مشاوره خدمت سربازی تلفنی متاسفانه عدم پیش زمینه مناسب در مشمولین و خانواده ها در زمینه ی خدمت سربازی، باعث شده این دوران از زندگی افراد به یک بحران تبدیل شود، حال آن که اطلاعات کافی در این زمینه می تواند سپری کردن این دوران را برای افراد آسان تر نماید. با بهره گیری از مشاوره خدمت سربازی تلفنی میتوانید به پاسخ سوالات خود در زمینه های کسری، معافیت، امریه و… برسید.

کسر از خدمت یکی از روش های توضیح داده شده در دفترچه اعزام به خدمت می باشد که بسیاری از مشمولین پس از دریافت این دفترچه از دفاتر پلیس 10+ و مطالعه ی مندرجات آن، سوالات زیادی دراین خصوص ذهن آنان را درگیر می نماید.

با در نظر گرفتن مدت زمان زیاد دوران خدمت سربازی و سختی هایی که این دوران برای افراد دارد، معمولا مشمولان ترجیح می دهند از روش های مختلف برای دریافت معافیت و یا حداقل دریافت انواع کسری خدمت اطلاع پیدا کنند تا شاید با دارا بودن شرایط حداقل یکی از آن ها، بتوانند دوران سربازی خود را کوتاه تر نموده و سختی کمتری متوجه ایشان شود.

کسری خدمت سربازی شامل موارد زیر می باشد:

  • سربازانی که در نیروهای مسلح و یا یگان‌های حفاظتی دستگاه ‌ها خدمت می‌کنند
  • خدمت در مناطق محروم
  • خدمت در مناطق عملیاتی
  • کسر از خدمت فرزندان ایثارگران
  • کسری خدمت با داشتن سابقه ی بسیجی فعال
  • کسر از خدمت به کمک دریافت پروژه برای دانشجویان ارشد و دکترا
  • کسر از خدمت نخبگان و استعدادهای برتر به کمک دریافت پروژه

بنابراین چنانچه مشمول خدمت سربازی شده اید و قصد دارید تا با روش های مختلف اقدام به دریافت انواع معافیت  از سربازی نمایید و یا حداقل با روش هایی بتوانید چند ماه از کل دوران سربازی خود را کاهش دهید، می توانید با دارا بودن شرایط هر یک از انواع روش های کسری خدمت، مدت سربازی خود را تقلیل دهید.

البته توجه کنید که چنانچه وارد دوران غیبت از سربازی شده اید، متاسفانه نمی توانید از انواع کسری خدمت ها استفاده کرده و بایستی مدت زمان سربازی خود را به انضمام اضافه خدمت غیبت سربازی سپری نمایید. به همین جهت پیشنهاد می کنیم تا با اطلاع دقیق از انواع روش های کسر از خدمت، پیش از رسیدن به سن مشمولیت، نسبت به تعیین تکلیف سربازی خود اقدام نمایید.

کسر خدمت ایثارگری چیست؟

کسر خدمت ایثارگری به نوعی از انواع کسر خدمت گفته می شود که ویژه فرزندان ایثارگران است. سالیانه حداکثر 20 هزار نفر به واسطه ی این نوع از کسری خدمت، دوران سربازی کوتاه تری را سپری می نمایند. در این نوع از کسری خدمت، فرزندان ایثارگران می توانند در ازای هر ماه خدمت والدین خود و یا هر درصد جانبازی والدین در جبهه های جنگ، از کسری خدمت به مدت 12 روز بهره مند شوند.

بر این اساس آن دست از خانواده های ایثارگران که شرایط دریافت کسر از خدمت ایثارگران را دارند می توانند با دارا بودن مدارک لازم، نسبت به دریافت این نوع از کسری خدمت سربازی اقدام نمایند.

درواقع بر اساس این قانون که به احتمال زیاد تا سال 1401 پابرجاست و بعد از آن متوقف خواهد شد، تنها فرزندان افرادی که جانبازی آن ها در سازمان بنیاد شهید به ثبت رسیده است، می توانند از این نوع از کسری خدمت استفاده نمایند.

همچنین چنانچه تمایل به دریافت این نوع از کسری خدمت دارید، بهتر است بدانید که قانون کسری خدمت ایثارگری تنها برای یکی از افراد ذکور خانواده ی ایثارگران است و اگر یکی از فرزندان پسر خانواده حتی برای مدت کوتاهی نیز از این نوع از کسری استفاده کرده باشد، فرزند دیگر نمی تواند از آن استفاده کرده و بایستی دوران سربازی خود را به طور تمام و کمال به اتمام برساند.

علاوه بر این، تاریخ حضور افراد در مناطق جنگی نیز یکی دیگر از شرایط کسری خدمت ایثارگری می باشد، به این معنا که افرادی که از سال 59 تا مرداد 67 در جبهه های جنگ حضور داشته اند، 100 درصد از سابقه ی ایثارگری آن ها محاسبه خواهد شد و در غیر این صورت تنها 80 درصد از سابقه ی ایثارگری افراد برای کسری خدمت فرزندان محاسبه می شود.

برای بهره مندی از کسری خدمت سربازی، علاوه بر شرایط ذکر شده، شرایط دیگری نیز وجود دارد که شما عزیزان بایستی با اطلاع از تمامی شرایط این نوع از کسری خدمت و سپس اطلاع از نحوه ی دریافت آن، نسبت به تعیین تکلیف سربازی خود در اسرع وقت اقدام نمایید.

مشاوره خدمت سربازی تلفنی

دوره تکمیلی بسیج یا کارت سبز بسیج چیست؟

دوره تکمیلی بسیج که از آن به عنوان کارت سبز بسیج و یا کفایت از دوران آموزشی نیز نام برده می شود، یکی از فرصت های طلایی برای آن دست از مشمولانی است که مدرک تحصیلی خاصی ندارند و تحت پوشش سازمان های مختلف از جمله کمیته امداد و یا بنیاد شهید نیستند. این دوره که یکی از روش های پذیرش در سپاه می باشد برای علاقمندان به خدمت کردن در سپاه، راهکاری عالی می باشد.

گذراندن دوره تکمیلی بسیج می تواند مزیت هایی را برای شما داشته باشد که از جمله ی آن ها می توان مشخص نمودن محل خدمت مشمول توسط خود او را نام برد. به این معنا که شما با گذراندن یک دوره 45 روزه علاوه بر اینکه از رفتن به دوره ی آموزش خدمت سربازی معاف خواهید شد، می توانید محل خدمت خود را نیز تعیین نمایید. علاوه بر این سربازانی که دوره تکمیلی بسیج را گذرانده اند می توانند از کسری خدمت مربوط به آن نیز استفاده کرده و به این طریق مدت زمان خدمت سربازی خود را کم نمایند.

همچنین توجه کنید که معاف از رزم بودن و یا دارا بودن مدت زمان زیاد کسری خدمت، ممکن است شما را در پذیرش در دوره های تکمیلی بسیج با مشکل مواجه سازد. در واقع بهتر است پیش از اقدام برای شرکت در این دوره، اطلاعات کافی در خصوص این دوره ها کسب کرده و سپس ثبت نام نمایید. اطلاع از زمان برگزاری این دوره ها در سال و نیز مراحل برگزاری آن نیز می تواند کمک شایانی در تصمیم گیری نهایی شما نماید.

بنابراین در صورت تمایل برای اطلاع از تمامی نکاتی که در این خصوص بایستی بدانید می توانید از مشاورین مجرب افسر مشاور در این حوزه کمک بگیرید تا پیش از رسیدن به سن مشمولیت و ورود به دوران غیبت از سربازی، برای نحوه ی گذراندن این دوران برای خود تصمیم گیری نمایید. کافی است با شماره 02166081200 تماس بگیرید.