با افزایش علاقه مردم به چمن مصنوعی یکی از محبوب ترین راه ها برای استفاده از این محصول، به غیر از محوطه سازی سنتی، ایجاد یک فضا روی پشت بام است. به همین دلیل یکی از بزرگترین ایده های مدرن محوطه سازی نصب چمن مصنوعی روی پشت بام، تراس و بالکن است. چمن مصنوعی روی پشت بام می تواند یک عامل مثبت برای پیشرفت در ملک شما باشد.

مزایای چمن مصنوعی در پشت بام

مزایا چمن مصنوعی روف گاردن و راهنمای نصب آن

1.       محلی برای استراحت

یکی از بهترین مزایای نصب چمن مصنوعی در پشت بام، ایجاد فضایی زیبا برای استراحت در یک روز تعطیل و به دور از استرس و تنش در یک محیط آزاد است. در شهرهایی مانند تهران به دلیل داشتن ساختمان های بلند و نزدیک بهم و محرومیت از باغچه و درختان، افراد باید به فکر ایجاد محیطی سرسبز همانند چمن مصنوعی بر روی پشت بام یا روف گاردن برای تفریح فرزندان باشند.

2.       ساخت استخر در پشت بام

اگر پشت بام شما بصورتی است که فضای کافی برای ایجاد استخر دارد، ما به شما پیشنهاد می کنیم که در روف گاردن خود یک استخر کوچک تهیه کنید. حال شما می توانید علاوه بر استخر در اطراف آن از چمن مصنوعی استفاده کنید. دلیل استفاده از چمن مصنوعی در کنار استخر بخاطر جلوگیری از سر خوردن افراد به ویژه کودکان است. این محصول به صورتی طراحی شده است که هنگام راه رفتن، سطح چمن لغزنده نبوده، در نتیجه باعث سرخوردن نمی شود.

3.       ایجاد عایق مناسب

شاید برایتان جالب باشد، نصب چمن مصنوعی در پشت بام یا همان روف گاردن می تواند به عنوان یک عایق در تابستان و زمستان عمل کند. به این صورت که در زمستان میزان گرمای خارج شده از خانه را کاهش داده در نتیجه هزینه های گرمایشی کم می شود. علاوه بر جلوگیری از هدر رفتن گرما در زمستان، زمانی که هوا گرم می شود استفاده از چمن مصنوعی در پشت بام باعث می شود، گرمای بیرون جذب چمن مصنوعی شده و به خانه شما منتقل نشود.

4.       زیبا شدن پشت بام

اکثریت افراد برای زیبا بنظر رسیدن فضای پشت بام خود از گیاهان طبیعی استفاده می کنند، در صورتی که طی مدت زیاد بر اثر آب دادن باعث رطوبت به سقف می شود. در حالی که بهتر است، برای زیبا بنظر رسیدن محیط روف گاردن از چمن مصنوعی استفاده کنید تا سقف شما خراب نشود. هنگام نصب این محصول منافذی زیر چمن قرار داده شده تا در هنگام شستشو آب اضافی از زیر خارج شود.

5.       دوستدار محیط زیست

دلیل انتخاب چمن مصنوعی برای پشت بام در مقایسه با چمن طبیعی این است که این محصول نیاز به آبیاری و مواد شیمایی از قبیل کود و سم پاشی نداشته، به همین دلیل دوستدار محیط زیست است. علاوه بر این موضوع، در دراز مدت باعث کاهش هزینه قبض آب و برق می شود.

انواع چمن مصنوعی برای پشت بام

انواع چمن مصنوعی برای پشت بام

چمن مصنوعی در متریال مختلفی تولید می شود که بسته به محیط های مختلف کاربردهای گوناگونی دارند.

1.       پلی پروپیلن

چمن پلی پروپیلن به دلیل ارزان بودن در انواع پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد؛ اما شما باید دقت کافی داشته باشید که برای چه محیطی از این نوع چمن استفاده می کنید؛ زیرا چمن پلی پروپیلن بسیار نازک بوده و نقطه ذوب آن در مقابل گرمای خورشید پایین است و در نتیجه دوام زیادی ندارد. بنابراین بهتر است از الیاف پلی پروپیلن در پشت بام خود استفاده نکنید، مگر اینکه نور خورشید بصورت مستقیم نباشد.

2.       پلی اتیلن

این نوع الیاف بر خلاف پلی پروپیلن بسیار گران بوده، اما گزینه مناسب تری برای چمن مصنوعی در پشت بام است. از ویژگی های این محصول می توان به لطافت، با دوام بودن و ظاهری نزدیک به چمن طبیعی اشاره کرد.

3.       نایلون

اگر به دنبال استاندارد هایی همچون طول عمر بالا، دوام و استحکام هستید، چمن مصنوعی با الیاف نایلون برای شما ایده آل است. این چمن گران ترین محصول در بین موارد گفته شده است، به همین دلیل اغلب در محوطه های بزرگ استفاده نمی شود. با این حال پیشنهاد می کنیم، برای یک منطقه کوچکتر مانند پشت بام به دلیل گرمای خورشید بهتر است از چمن مصنوعی با الیاف نایلون استفاده شود.

راهنمای نصب در پشت بام

راهنمای نصب در پشت بام

از آنجایی که انتخاب چمن مصنوعی برای پشت بام مزایای زیادی دارد، پس می تواند به گسترش فضای سبز در محوطه شما کمک کند. اما قبل از نصب این محصول، چند نکته مهم وجود دارد که می‌خواهیم این موارد را با شما به اشتراک بگذاریم:

  1. اولین و مهم ترین نکته در نصب چمن مصنوعی این است که اگر در خانه یا ساختمان قدیمی زندگی می کنید، ظرفیت باربری سقف خانه تان را بررسی کرده و اگر امکان این کار برایتان مقدور نیست، می توانید از یک مهندس سازه بخواهید که سیستم سقف شما را چک کرده تا تعیین کند چه مقدار وزن می تواند تحمل کند.

 

  1. نکته بعدی که باید در نظر گرفت این است که استفاده از کباب‌پز بر روی چمن‌ مصنوعی توصیه نمی‌شود. به این دلیل که چمن شما ممکن است بر اثر داغی کباب پز آسیب ببیند. حال اگر این اتفاق بیفتد، چمن شما قابل تعمیر بوده، اما بهتر است با استفاده نکردن از کباب پز روی چمن مصنوعی یا نزدیک به آن، از این مشکلات جلوگیری کنید.

اگر در حال تبدیل پشت بام به فضای قابل استفاده و زیبا برای خود یا دوستانتان هستید، ما به شما چمن مصنوعی خانه چمن را پیشنهاد می کنیم. این مجموعه به شما کمک می کند تا چمن مصنوعی مناسب برای پشت بام و یا هر فضای دیگر را تهیه کرده و علاوه بر این تمامی محصولات این مجموعه دارای گارانتی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت انواع چمن مصنوعی و چمن مصنوعی روف گاردن به لینک این صفحه از سایت خانه چمن مراجعه کرده و یا با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.