذ دیواری بر اساس میزان مقاومت به آب شامل کاغذ دیواریهای با قابلیت شستشوی کم ، متوسط و زیاد تقسیم بندی می شوند.

بسیاری از این کاغذ دیواریهای سازگاری با محیط زیست ندارند و تولید آن در برخی از کشورها محدود شده است. زیرا مواد مورد استفاده بیشتر پلاستیک می باشد که قابل تجزیه نیست.

شرکت پارسیان آذین زند  با ده سال تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی وبا هدف ارتقای صنعت دکوراسیون داخلی و در جهت ارائه و توزیع محصولات مرتبط قدم به بازار این صنعت نهاده است.  دروب سایت فروشگاه اینترنتی پارسیان آذین زند  میتوانید انواع کاغذهای دیواری در طرحها و نقشهای مختلف  و کیفیت عالی را مشاهده کرده و بر اساس نوع سلیقه خود انتخاب کنید و از خرید اینترنتی خود لذت ببرید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید