کارآفرینی در آکادمی اردوان آنوش

از یک آکادمی خلاق میخواهیم برایتان بگوییم، برای افرادی طراحی شده است که می خواهند زندگی خود را تغییر بدهند و دنبال یادگرفتن مهارتی هستند که درآمد‌زا باشد و بتوانند به وسیله آن پولدار شوند.افرادی که دنبال اخذ پذیرش برای رفتن به خارج از کشور برای تحصیل یا کار هستند.

سلام به همه هنر دوستان عزیز؛ همه آن هایی که دوست دارند کارآفرین بشوند، کسب و کار خودشان را داشته باشند و از همه مهمتر دنبال خلق داستانی تازه در زندگی کاری و حرفه ای خودشان هستند. صحبت هامون از جنس انگیزه ها و شعارهای تبلیغاتی نیست، میخواهیم واقعیتی را که خودمان تجربه کرده ایم را برای شما بازگو کنیم، حقیقتی که از جنس زندگی کاری خودمان شده است، روزمره گی ها را کنار گذاشته ایم و هر روزمان را تجربه ای جدید رقم می زنیم.

از یک آکادمی خلاق میخواهیم برایتان بگوییم، این آکادمی برای افرادی طراحی شده است که هم اکنون مشغول به کار در صنف طلا و جواهر هستند حرفه ای یا آماتور اما از درآمد و میزان فروش و عدم توانایی خود در کنترل کسری‌های طلاهایشان راضی نیستند و احساس می کنند که لیاقت زندگی بهتری را دارند و همچنین این آکادمی برای افرادی طراحی شده است که می خواهند زندگی خود را تغییر بدهند و دنبال یادگرفتن مهارتی هستند که درآمد‌زا باشد و بتوانند به وسیله آن پولدار شوند یا افرادی که دنبال اخذ پذیرش برای رفتن به خارج از کشور برای تحصیل یا کار هستند اما تا به حال موفق نشدند و دلیل آن را نمی‌دانند.

از زبان اردوان آنوش، موسس و مدیرعامل مجموعه: اوایل با رویای پولدار شدن یک شبه و علاقه شدید به فشن و مد و جواهرات شروع شد، اما این رویای قشنگ روز به روز با جدی تر شدن زندگی من رنگ باخت و کمرنگ تر شد، مثل هر فرد مستاصل دیگه‌ای رفتم تا از آدم‌های حرفه‌ای این صنف کمک بگیرم و تنها جوابی که می گرفتم این بود که بهتر است اگر سرمایه کلان یا آشنا و ارتباط در این صنف ندارم، وقت خودم را تلف نکنم!

حرف‌هایشان منطقی بود! نه سرمایه کلان و زیاد داشتم و نه می‌خواستم که از خانواده و یا دوستانم کمکی بگیرم و از همه مهم‌تر اینکه در این صنف هیچ آشنایی نداشتم تا بتوانم به کمک آن ها به بازار معرفی بشوم و خودم را نشان بدهم و اثبات کنم و نه حتی می خواستم که از ایران بروم و بی ‌‌خیال مدرک مهندسی مکانیک بشوم و بعد از پنج شش سال لیسانس و دو سال فوق لیسانس، از اول در کشور دیگری این رشته را به صورت آکادمیک ادامه بدهم.

اما من روش دیگری را انتخاب کردم، روشی که با تاکید بر آن، ماهانه سمینار در دانشگاه‌های معتبر کشور برگزار می‌کنم و اکنون می توانم بگویم که اعتبار گران‌ترین سمینار حوزه آشنایی با طراحی طلا و جواهرات در ایران را در کارنامه خودم ثبت کرده‌ام! مدرس دوره طراحی طلا و جواهرات با رایانه،فروشندگی طلا و جواهراتو طلاسازی در دانشگاه اتحادیه طلا و جواهر، دانشگاه الزهرا و دانشگاه هنر و همچنین در چندین آموزشگاه و مدرسه بین المللی تدریس کرده‌ام و به عنوان کارشناس این حوزه در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در خدمت عزیزان بودم و عضو هیئت مدیره شرکت Gem lover ایران و مدیر بخش طراحی و ساخت جواهرات در همکاری با برند ایتالیایی بوده‌ام.

و حال با افتخار تنها مرکز آموزشی صفر تا صد حوزه طلا و جواهرات ایران را تاسیس کرده‌ام که تنها دلیل تاسیس این آکادمی این است که می خواستم برای خودم همکار خلق کنم و سختی هایی که خودم در طول این مسیر به جان خریدم را خیلی آکادمیک و راحت تر در اختیار افرادی قرار بدهم که تب کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار خودشان در حوزه ساخت و طراحی طلا و جواهرات را دارند پس تصمیم گرفتم که به علاقه‌مندان در صنف طلا و جواهرات آموزش بدهم.

آرام آرام آموزش ها زیاد شد و لیست دوره های ساخت و طراحی در سطوح مختلف مبتدی و پیشرفته به آکادمی اضافه شد و مجبور به استخدام شاگردانم به عنوان طراح در دفتر و سپس به عنوان استاد در آموزشگاه‌ها و حتی دانشگاه‌ها شدم یا برخی از شاگردانم وابسته به علاقه شخصی خودشان و جلسات مشاوره ای که تکی یا گروهی با هم می‌گذاشتیم به عنوان سازنده در کارگاه گالری استخدام می‌شدند.

در دنیای طلا و جواهرات یا بهتر است بگویم دنیای فشن و مد دنیاییست رنگارنگ که این روزها با تکنولوژی، دانش و از همه مهمتر برندینگ و مارکتینگ گره خورده است با سابقه و اعتباری که در این زمینه به دست آورده‌ایم در هر جلسه از کلاس ها حداقل ۲۰ دقیقه در رابطه با برندینگ صحبت و بحث می کنم تا هر چه بهتر و حرفه ای تر وارد بازار کار شویم و تا آخرین روزها با افتخار در تمامی نمایشگاه های انفرادی، گروهی تک،‌ تک بچه‌ها را حمایت می کنم و مشاوره می‌دهم در این دوره ها یاد می گیریم که چگونه با ابزارهای ساخت دستی، طلا و جواهرات بسازیم و آنها را همچون برندهای بزرگ چون کیا، پرسته، دوریس،...که بی‌شک از بزرگترین برندهای طلای ایران هستند و کار خود را روزی چون شما از ساخت دستی و طراحی آغاز کرده‌اند شروع کنید

با این تفاوت که می خواهیم از تجربیات آن ها و بقیه برندها استفاده کنیم و هزاران بار خودمان را به رویاهایمان با کمک و حمایتتیم آکادمی جواهرات اردوان آنوشو شخص خود بنده نزدیک‌تر کنیم.

به امید اینکه همیشه در کنار هم رشد کنیم و بدرخشیم.

آکادمى جواهرات اردوان آنوش