روسیه یکی از کشورهای پیشرو و پیشرفته در زمینه آموزش و پرورش در جهان است. یکی از ویژگی‌های مهمی که این کشور دارد، وجود دانشگاه‌های پیشرفته در این کشور است. در واقع دانشگاه‌های روسیه از نظر اعتبار و کیفیت رتبه بالایی دارد و مدرک تحصیلی این دانشگاه‌ها در سراسر جهان مورد قبول است. مزایایی که تحصیل در کشور روسیه دارد، باعث شده تا بسیاری از ایرانیان، این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. با این حال هنوز افراد بسیار زیادی هستند که نمی‌دانند چرا روسیه برای ادامه تحصیل باید جزو گزینه‌هایمان باشد؟ به منظور پاسخ به این سوال با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

مزایا تحصیل در کشور روسیه

در صورتی که علاقه مند هستید تا در خارج از کشور تحصیل کنید، یکی از بهترین کشورهایی که می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی به سراغ آن بیایید، روسیه است. اگر بخواهیم شما را با مهم‌ترین مزایا تحصیل در این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیفیت بالای آموزش

یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در کشور روسیه، کیفیت بالای آموزش در این کشور است. دانشگاه‌های روسیه از امکانات و تجهیزات مدرنی برخوردار هستند و از کادر آموزشی مجرب و متخصص بهره می‌برند. در نتیجه، دانشجویان می‌توانند با بهره مندی از این امکانات و آموزش‌های باکیفیت، دانش و مهارت‌های لازم را برای موفقیت در آینده کسب کنند.

هزینه‌های مقرون به صرفه

یکی از مهم‌ترین مزایا تحصیل در روسیه ، این است که هزینه تحصیل و زندگی در کشور روسیه نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی پایین‌تر است. شهریه دانشگاه‌های روسیه در مقطع کارشناسی بین 3000 تا 10000 دلار در سال است. همچنین هزینه زندگی در روسیه نیز برای دانشجویان بین المللی بین 1500 تا 5000 دلار در سال است. این موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد که علاقه مند هستند تا در خارج از کشور با هزینه پایینی تحصیل کنند، به سراغ این کشور آمده و برای مهاجرت تحصیلی به روسیه اقدام می‌کنند.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

یکی دیگر از موضوعاتی که برای تحصیل به در کشور روسیه باید به آن توجه داشته باشید این است که شما می‌توانید در بسیاری از دانشگاه‌های روسیه، به زبان انگلیسی تحصیل کنید. این امکان برای دانشجویان ایرانی که به زبان روسی تسلط ندارند، بسیار مفید است. این موضوع باعث می‌شود تا بتوانید به راحتی در این کشور تحصیل کنید.

امکان دریافت بورسیه تحصیلی

با وجود این که هزینه‌های تحصیل در کشور روسیه پایین است و به همین خاطر بسیاری از افراد برای تحصیل پزشکی در روسیه اقدام می‌کنند، با این حال هنوز بسیاری از دانشجویان ایرانی با مشکل تامین هزینه‌های زندگی در این کشور مواجه هستند. برای حل این مشکل، دولت روسیه بورسیه‌های تحصیلی گوناگونی را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است.

دانشجویان ایرانی واجد شرایط می‌توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی روسیه اقدام کنند. بورسیه‌های تحصیلی روسیه می‌توانند بخش قابل توجهی از هزینه‌های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش دهند.

امکان کار در طول تحصیل

یکی از ویژگی‌های جذابی که تحصیل در کشور روسیه دارد، امکان کار در طول تحصیل است. در واقع دانشجویان بین المللی که از دانشگاه‌های روسیه پذیرش دریافت می‌کنند، مجاز به کار پاره وقت در طول تحصیل در این کشور هستند. این امکان به دانشجویان کمک می‌کند تا بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را تأمین کنند.

امکان مهاجرت پس از تحصیل

بسیاری از افراد علاقه مند هستند تا پس از تحصیل در خارج از کشور، ویزا تحصیلی خود را تبدیل به اقامت دائم و در نهایت تابعیت کنند. موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که فارغ التحصیلان دانشگاه‌های روسیه می‌توانند پس از تحصیل در این کشور، برای دریافت اقامت دائم یا تابعیت روسیه اقدام کنند. این امکان برای دانشجویان ایرانی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند، بسیار ارزشمند است.

بهترین دانشگاه‌های روسیه برای تحصیل

اگر قصد دارید تا برای تحصیل در کشور روسیه اقدام کنید، یکی از موضوعات بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در این کشور شاهد دانشگاه‌های برتری هستیم. اگر بخواهیم شما را با بهترین دانشگاه‌های روسیه برای تحصیل آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

رتبهدانشگاهشهر
1دانشگاه دولتی مسکومسکو
2دانشگاه دولتی سن پیترزبورگسن پیترزبورگ
3دانشگاه نووسیبیرسکنووسیبیرسک
4دانشگاه تحقیقاتی تامسکتامسک
5موسسه فیزیک و فناوری مسکومسکو
6دانشگاه فنی دولتی باومن مسکومسکو
7دانشگاه دولتی تولیاتیتولیاتی
8دانشگاه دولتی علوم و فناوری روسیهمسکو
9دانشگاه دولتی پوگاچوف روسیهساراتوف
10دانشگاه دولتی لومونوسوف ایرکوتسکایرکوتسک

بهترین روش مهاجرت تحصیلی به روسیه

اگر علاقه مند هستید تا برای مهاجرت تحصیلی به روسیه اقدام کنید، نیاز است تا با کمک مجموعه‌های برتر در حوزه مهاجرت، برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور اقدام کنید. یکی از برترین مجموعه‌های فعال در این حوزه، موسسه مهاجرتی اصطهباناتی است. کارشناسان مجموعه اصطهباناتی از ابتدا تا انتها روند مهاجرت به کشور روسیه در کنار شما هستند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن اقامت این کشور را دریافت کنید.

حرف آخر

در این مطلب شما را با کشور روسیه آشنا کرده و بیان کردیم که تحصیل در این کشور چه مزایایی دارد. موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که تحصیل در این کشور مزایا بسیار زیادی برای دانشجویان ایرانی به وجود می‌آورد تا بتوانند با بهره مندی از آموزش باکیفیت، هزینه‌های مقرون به صرفه و امکان کار در طول تحصیل، آینده ای درخشان برای خود رقم بزنند.

مزایا تحصیل در روسیه چیست؟

از مهم‌ترین مزایا تحصیل در روسیه می‌توان به کیفیت بالای آموزش، هزینه‌های مقرون به صرفه، امکان تحصیل به زبان انگلیسی، امکان دریافت بورسیه تحصیلی و… اشاره کرد.

بهترین دانشگاه‌های روسیه برای تحصیل کدام اند؟

از بهترین دانشگاه‌های کشور روسیه می‌توان به دانشگاه دولتی مسکو، دانشگاه دولتی سن پیترزبورگ، دانشگاه نووسیبیرسک، دانشگاه تحقیقاتی تامسک، موسسه فیزیک و فناوری مسکو، دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو و… اشاره کرد.

سریع‌ترین روش برای مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه چیست؟

اگر قصد دارید تا به سرعت در یکی از دانشگاه‌های کشور روسیه تحصیل کنید، می‌توانید از خدمات مشاوره مجموعه اصطهباناتی برای رسیدن به این هدف استفاده کنید.