زندگی در کلان شهرها علاوه بر امکانات و جذابیت های خاص و ویژه ای که دارد و افراد را به سمت زندگی شهری سوق می دهد، معایب خاص خود را نیز به همراه دارد. افزایش جمعیت شهری، مهاجرت مردم به شهرها و تراکم ساختمان ها همچنین وجود برجهای سر به فلک کشیده و کوچک بودن فضای داخل خانه ها باعث می شود تقریبا از وجود حیاط و فضای سبز محروم باشیم و این امر موجب می شود بالکن ها و پشت بام ها کاربردی تر شوند. تصور کنید بعد از یک روز کاری پر مشغله و پراسترس آرزوی فضایی ارام و سرشار از انرژی مثبت را دارید فضایی دور از تمام هیجانات روزانه و درگیریهای کاری، در واقع مکانی که حس بهتری به شما بدهد. خانه بهترین مکان برای این امر مهم است.

داشتن مکانی زیبا و رویایی و فضایی سبز دور از انتظار نیست لحظه ای چشمان خود را ببندید فضایی را تصور کنید که سرسبز و زیبا باشد فضایی پر از چمن های شاداب  گویی در باغ زیبایی هستید. این امر غیر ممکن نیست می توان با طراحی زیبای تک تک قسمتهای مختلف خانه آن را به فضای مورد علاقه خود تبدیل کرد.

استفاده از چمن در فضاهای مختلف بسیار زیبا است و محیطی سبز و شاداب به ما می دهد. مسلما با خود فکر می کنید چمن و فضای سبز نیاز به صرف هزینه برای نگهداری، آبیاری، پرورش، کاشت و برداشت دارد همچنین استفاده از سموم افت کش و هزاران مورد دیگر که هم وقت بر و هم پر هزینه است و برای کسی که یک روز شلوغی را پشت سر گذاشته و نیاز به استراحت دارد دور از انتظار است ولی می توان با چمن مصنوعی این رویا را به واقعیت تبدیل کرد.

یکی از موضوعاتی که امروزه در بخش دکوراسیون منازل و حتی مکانهای شهری و عمومی مورد توجه قرار گرفته، استفاده از چمن مصنوعی است که در دنیا و خوشبختانه حتی در کشور ما متخصصان امر دکوراسیون و طراحی به آن پرداخته اند.

کاربردهای چمن مصنوعی

چمن مصنوعی کاربردهای زیادی در عصر حاضر دارد که در زیر می توان به آن اشاره کرد:

 • زمین های فوتبال و مکانهای ورزشی به خصوص در سالن های ورزشی سر پوشیده
 • در طراحی داخلی ساختمان
 • استفاده در بالکن و تراس
 • برای طراحی روف گاردن
 • حاشیه اتوبانها و فضای عمومی شهرها
 • در مهد کودکها
 • فضای بازی کودکان و پارکها

مزیت چمن مصنوعی

مزیت های خاصی که چمن مصنوعی دارد و باعث می شود به آن توجه شود عبارتند از:

 • استفاده دائمی و همیشگی آن
 • حذف هزینه های نگهداری و سیستم آبیاری
 • قابل استفاده بودن در مدت زمان کوتاه
 • نیاز نداشتن به پرورش و نگهداری
 • مقاومت بالا در مقابل عوامل جوی و فیزیکی مانند گرما و سرما

چمن مصنوعی در دکوراسیون داخلی و خارجی آپارتمان

از کاربردهای عالی چمن مصنوعی استفاده از آن در فضای داخلی خانه مثل کفپوش ها، تراس و بالکن همچنین فضای پشت بام و حتی پوشش صندلی ها و نیمکت ها می باشد در واقع باعث می شود فضای خانه به محیطی شاداب و زیبا تبدیل شود.

 امروزه فضای کوچک خانه و نبودن حیاط مناسب در خانه ها برای کودکان که موجوداتی پرتحرک و پر انرژی هستند باعث شده تا خانواده ها به فکر طراحی یک دکوراسیون مناسب با نیازهای کودکان و در عین حال سرگرم کننده برای آنها باشند.

چمن مصنوعی بالکن و تراس می تواند آن را به فضایی سرسبز و پر انرژی برای کودکان تبدیل کند لطافت و نرمی که کودک با راه رفتن روی آن احساس می کند. این فضای زیبا نه تنها برای کودکان حتی برای بزرگترها بعد از یک روز کاری و خستگی روزانه می تواند باعث ایجاد حس شادابی و سرزندگی شود.

اطلاعات بیشتر درباره چمن مصنوعی بالکن :

https://ccgrass.ir/product-category/چمن-مصنوعی-بالکن/

بنابراین با یک طراحی زیبا و به کار بردن چمن مصنوعی مناسب در کف پوش بالکن می توان یک فضای کاربردی و مناسب با نیاز هرخانه و خانواده داشت.

کاربرد چمن مصنوعی در پشت بام

امروزه در بیشتر خانه های آپارتمانی فضای پشت بام تبدیل به انباری بدون استفاده شده است. فرض کنید در یک روز تعطیل تصمیم گرفته اید به یک پیک نیک با خانواده در فضای سبز و زیبا بروید و کبابی درست کنید اما واقعا زمان برای یک رانندگی طولانی مدت و پیدا کردن جای مناسب را ندارید حتی پیش بینی آب و هوا هم می تواند برایتان غیر منتظره باشد شما می توانید تمام این زیباییها را به خانه خود بیاورد و با طراحی زیبای پشت بام آن را به یک جای رویایی برای خود و خانواده تان تبدیل کنید طوری که در هر زمان برایتان قابل استفاده باشد.  برای این منظور می توان از چمن مصنوعی در پشت بام استفاده کرد. باید توجه داشت که حتی می توان آن را مستقیما روی ایزوگام نصب کرد و نیاز به زیر سازی یا سیمان کردن نیست.

برای استفاده از چمن مصنوعی روف گاردن و داشتن پشت بام زیبا باید به نکات زیر دقت داشت:

 • مقاومت بالا در برابر گرما
 • پرپشت بودن آن
 • مقاوم در برابر شستشو

با صرف هزینه ی اولیه برای نصب کردن چمن مصنوعی سال ها بدون نگهداری و هزینه های اضافی می توان از آن استفاده کرد. بنابراین برای خرید چمن مصنوعی و طراحی آن در فضای داخل خانه و پشت بام بهتر است چمنی با کیفیت و دارای مقاومت مناسب در برابر گرما، نور خورشید و شستشو انتخاب کنید حتی نوع چمنی که برای هر فضا مثل فضای تراس و بالکن، فضای داخلی خانه یا پشت بام استفاده می شود مهم است. پیشنهاد می شود قبل از هزینه کردن با کادر مجرب و متخصص در این زمینه که سابقه کار در مورد چمن مصنوعی در فضاهای داخلی و خارجی را دارند مشورت شود.