چک لیست وسایل برای سفر به دبی

وسایل سفر به دبی را شناسید تا بتوانید تجربه بهتری از این سفر رؤیایی داشته باشید. همه شما به‌خوبی می‌دانید که سفر به کویر و دریا در کنار یکدیگر از جاذبه‌های گردشگری دبی است. پس پیش از آنکه قیمت تور دبی را دربیاورید. با ما همراه باشید تا یک چک‌لیست از ضروری‌ترین وسایل برای سفر به دبی را به شما عزیزان معرفی کنیم.

چک‌لیست وسایل برای سفر به دبی

همه شما به‌خوبی می‌دانید برای اینکه یک سفر خوشی را تجربه کنیم باید وسایل متناسب با آن سفر همراه ما باشد. از همین رو در ادامه به‌صورت دسته‌بندی‌شده وسایل ضروری سفر به دبی را به شما معرفی خواهیم کرد.

لباس

لباس یکی از مهم‌ترین پارامترها برای هر سفر محسوب می‌شود، اما برای دبی چه چیزی نیاز است؟

شال، کلاه و سرپوش

اگر قرار است به دیدن امکان مذهبی در دبی بروید حتماً لباس پوشیده و شال را در چمدان خود قرار دهید. مسجد شیخ زاید دبی یکی از باشکوه‌ترین امکان مذهبی این شهر محسوب می‌شود. پس برای بازدید خانم‌ها شال و آقایان شلوار و لباس موجه را در چمدان خود قرار دهند. به همراه داشتن کلاه و سرپوش در فصل تابستان نیز امکان گردش در طی روز را برای شما خوشایندتر می‌کند.

لباس بلند و تی‌شرت

اگر قرار است به رستوران‌های لاکچری با لژهای خانوادگی سری بزنید. برای اینکه محدودیتی دررفت و آمد نداشته باشید. به شما توصیه می‌کنیم لباس‌های خیلی غربی با خود همراه نداشته باشید که پیراهن‌های بلند و تی‌شرت‌های گشاد رفتن شما به این رستوران‌های شیک را ساده‌تر می‌کند.

لباس شنا

اگر قرار است به ساحل آتلانتیس سری بزنید محدودیت‌ها دیگر از میان برداشته می‌شود؛ یعنی شما به سبک غربی‌ها می‌توانید بالباس شنا برای ساحل‌گردی و حمام آفتاب خود را آماده کنید. البته پوشیدن یک‌رویه سبک از آفتاب‌سوختگی شما تا حدی در این ساحل بکر جلوگیری می‌کند.

لباس صحراگردی

اگر به سافاری علاقه‌مند هستید به شما استفاده از کفش و شلوار بلند و مناسب را توصیه می‌کنیم. در این منطقه هیچ محدودیتی در پوشش برای شما وجود ندارد، اما به دلیل جلوگیری از نیش حشرات پوشیدن لباس مناسب توصیه می‌شود. در ضمن خوابیدن در صحرا نیاز به لباس گرم دارد این را از یاد نبرید.

وسایل بهداشتی

استفاده از وسایل بهداشتی یکی از روتین‌ترین نیازهای هر شخص محسوب می‌شود، اما برای دبی چه با خود ببریم؟

کرم ضد آفتاب

مگر می‌شود به سواحل دبی سفر کرد و کرم ضد آفتاب نبرد. از ضد آفتاب استفاده کنید که spf آن حداقل 30 باشد. همچنین برای مسدود کردن اشعه uva و uvb مناسب باشد و از پوست شما محافظت کند.

کرم مرطوب‌کننده

شنا کردن در آب‌های شور خلیج‌فارس نیاز شما به مرطوب‌کننده را بسیار لازم می‌کند. ازآنجایی‌که آب‌وهوای این شهر گرم است. نیاز به کرم مرطوب‌کننده یک فکر هوشمندانه در سفر به دبی محسوب می‌شود.

پماد مخصوص نیش حشرات

بدون شک تجربه سفر به دبی نیاز شما به پماد را به یکی از مهم‌ترین چک‌لیست‌های سفر تبدیل کرده است. ازآنجایی‌که شاید به نیش حشرات حساسیت داشته باشید. نیاز است بدانید پشه‌های ریز در حوالی عصر از شما غافل نمی‌شوند پس پماد مخصوص با خود داشته باشید.

وسایل الکترونیکی

ازآنجایی‌که دنیای مدرن تکنولوژی حتی در سفر هم‌دست از سر ما برنمی‌دارد همراه داشتن برخی وسایل لازم است.

شارژر

یکی از مهم‌ترین وسایلی که حتماً باید با خود ببرید شارژر شما است. این شارژر می‌تواند برای گوشی، تب لت، لب تاب، دوربین، پاور بانک و یا هر وسیله شخصی دیگری باشد که شما در دبی به همراه دارید.

دوربین

اگر قرار است عکس‌های خاطره‌انگیزی را با خود همراه کنید. نیاز به یک دوربین حرفه‌ای در سفر به دبی از نان شب هم برای شما واجب‌تر خواهد بود.

هندزفری

شاید تمایل داشته باشید وقتی در کنار ساحل قدم می‌زنید. یا وقتی‌که مشغول آفتاب گرفتن هستید قدری ریلکس کنید. پس هندزفری برای گوش دادن به یک موزیک آرام‌بخش نیاز سفر شما به دبی است.

مدارک

از مهم‌ترین گزینه‌های هر سفر همراه داشتن مدارک شناسایی شما است.

کارت‌پول

اگر نمی‌خواهید پول زیادی همراه خود داشته باشید حتماً یک کارت‌پول با خود ببرید. کارت‌پول برای خرید از بازارهای دبی، حساب کردن هزینه رزرو هتل یا صرف یک وعده‌غذا در این شهر بسیار برای شما لازم و ضروری است.

کارت واکسن کرونا

همراه داشتن کارت واکسن کرونا این روزها برای مسافرت‌های خارجی یک نیاز مهم تلقی می‌شود. پس اگر می‌خواهید از زمان حرکت با مشکل روبرو نشوید کارت واکسن خود را فراموش نکنید.

پاسپورت

پاسپورت و کارت شناسایی شما که می‌تواند کارت ملی و یا شناسنامه باشد اصلی‌ترین مؤلفه برای سفرهای خارجی محسوب می‌شود.

کلام آخر پیرامون چک‌لیست سفر به دبی

همان‌طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید. برای سفر به دبی اصلی‌ترین پارامتر برای شما همراه داشتن لباس‌های مناسب است. لباس‌های که از صحرا نوردی، سافاری و ساحل‌گردی برای شما نیاز محسوب می‌شود. از سوی دیگر در کنار وسایل بهداشتی شخصی همراه داشتن پماد، ضد آفتاب و مرطوب‌کننده هم از گزینه‌های مهم محسوب می‌شود. شارژر، دوربین و هندزفری هم تجربه بهتری برای سفر شما رقم می‌زند. در پایان باید بگویم مدارک اصلی شناسایی خود را فراموش نکنید. امید است لیست مختصری که پیش از درآوردن قیمت تور دبی به شما عزیزان معرفی شد موردتوجه شما واقع‌شده باشد.